Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości O2.pl blisko sukcesu w walce z TP

O2.pl blisko sukcesu w walce z TP

WitekT 20 Kwietnia 2006 12:28

0 0

Po trzech latach wojny z Telekomunikacją Polską, portal o2.pl bliski jest uzyskania decyzji, dzięki której będzie mniej płacił za możliwość świadczenia usług abonentom narodowego operatora. TP ma w sieci najwięcej Internautów i każe innym dostawcom Internetu płacić za dostęp do nich – i to słono.

UKE przygotował decyzję, dzięki której TP nie będzie mogła ograniczać ruchu internetowego, jaki przychodzi do jej sieci od polskich firm telekomunikacyjnych (portali i konkurencyjnych operatorów) za pośrednictwem operatorów zagranicznych. TP argumentowała, że za ruch generowany w ten sposób musi płacić operatorom zagranicznym. Nakłaniała więc polskie firmy, żeby łączyły się bezpośrednio z jej siecią — każąc sobie sporo płacić. Krajowe podmioty, chcąc nie chcąc, musiały się łączyć z TP bezpośrednio, bo każdy portal i każdy dostawca internetu musi mieć połączenie z siecią TP, z której korzysta najwięcej Internautów. Więcej pisaliśmy o tym w tej wiadomości.

Rozwiązaniem tego pata jest zawarcie umowy o bezpośredniej i darmowej wymianie ruchu internetowego. Tak to funkcjonuje na świecie — mówi Jacek Świderski z o2.pl. TP jednak nie chce dać tego, co może sprzedać, i o darmowej wymianie ruchu można na razie tylko pomarzyć.
Chociaż darmowa wymiana ruchu jest na razie tylko marzeniem, to naciski na TP nie ustają, bo polskie firmy widzą, że przynosi to skutek. Tyle że w UKE ciągle nie ma prezesa, który mógłby podpisać korzystną dla nich decyzję. TP odmówiła komentarza w tej sprawie.

Gdyby jednak polskie firmy mogły bez ograniczeń komunikować się z TP przez zagranicznych pośredników, to narodowy operator sam pewnie obniżyłby stawki za dostęp do sieci.

Źródło tekstu: Puls Biznesu     

Dodaj do:
w sumie: 4
 • 0

  1. ~ble  2006-04-20 13:39:18  host: warink01.chello.pl

  Kiedyś tepsa chciała pobierać opłatę za zrealizowanie połaczenia, nawet wtedy gdy nikt nie podnosił słuchawki z drugiej strony. Widocznie coś z tego zostało do dziś...

 • 0

  2. ~ksza  2006-04-20 15:40:13  host: w3cache.tsi.tychy.pl

  Do dziś w planie socjalnym za takie połączenie (nieodebrane przez osobę, do której się dzwoni) naliczany jest 1 impuls...

 • 0

  3. ~xxx  2006-04-20 16:52:05  host: eel73.neoplus.adsl.tpnet.pl

  ksza: stąd pewnie nazwa socjalny :) abonent ma oszczędzać jeśli jest np. emerytem a nie "ryzykować" dzwoniąc do kogoś kogo akurat w danej chwili moze nie być. TAKIE RZECZY TO TYLKO W TPSA !!! :)

 • 0

  4. ~yarek  2006-04-20 20:42:22  host: ayi243.neoplus.adsl.tpnet.pl

  Czy mi sie wydaje, czy TPSA za pośrednictwem Neostrady blokuje Google AdWords.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-224-133-152.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Czy uważasz, że iPhone'y powinny mieć port USB-C?

Piekło zaczyna zamarzać: przyszłe iPhone'y mogą mieć port USB-C

 

Zobacz wynik | Opinie (5)

Archiwum Ankiet