Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości O2 limituje 3G do 128 kb/s

O2 limituje 3G do 128 kb/s

LuiN 10 Kwietnia 2008 23:07

0 0

Brytyjskie O2 postanowiło spowolnić połączenia internetowe, realizowane w oparciu o nadajniki 3G, do 128 kb/s. Restrykcja nie dotyczy jednak wszystkich - nie są nią objęte osoby wydające przynajmniej 35 funtów miesięcznie na usługi operatora.

Działania brytyjskiego O2 są bezprecedensowe. Dotyczą one zarówno klientów indywidualnych, jak i biznesowych. Maksymalna prędkość 3G oferowana w sieci (384 kb/s) stała się więc opcją jedynie dla najbardziej majętnych jej użytkowników, choć nie do końca...




Zdjęcie "urzędowego" lejka jest też możliwe poprzez kontakt z infolinią operatora. O2 nie przedstawiło jeszcze oficjalnie podstaw swojej decyzji.

Źródło tekstu: electronista, wł     

Dodaj do:
w sumie: 31
  • 0

    12.  2008-04-11 00:02:32

    ani tez nie mieli informacji, ze bedzie 384kb/s lecialo. to czy masz edge, gprs,3g czy hsdpa - to zalezy od opa i w tym wypadku nie ma podstaw do zerwania umowy. ba, nawet jezeli nie masz wcale zasiegu to nie jest podstawa do rezygnacji -wszak w drugiej wsi zasieg juz jest :) nawet jezeli sobie te predkosci przytnie. popatrz na to z innej perspektywy. robia cos na wzor wczesniejszych ofert internetu stacjonarnego, gdzie placiles za dane i za predkosci. o2 teraz robi to samo, tylko lagodniej. bo to jest imo przymiarka do wprowadzenia takiego samego rozliczenia. na poczatku nie kaza za to placic, tylko dadza tym, ktorzy placa wieksze rachunki, a pozniej zrobia z tego usluge platna :)

  • 0

    13.  2008-04-11 00:05:56

    No faktycznie, ale wydaje mi się ( nie jestem pewny), że przy zawieraniu takich umów jest napisane, że można korzystać bez ograniczeń z technologii, w której zasięgu się obecnie przebywa -> i tu pies pogrzebany

  • 0

    14. ~LOLO  2008-04-11 00:09:06  host: apn-77-114-36-130.gprs.plus.pl

    10 - każdy op limituje predkosc po wytransferowaniu okreslonego pakietu danych, akurat w iPlusie do 32kbps, w Blueconnect do 16kbps :P

  • 0

    15.  2008-04-11 00:09:59

    zalezy jak zdefiniujesz "bez ograniczen" :) 24/7? do wyczerpania kasy na koncie? zablokowania numeru przez windykacje.

  • 0

    16.  2008-04-11 00:18:48

    tzn. ja to rozumiem tak: 1.korzystanie z max predkości, jaką można uzyskac w dany, terenie i w danych warunkach ( oczywiście nigdy nie będzie to chodziło na max 384 kb/s, bo jest wiele czynników się na to składających) , wiedząc, że operator niczego sam nie blokuje [ powiedzmy, ze mamy te 250 kb/s, a nie 128 kb/s, bo op ograniczył] 2. korzystanie bez ograniczeń dopóki nie wykorzystamy przyznanego limitu.

  • 0

    17. ~  2008-04-11 00:22:20  host: aeac177.neoplus.adsl.tpnet.pl

    http://www.moconews.net/entry/419-iphone-rumors-3g-coming-in-jun e-for-399-australia-is-next-with-multiple/

  • 0

    18.  2008-04-11 07:26:23

    I włąśnie - najlepiejwyśmiać, ośmieszyć, wykpić... Panowie! To jest ważna wiadomość, która owinna być odebrana już po tytule tak, że ci, którzy uważają, że płacąc najniższy abonament mają prawo do wszystkiego najlepszego, za te najniższe pieniądze ;-)

  • 0

    19.  2008-04-11 07:36:24

    z pośpiechu nie skończyłem... ;-) zbyt wiele sobie wyobrażają ;-) O ile (issa - to Twój temat) są jakimś źródłem przychodów, masowo nawet całkiem sporym, to nie nie powinni spodziewać się szczególnego traktowania, zwłaszcza tak jak mała grupa klentów, nie lepszych, po prostu płacących więcej.

  • 0

    20. ~mirekb  2008-04-11 08:13:35  host: hii228.internetdsl.tpnet.pl

    @6 testowałes tt najakim modemie/telu z hsdpa?napisz jakie były rzeczywiste predkosci?pewnie tylko do edge transmisja danych?co do uplinku w bc to faktycznie brawura niewiecej niz 20kb/s miałem.na temat jak dali im 128kb/s to juz nie jest szybki internet,bo definicja w UE to minimun 144kb/s ale to skłoni niektórych do płacenia wiecej za wieksze predkosci i pewnie o to chodzi

  • 0

    21. ~jarekt  2008-04-11 09:09:37  host: ecb47.neoplus.adsl.tpnet.pl

    35 funtow to straszna kasa zwazywszy na ceny w UK. Pewnie mniej niz 5% uzytkownikow placi takie rachunki. Na calym swiecie obowiazuje zasada, ze korzysta sie z najszybszej dostepnej technologii i dla mnie osobiscie takie "wyjatkowe" traktowanie jest sygnalem do zmiany operatora. Place za dane tyle co kazdy a z jakiegos powodu ktos po cichu i odgornie obcina mi transfer jednostronnie zmieniajac zasady w trakcie trwania umowy. Skandal.

  • 0

    22.  2008-04-11 09:25:20

    ~jarekt - czy w związku z wolnym transferem więcej płacisz za te dane?

  • 0

    23. ~golfiarz  2008-04-11 09:28:13  host: systemy22.toya.net.pl

    wlo- więcej czasu zajmuje np. ściągnięcie poczty czy wejście na telepolis ;). Nie wspominając o ściągnięciu update'ów do antywirusa albo jakiejś dużej instalki.

  • 0

    24.  2008-04-11 09:32:59

    Biznes poniżej 35 funtów za rozmowy? Dziwny ten biznes. Jakiś straganowy:)

  • 0

    25.  2008-04-11 09:45:48

    ~golfiarz - nie pytam o to, bo to, jak nie zauważyłeś, ja zauważyłem, że będzie wolniej ;-) Zatem jęśli chcesz moją uwagę zwaracąc,na coś to na to czego nie widzę ;-) piotrM - u nas popularne są najniższe abonamenty w biznesie. 35 funtów to znacznie powyżej 100 złotych jest. Jak pewnie wiesz, p[rzecuiętny prepaidowiec płaci unac... dwadzieścia kilka złotych, abonamenowiec już chyba poniżej 100 zł średnia z obu sułuch to już coś ok. 60 zł. Puste gadanie o tym, ze tam 35 funtów to nic, a u nas to kosmos, albo ile tam zarabiają a ile i nas jest... puste. Jak czasem ktoś rozsądny zapyta - ile kosztuje fragment infrastruktury kupowanej przez )2 w Anglii a ile przez operatora w Polsce? No na pewno w Polsce mniej, bo w Polsce mniej się zarabia, i muszą być mniejsze ceny a w związku z tym producenci sprzedają nam wszystko taniej...

  • 0

    26.  2008-04-11 09:46:39

    Abonamenty... Wszyscy mówią, ze biznes (a zielony rynek to też biznes) wcale nie potrzebuje przepłącać za usługi abonamentowe ;-))

  • 0

    27. ~jeshua  2008-04-11 09:57:58  host: inet20908na-3.eranet.pl

    ***wlo - ale ja nie za bardzo rozumiem Twoją wypowiedź. Ten news jest dosyć enigmatyczny , ja nie wiem czy te 35 funtów to za sam internet , czy też za usługi głosowe i internet , czy za nielimitowany dostęp (nielimitowany nie w polskim znaczeniu "nielimitowany z limitem") , czy to jakieś pakiety , to by wiele powiedziało. Nie za bardzo mogę sobie wyobrazić , że miałbym kupić sprzęt z hsdpa i korzystać na nim z prędkośćią 2/3 czy nawet i nie , edge.

  • 0

    28.  2008-04-11 10:08:38

    27, jeshua, Chodzi o usługi głosowe i Internet - łączne wydatki na dany numer telefonu.

  • 0

    29. ~neo  2008-04-11 14:45:26  host: emi132.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Śmialiśmy się jeszcze niedawno z neostrady 128 kB/s. Ten się śmieje kto się śmieje ostatni.

  • 0

    30.  2008-04-11 16:52:48

    To wy chcecie żeby nasze opy wzorowały się na zachodzie? po tym newsie chyba zmienicie trochę zdanie :P

  • 0

    31. ~Gnd  2008-04-11 20:17:37  host: p11-06.opera-mini.net

    Istotna sprawa to to że w o2 są najwyższe ceny za internet.

Dodaj swoją opinię