Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości O2 i HTC bez wtyczki ładowania w zestawie

O2 i HTC bez wtyczki ładowania w zestawie

Q! 26 Września 2012 21:04

2 0

Brytyjski O2 poinformował, że jeden z najnowszych telefonów HTC sprzedawany będzie w jego sieci bez wtyczki ładowarki. Skąd taki pomysł?

Według O2, 70% klientów kupujących co roku jeden z 30 mln nowych telefonów posiada już odpowiednią wtyczkę do kabla microUSB-USB. Obecnie na Wyspach jest już 100 mln wtyczek, które nie są wykorzystywane.

W związku z tym brytyjski oddział O2 postanowił, że nie ma potrzeby, aby sprzedawać kolejne, które nie będą wykorzystywane. W ten sposób O2 chce zadbać o środowisko oraz zmniejszyć liczbę niewykorzystywanych ładowarek znajdujących się w obiegu.




Dla osób, które nie posiadają odpowiedniej wtyczki, będzie ona dostępna oddzielnie w miejscu zakupu telefonu.

Przypomnijmy, że sprzedawanie telefonu bez (wtyczki do) ładowarki nie jest nowym pomysłem. Już na początku 2009 roku Nokia sprzedawała zestaw N79 Eco właśnie bez ładowarki. Szerzej o tym pisaliśmy w tej wiadomości.

Źródło tekstu: Pocket-lint ,wł     

Dodaj do:
w sumie: 31
  • 0

    13. ~Loko  2012-09-26 22:25:58  host: eio94.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Tymczasem tanie nokie nadal w starym standardzie... Ogólnie pomysł popieram. Choć sam posiadam jak na razie jedną wtyczkę (usb...). 2 na zapas bym nie pozałował, ale 3 już nie potrzebna...

  • 0

    14. ~lokop  2012-09-26 23:01:00  host: 77-254-183-171.adsl.inetia.pl

    Ja mam dwie i mogę jedną sprzedać.

  • 0

    15. ~LepikPL  2012-09-26 23:32:49  host: user-31-174-3-218.play-internet.pl

    OK. A ktoś kojarzy może ten krótki kabelek z E52? W pierwszym momencie osłupiałem. W sumie się o dziwo przydaje. Podpiąłem do DVD i teraz odtwarzacz robi mi za ładowarkę.

  • 0

    16. ~W4Ready  2012-09-27 07:20:10  host: 89-70-100-46.dynamic.chello.pl

    Ja póki co nie mam nic z micro-USB - ani kabelka, ani ładowarki.

  • 0

    17. ~lol  2012-09-27 08:44:35  host: 81.219.84.18

    @Mario pokasz mi telefon którego aplikacje same sie odpalają też sobie taki kupie:) Nic bez zgody użytkownika nie działa samo w telefonie.

  • 0

    18. ~ktosik55  2012-09-27 08:46:28  host: user-164-127-34-155.play-internet.pl

    No i pare eurocentow zostaje opowi w kieszeni

  • 0

    19. ~  2012-09-27 08:53:35  host: 213-238-117-27.adsl.inetia.pl

    Ale durnie napisany artykuł. Wtyczka jest do kabli a ładowarka do ładowania. Czyli wynika, że dostajesz ładowarkę bez wtyczki.

  • 0

    20.  2012-09-27 09:10:06

    19. - dziwnie piszesz... co to jest ta "ładowarka" niby? Ładowarki dzisiaj mają rózną firmę... Jak podłącze mój telefon kablem do komputera żeby go naładować... gdzie tu jest ładowarka? Wtyczka o której mowa ma w soie zasilacz - nie ma kabelka na stałe. Jest ładowarką? nie bardzo - bo co po zasilaczu jak nie ma jak do niego podłączyć urządzenia - z kabelkiem staje się ładowaką dopiero ;-) Tak wiec zamiast czepiać się słówek, sam rzeczowo i sensownie przede wszystkim przedstaw swój punkt widzenia.

  • 0

    21. ~  2012-09-27 09:21:06  host: 77-254-81-241.adsl.inetia.pl

    hahaha, jak ja kocham tę pseudo ekologię... Tak jakby takie rzeczy się nie zużywały. Gdyby im naprawdę zależło na "ekologii" to by nie dodawali tego kabla, ALE umożliwili np. zamówienie go za darmo na włąsny adres po podaniu IMEI czy coś... Zielone lemmingi jednak to kupią.

  • 0

    22. ~  2012-09-27 09:33:20  host: 213-238-117-27.adsl.inetia.pl

    20@ To wytłumacz mi co to jest wtyczka. Co się tyczy ładowania z komputera to komputer ma takie urządzenie obniżające napięcie do różnych napięć a w tym i 5V i dzięki temu jest przystosowane do ładowania twojego telefonu. Starego telefonu komputerem nie naładujesz a że w komputerze jest zasilacz to jak by się uparł to i ładowarkę od biedy można by nazwać zasilaczem ale wtyczką to już przesada.

  • 0

    23.  2012-09-27 09:46:06

    Wtyczka? To coś co wtykasz do gniazdka, żeby Cię nie potentegowało ;-) A jeśli we wtryczce jest coś więcej, to momo, że ciągle pozostaje wtyczką, staje się - zasilaczem, prostownikiem, generatorem... No czym sobie tylko chcesz ;-) AP, routery i wiele innych rzeczy widziałem. Ładowarka służy do ładowania - jak nazwa wskazuje, więc ani zasilacz we wtyczce z gnizadem do podłączenia kabla ani sam kabel nimi nie są - łącznie owszem ;-) Problem w tym, zę wszyscy wiedzą o co chodzi a Tobie zależy na czepianiu się słówek, a najgorsze, ze sam nie definiujesz jak należy tych słówek... Wiec po prostu sobie daj spokój.

  • 0

    24.  2012-09-27 09:52:15

    21. u mnie w domu jest problem z ładowarkami do telefonów ;-) I to poważny. O ile ja go nie mam bo raczej dbam o to co mam, nawet takie "pierdoły" jak ładowarka do telefonu, to moi synowie... A to połamane/poskręcanie i pozrywane kable, a to pokrzywione i bez mżliwości wyprostowamia, bo pękają, bolce we wtyczkach... Nie jest to drogie, ale zawsze te 20-40 zł kosztuje... A po co płącić jak można bez pośpiechu odłączyć, wsadzić do szuflady a nie zostawić na podłodze o nadepnąć albo zaczepić i porwać kable, wyrwać z gniazdka... A to naprawialne za bardzo nie jest, nawet jeśli by tylko chcieć zwymienić kabel - żadna filozofia - ale nie. Bo dla bezpiecześntwa użytkownika (przepisy!!) nie można. A naprawa? No nie znam nikogo, kto prowadziłby działalbość tego typu za 10 zł zająłby się naprawą takiej ładowarki, bo za czas poświęcony na naprawę nie zarobi o kosztach sprzętu i części wymienianych zwłaszcza nie mówiąc.

  • 0

    25.  2012-09-27 09:53:50

    Na szczęście mam kolegę, który wuelbia grzebać się w takich rzeczach i ma ode mnie takie uszkodzone sprzęty - rozdaje znajomym po naprawie. Mi nie wypada nawet brać z powrotem, głupio nawet, bo nie chce za to pieniędzy ;-)

  • 0

    26. ~  2012-09-27 10:00:30  host: 213-238-117-27.adsl.inetia.pl

    23@ To już ostatnia moja wypowiedź bo to nie ma sensu. Piszesz "Wtyczka? To coś co wtykasz do gniazdka" i słusznie lecz do wtyczki doczepiasz ładowarkę to jest ładowarkę. Dołożysz kabel to wtyczka staje się kablem? Cytując artykuł: "HTC sprzedawany będzie w jego sieci bez wtyczki ładowarki" Wnioskuję, że dostanę ładowarkę bez wtyczki. Ja się mogę domyślać o co chodzi lecz sam się zastanów czy to tak nie wygląda? Pozdrawiam

  • 0

    27. ~barbie  2012-09-27 11:00:47  host: ip-151-248-37-132.free.aero2.net.pl

    Po przeczytaniu pierwszego akapitu nie wiedziałem o co chodzi (bez wtyczki ładowarki)! Chodzi oczywiście o ŁADOWARKĘ z gniazdem USB. Z drugiego akapitu wnioskuję, że kabel USB-microUSB jest dołączany do zestawu. Wracając do samej "wtyczki ładowarki" to uważam, że to określenie jest niezrozumiałe. Każda ładowarka ma wtyczkę do gniazda zasilania prądem zmiennym (wtyk na kablu, bądź jak w tym wypadku bezpośrednio z obudowy)i dalej z drugiej strony kolejny wtyk do ładowanego urządzenia (w tym wypadku na odczepianym kablu USB). Moim zdaniem określenie w pierwszym akapicie powinno brzmieć: ładowarka lub ładowarka z gniazdem USB.

  • 0

    28. ~Th0mas  2012-09-27 11:41:55  host: public12368.xdsl.centertel.pl

    Ja kupujac nowy telefon, stary sprzedaje na Allegro. Co oczywiste, sprzedaje komplet, czyli z ladowarka. Na kiego mi tel bez ladowarki?

  • 0

    29. ~klimass  2012-09-27 11:42:13  host: 217-67-201-162.itsa.net.pl

    Ja tam mam wszystkie telefony w mieszkaniu razem ze wspollokatorami w standardzie microUSB i bardzo dobrze nam z tym. Jedna wtyczka ladowarki, wygodne, mam ladowarke i w domu i w pracy, u znajomych tez zawsze taka sie znajdzie jesli potrzeba. Apple niech sobie wymysla co chce, nie interesuje mnie to, nie bede za sprzet placil 3 razy tyle co jest wart.

  • 0

    30.  2012-09-27 13:57:43

    27. ~barbie - szczegółowo nie napisali, fakt. Ale większość się domyśliła, albo spobie wyobraża, lub wręcz wie o co chodzi. U nas może mniej poularne są tego typu rzeczy, jednak w kraju gdzie mają zupełnie inne wtyczki niż cywilizowana ;-) Europa kontynentalna, oddzielna wtyczka to standard. Nie bywałem, nie mam większego zamiaru bywać, ale wiem co mi znajomi opowiadają ;-)

  • 0

    31.  2012-09-27 14:03:16

    Czy może u niektórych producentów takie rozwiązanie to standard? Sam używam włąśnie takiego zasilacza HTC we wtyczce właśnie do ładowania... Nokii ;-)

  • 0

    32. ~User  2012-09-27 21:54:32  host: host-89-230-129-152.inowroclaw.mm.pl

    MyPhone 8810TV (nie wiem, jak jest w innych modelach)posiada ładowarkę sieciową, którą łączy się z telefonem kablem USB. Bardzo dobre rozwiązanie.

Dodaj swoją opinię