Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Nvidia zapowiada pierwsze supertelefony z układem Tegra 3

Nvidia zapowiada pierwsze supertelefony z układem Tegra 3

LuiN 27 Lutego 2012 11:48

0 0

nvidia tegra 3 Tegra 3, jedyny czterordzeniowy procesor z technologią 4-PLUS-1, wyposażony w piąty rdzeń oszczędzający energię, będzie sercem supertelefonów firm HTC, LG, ZTE, Fujitsu i K‑Touch, takich jak HTC One X, LG Optimus 4X HD, ZTE Era oraz K-Touch Treasure V8.

Nowa wersja procesora mobilnego Tegra 3 przeznaczona do zastosowania w supertelefonach może pracować z szybkością do 1,5 GHz. Sercem układu Tegra 3 jest unikalna architektura 4-PLUS-1, która zapewnia wyjątkową wydajność i niesamowitą energooszczędność oraz 12-rdzeniowy procesor graficzny. Dzięki temu układ Tegra 3 jest do pięciu razy wydajniejszy od Tegry 2, pierwszego dwurdzeniowego procesora na świecie stosowanego w smartfonach.

Ten rok będzie rokiem telefonów czterordzeniowych, twierdzi Michael Rayfield, dyrektor generalny działu urządzeń mobilnych w firmie Nvidia. Cztery rdzenie to jednak za mało. W procesorze Tegra 3 zastosowaliśmy wyjątkową architekturę 4-PLUS-1, dzięki której użytkownicy otrzymują długi czas pracy na baterii, a w razie potrzeby również wysoką wydajność.

Pięć nowych supertelefonów z układem Tegra 3 zapewniają wyjątkową płynność przeglądania stron internetowych, możliwość korzystania z gier o wysokiej jakości i bezproblemową pracę z wieloma aplikacjami jednocześnie, gwarantując przy tym długi czas pracy na akumulatorze. Każde z nowych urządzeń pozwala na uruchomienie gier zoptymalizowanych dla procesora Tegra 3, które wyróżniają się większym realizmem, dynamicznym oświetleniem, efektami fizyki i wysoką rozdzielczością.
Gry te można pobrać za pomocą Tegra Zone, bezpłatnej aplikacji firmy Nvidia dostępnej w sklepie internetowym Android Market, która pełni funkcję galerii najlepszych tytułów zoptymalizowanych pod procesory Tegra.

Nowy układ cechuje się dwunastordzeniowym procesorem graficznym GeForce, który wyróżnia się trzykrotnie wyższą wydajnością graficzną od procesora Tegra 2 i obsługuje efekt stereoskopowego 3D, a także nowymi silnikami odtwarzania materiałów wideo, obsługującym pliki w wysokiej rozdzielczości (1080p high profile, 40 Mbps).

Źródło tekstu: Nvidia, wł     

Dodaj do:
w sumie: 4
 • 0

  1. ~Mleko  2012-02-27 12:09:51  host: apn-46-76-182-41.dynamic.gprs.plus.pl

  "Tegry 2, pierwszego dwurdzeniowego procesora na świecie" - czyli rozumiem, że Tegra 2 pojawiła się wcześniej niż np. Intel Core Duo...

 • 0

  2. ~Kefir  2012-02-27 12:12:54  host: 129-pc211.park.gdynia.pl

  czyli rozumiesz, że autor miał na myśli procesory używane w telefonach

 • 0

  3. ~archer  2012-02-27 12:21:30  host: 79.162.140.54

  no w końcu ktoś pomyślał w tym całym amoku nad oszczędnością energii, teraz jak to się będzie przekładać na wyniki w praktyce

 • 0

  4.  2012-02-27 12:28:13

  Supertelefony to będą latać i będą kuloodporne... i będą miały pelerynę!

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-81-158-195.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Czy uważasz, że iPhone'y powinny mieć port USB-C?

Piekło zaczyna zamarzać: przyszłe iPhone'y mogą mieć port USB-C

 

Zobacz wynik | Opinie (5)

Archiwum Ankiet