Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Numery GG przestaną wygasać

Numery GG przestaną wygasać

LuiN 17 Listopada 2009 16:11

0 0

Użytkownicy komunikatora Gadu-Gadu mogą od dziś zabezpieczyć prawa do własności numeru GG na czas nieokreślony. Wprowadzony system rejestracji numerów niesie też pewne restrykcje - nowe numery GG będą wymagały oficjalnej wersji komunikatora Gadu-Gadu.

Dotychczas, w sytuacji, gdy użytkownik nie logował się na swój numer przez 6 miesięcy, numer GG zgodnie z regulaminem uznawany był za niewykorzystywany i trafiał do tzw. puli numerów, po czym był przydzielany innej osobie. Działanie takie związane było m.in. z ograniczoną liczbą numerów i masowym zakładaniem numerów przez spamerów, numery te padały też ofiarą poszukiwaczy prostych, łatwych identyfikatorów.




Nowe oprogramowanie i system rejestracji numerów GG pozwolił na zwiększenie puli oraz wyłączenie wygaszania ważności numeru. Teraz każdy użytkownik, bez względu na okres braku logowania się na konto, zachowa swój unikalny nr GG.

Obecnie przydzielane są numery z grupy powyżej 16,7 mln. Na założony od dzisiaj numer GG można się zalogować tylko na oficjalnej, aktualnej wersji komunikatora Gadu-Gadu. Numery z nowej puli są obsługiwane także przez obecną wersję testową komunikatora - GG 10 (beta).

Źródło tekstu: Gadu-Gadu, wł     

Dodaj do:
w sumie: 44
  • 0

    25. ~MaRiO  2009-11-17 18:42:22  host: static-68-219.is.net.pl

    17: no ale przeciez istanieje takie cos jak GG Lite :)) fakt ze moze nie jest od GG no ale jest.. pozdro :))

  • 0

    26.  2009-11-17 18:45:14

    ~MaRiO - to nie jest oficjalny klient GG.

  • 0

    27. ~MaRiO  2009-11-17 18:47:52  host: static-68-219.is.net.pl

    23: poza tym sprobuj zalozyc numer 4 albo 5 cyfrowy.. i juz masz odp. dlaczego nie przepadaja bo nie trafiaja do tzw. puli numerow bo pozniej nie moze byc przydzielony taki "krotki" numer innej osobie :)) no ale teraz to sie juz zmienilo i dziala to na wszystkich numerkach :)) i w sumie dobrze.. pozdro :))

  • 0

    28. ~MaRiO  2009-11-17 18:52:17  host: static-68-219.is.net.pl

    26: a ja trzymam GG od paru lat na shellu - ekg na screenie zeby byc dostepnym 24h/dobe i co przestanie dzialac ten klient?? hehe :)) pozdro :))

  • 0

    29. ~lee  2009-11-17 18:58:13  host: r03-02.opera-mini.net

    bzdura z tymi wymogami :o

  • 0

    30.  2009-11-17 19:01:48

    ~MaRiO - nie wiem, bo nie wiem o czym mówisz nawet ;-)

  • 0

    31. ~MaRiO  2009-11-17 19:04:57  host: static-68-219.is.net.pl

    30 : EKG - Eksperymentalny Klient Gadu-Gadu

  • 0

    32.  2009-11-17 20:11:44

    A co z poprzednimi numerami? Będą działać na tej samej zasadzie, że wygasają po 6 miesiącach?

  • 0

    33. ~dziecięcie_orangutanowe  2009-11-17 21:01:13  host: 77-254-108-104.adsl.inetia.pl

    GG padnie tak samo jak eNKej! Żyjemy w Europie i obcokrajowcy nie będą GG używać, żeby z nami pogadać (Xfire/AIM/ICQ/MSN/Yahoo/Google/Jabber/IRC tylko mają rację bytu w Europie jak i na świecie).

  • 0

    34. ~sympatyczny  2009-11-18 01:33:43  host: chello089079048202.chello.pl

    @33: nie znamy jezykow to i Europa nam niestraszna. gg przetrwa jeszcze dlugo...

  • 0

    35. ~  2009-11-18 10:09:34  host: 77-254-108-104.adsl.inetia.pl

    Języki masz w interenecie, słowniku i szkole. Sam jesteś poliglotą, więc z narodu się nie śmiej!

  • 0

    36. ~e  2009-11-18 11:17:32  host: abmf151.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Pora nakłaniać znajomych do zmiany sieci, może Jabber? Podobno ma wyjść oficjalny klient GG na Linuksa, ale i tak nie miałbym ochoty go używać bo pewnie także będzie miał reklamy.

  • 0

    37.  2009-11-18 15:17:34

    Taaa... Bez reklam... Widać jakie jest podejście - daj za darmo a i tak joby za to, że nie całkiem tak jak komuś pasuje wygląda program można dostać ;-) Dziwię się, ze nie ma w Polsce co najmniej kilkudziesięciu albo kilkuset niezależnych komunikatorów... Nie ma zakazu, więc czemu wszyscy używają cioągle tego we wszystkim słabego a teraz na dodatek blokowanego GG? Ludzie! Po prostu przestańcie używac!

  • 0

    38.  2009-11-18 19:32:39

    Jedno jest pewne, czym więcej ludzi ma GG tym większe reklamy serwują :)

  • 0

    39.  2009-11-19 01:35:51

    Ray: czytaj ze zrozumieniem... ;> *** wlo: Tlen obciaza dosyc mocno system podobno ;) Poza tym Tlen obsluguje tez protokol GG... *** A co do klienta, to uzywam Konnekta (mimo, ze projekt nie wydaje sie juz rozwijac - moze cos kiedys ruszy) i w DUPIE mam oficjalnego klienta GG, a SZCZEGOLNIE to NOWE GG - dla szczyli IMHO, opisy po 255 znakow, graficzne wstawki, ikonki, opiski i inne rooshoffe koffaniutkie zale.pl (ze tak sie wyraze) - wybaczcie, to nie moj pociag, wysiadlem z niego juz dawno, troche powagi :) *** a co do reklam w oficjalnym kliencie (jesli juz, to tylko do wersji 7.x - bo powyzej to juz debilizm IMHO), to przeciez mozna je wykastrowac... jaki to problem. Banner Killer i po sprawie...

  • 0

    40.  2009-11-19 13:08:35

    Okazało się że blokować nic nie będą, chodzi o to że stara wersja programu GG nie obsługuje puli 17mln. Nie pogadacie porostu z tymi numerami bo programiści nie przewidzieli tak wysokich numeracji.

  • 0

    41.  2009-11-19 17:24:24

    PLANET - ja używam opisów informacyjnych tylko - dwa, trzy słowa. Mam powyłączane opcje, które mnie wkurzają - np. opisy. Sporo można wyłączyć. Na reklamy nie patrzę. Zamykam okna bez klikania - zresztą dotyczy to wszystkich reklam. Musi być wyjątkowa reklama, żebym zwrócił na nią uwagę - ale i tak nie otwieram reklamowanego linku. Dodam, ze na codzień pracuję na komputerze z PIII800/512MB RAM ;-)

  • 0

    42.  2009-11-19 18:21:53

    wlo - hmm, a na jakiej zasadzie wylaczyles opisy, tak z ciekawosci ? Moze zapytam od razu o to, jakiego klienta uzywasz.. a moze po prostu sie odezwe na GG ; )

  • 0

    43. ~try&keep  2009-12-09 18:50:11  host: 87-205-150-157.adsl.inetia.pl

    KONNEKT`s the best for GG

  • 0

    44. ~rifresz  2009-12-17 01:53:49  host: abmy11.neoplus.adsl.tpnet.pl