Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Numer zostanie przeniesiony za kilka (tygo)dni

Numer zostanie przeniesiony za kilka (tygo)dni

LuiN 23 Marca 2009 16:43

0 0

Polska jest na ostatnim miejscu w Unii Europejskiej jeśli chodzi o czas oczekiwania na przeniesienie numeru do innego operatora - zarówno stacjonarnego, jak i komórkowego. Tak wynika z danych przedstawionych w Brukseli przez Komisję Europejską - pisze Puls Biznesu.

Na Malcie i w Irlandii numer telefonu można przenieść do innego operatora komórkowego w ciągu jednego dnia, tymczasem w Polsce trwa to średnio 38 dni. W przypadku numerów stacjonarnych średnia dla Belgii to dwa dni, w Polsce średnia wynosi 23 dni.




Projekt przepisów regulujących procedury MNP (ang. Mobile Number Portability) utknął w Parlamencie Europejskim. Jutro ma odbyć się ostatnia runda rozmów i Komisja Europejska liczy na porozumienie. Jeśli przepisy zostaną zaakceptowane, to w przyszłym roku, a najpóźniej za 2 lata, Polska będzie musiała dostosować się do wymogów i skrócić czas oczekiwania na przeniesienie numeru do jednego dnia.

Takiej sytuacji nie można tolerować - mówi unijna komisarz odpowiedzialna za sprawy telekomunikacji Viviane Reding. Każdy obywatel Unii powinien mieć prawo do zmiany operatora w ciągu jednego dnia, dodaje Reding.

Źródło tekstu: Puls Biznesu     

Dodaj do:
w sumie: 87
  • 0

    68. ~Gormar  2009-03-24 15:38:17  host: 217.96.62.235

    @67. Sorki, że się spytam, gdyż nie czytam Wprost: czy to chodzi o sprawę kary za wyłączność na roaming w Plusie? Jeżeli tak to najwyraźniej artykuł i co bardziej zapalczywe komentarze są pisane przez ludzi w jakimś stopniu powiązanych z TP lub W3 - Plus ;). (np.: poprzez długoletnią umowę abonamentową). Bądź reporter po prostu szuka sensacji. Przecież na zdrowy rozum wynika, że dzięki umowie na wyłączność PLAY otrzymał niższe stawki, a kara którą by otrzymał z pewnością nie przyczyniła by się do szybszego rozwoju sieci i obniżenia stawek dla klientów.

  • 0

    69. ~mieeetek  2009-03-24 15:44:44  host: 212.160.172.70

    Wiadomość od: () IP: 212.160.172.70 A dajcie spokój tym hostom na zawsze - bo zacznę pisać REGON zamiast nick'a ;-)

  • 0

    70. ~Gormar  2009-03-24 16:09:15  host: 217.96.62.235

    @66. Panie prezesie Witucki proszę się tak nie ekscytować. Ja wcale nie nienawidzę &TP, kiedyś nawet ją bardzo lubiłem, ale ślubu z nią nie wziąłem, więc jak widzę lepszą ofertę na Internet oraz telefon to po prostu z niej korzystam. I wcale nie mam tu na myśli WLR ani BSA.

  • 0

    71. ~  2009-03-24 16:13:18  host: 217.96.62.235

    A i jeszcze jedno. Na zachodzie i zapewne też we Francji panuje wielkie przywiązanie do marki (widać to wyraźnie w działaniach &TP i Orange). W Polsce po wynikach badań wpływu reklamy na konsumenta (niewielki) odzyskałem wiarę w ludzi ;). Chociaż tak na prawdę to wynika z naszego braku zaufania do innych :(.

  • 0

    72. ~IiD  2009-03-24 16:23:34  host: 94.254.235.42

    @66 Argumenty, Fachowość, Światowe Słownictwo na portalu ignorantów i dyletantów. A tp = tropiciel prawdy ?

  • 0

    73. ~  2009-03-24 17:04:47  host: adlg133.neoplus.adsl.tpnet.pl

    a tak na marginesie, czy to przypadkiem nie tajemniczy duzy operator zaplacil za psucie wizerunku prezes UKE. hmm jakich to ja znam duzych operatorow u nas. Przychodzi mi jeden do glowy. Tak, to TP! Ba, oprocz tego ze jest duzy to jest monopolista i jak widac korupcja jest mu zupelnie "obca". ;)

  • 0

    74. ~Gormar  2009-03-24 17:15:48  host: 217.96.62.235

    @73. Chyba chciałeś napisać, że korupcja jest mu zupełnie jak owca dla wilka. Czyli, że tym się żywi :).

  • 0

    75. ~tp  2009-03-24 20:57:36  host: p15202001.pureserver.info

    Dobrze, dobrze, wiadomo siedze za proxy bo jestem z tp, jeżeli piszę tu o ignorantach to nie mam na myśli oodczuć wielu abonentów TP czujących się nieszczęśliwymi i oszukanymi bo np wynajęli komuś mieszkanie ten ktoś nabił im rachunek czyli ich oszukał a teraz TP ich ściga. Tylko jak bank przyjdzie po kredyt to jakoś nikt nie krzyczy złodzieje !!! Chodzi mi o prosta sprawę !! czy ktoś zadał sobie trud i przeczytał np decyzję UKE o WLR na rzecz Tele2 tak czy nie ?? a co takiego jest w tym artykule nieprawdy ??? Doradza ta sama kancelaria UKE, tele2 i Netii tak czy nie, znają się od lat tak czy nie ??? ma skarb państwa 500 mln w "plecy" tak czy nie ???. Uchylił sąd wszystkie podkreślam wszystkie decyzje WLR tak czy nie ???. mamy sprawy w sadzie unijnym za decyzje UKE tak czy nie ??? I tego by było na tyle jak mawiał klasyk

  • 0

    76. ~Gormar  2009-03-24 21:16:47  host: 217.96.62.235

    @75. Tego co się wydarzyło w 2000 roku i na jakich warunkach już się nie da cofnąć. Nie jestem prawnikiem, ale często przypuszczałem, że działania UKE nie zawsze były zgodne z obowiązującym prawem. Pomimo tego uważam, że regulator robił wszystko co możliwe, aby klienci firm telekomunikacyjnych zyskali jak najwięcej. I tyle w tym temacie z mojej strony.

  • 0

    77.  2009-03-24 21:37:05

    tp: a dlaczego tylko 500 baniek? A może miliard by dali przy innym skonstruowaniu przetargu? A co tam - czemu nie 2 miliardy albo nawet bilion złotych? Powiem inaczej - gdyby konkurs był tak skonstruowany, że decydowałyby tylko pieniądze, to na bank wygrałby ktoś z W3. I co z tego jednorazowego zastrzyku gotówki - 500 mln zł? To raptem 0,2% budżetu Polski... Poza tym Centertel dawał TYLKO 300 mln zł więcej, a nie 500. Gdyby nie wygrało P4, to nie byłoby Fresha... Nie byłoby oszczędności i tych wszystkich pieniędzy, które zostały/zostaną w kieszeniach Polaków w związku z takim rozwojem sytuacji. Gdyby był ten jednorazowy zastrzyk gotówki, to podniósłby się SŁUSZNY krzyk, że konserwuje się oligopol i nici z podnoszenia konkurencyjności na rynku... Co do WLR - fakt, sąd uchyla decyzje... Ale tu by się trzeba było cofnąć mocniej w czasie - czemu TP zatrzymała cyfryzację swojej sieci i zostało swego czasu kilka central analogowych? Ile LAT trwało wypracowywanie technicznej strony WLR? Ile lat po całej Europie wdrożono u nas oferty hurtowe?

  • 0

    78. ~ukenamuniu  2009-03-24 21:37:05  host: 86-59-n1.aster.pl

    ~tp: ciąg na bramkę zaczął się od zmiany nazwy urzędu by wejść do gry. Potem podsekretarz w MI jednocześnie p.o.Prezesa, potem Prezes "po" konkursie, unieważnienie przetargów na WiMaxa, medialne kary na firmę, prezesa, zarząd, retail-minus w BSA i WLR, sprawy w KE i ETS, itd. Przetargi w których silny jest bezsilny (bo zero punktów za antykonkurencyjność). Przetargi w których można składać dwie oferty i w których wygrywający wykupuje tańszą. Nadaje się na podręcznik o zasadach regulacji. Dobrze że MTR jest jaki jest, bo komórkowcy przestaną kibicować i staną do obrony (w polu karnym?).

  • 0

    79.  2009-03-24 21:38:51

    ukenamuniu: w GSM900 pojawił się kryzys i problemy z finansowaniem między złożeniem dokumentów a rozstrzygnięciem konkursu. To raz. Dwa - a jeżeli Aero2 dałoby 30 mln zł więcej, to P4 musiałoby wziąć droższą opcję. To trochę jak ruletka, nie przypisuj tu, proszę, winy UKE.

  • 0

    80. ~ukenamuniu  2009-03-24 21:49:09  host: 86-59-n1.aster.pl

    Witku, za dużo pamiętam i wiem by się nie bać rozpisywać (a zwłaszcza o "powiązaniach" personalnych - bo by to były istotne argumenty). Napisz lepiej co tam ciekawego na Brukselskiej.

  • 0

    81.  2009-03-24 21:56:50

    ukenamuniu: prof. Rogalski zastosował nowy wybieg - opuścił salę przed rundą pytań. ;-) Pietkiewicz przyznał wprost, że briefing nie był konsultowany z innymi telco-członkami izby. Oprócz prof. Rogalskiego, który stwierdził też, że UKIE nie wydało opinii do proponowanych zmian, był też prof. Piątek, który te opinie widział i prof. Izdebski, który się troszku spóźnił. To tak w telegraficznym skrócie... ;-)

  • 0

    82. ~ukenamuniu  2009-03-24 22:06:41  host: 86-59-n1.aster.pl

    To może ciekawiej było na IPv6?

  • 0

    83. ~ukenamuniu  2009-03-25 10:33:18  host: 212.160.172.70

    WitekT: Profesor musiał wyjść "na zarząd". Przedtem coś jednak ciekawego powiedział: http://polityczni.pl/kpp_o_telekomunikacji,audio,51,3472.html (do uznania, czy ten wpis zostawisz)

  • 0

    84.  2009-03-25 10:34:30

    ukenamuniu: a co ciekawego powiedział i czemu miałbym Twój wpis usunąć? :-)

  • 0

    85. ~ukenamuniu  2009-03-25 10:53:49  host: 212.160.172.70

    Wiadomość od: () IP: 212.160.172.70 1/ To np., że przez zmianę prawa próbuje się załatwić sprawę odrzucenia audytu kosztowego TP. Pamiętasz wypowiedź mec Wacława K. z Kancelarii, że w ten sposób zostanie wreszcie zlikwidowany pat prawny (?!). 2/ Dlatego, że może naruszam zasady współżycia społecznego (społeczeństwo pisze: Pani Aniu, za jaja tepsę, a dziennikarze popierają nie analizując dokonań "regulacyjnych" urzędu-kancelarii-izby gospodarczej-sejmu)

  • 0

    86.  2009-03-25 10:55:26

    ukenamuniu: już nie przesadzj, przecież wiesz, że ja tu kasuję tylko za wulgaryzmy i wycieczki osobiste... Co do słów profesora ;-) to zobaczymy po dzisiejszym głosowaniu jak to będzie.

  • 0

    87. ~ukenamuniu  2009-03-25 11:03:28  host: 212.160.172.70

    Głosowanie w Komisji Gospodarki Narodowej? Tak to się odbywa?

Dodaj swoją opinię