Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Numer ratunkowy dla głuchoniemych w Olsztynie

Numer ratunkowy dla głuchoniemych w Olsztynie

WitekT 13 Stycznia 2005 15:55

0 0

Dla zapewnienia alternatywnej drogi komunikacji ze służbami porządkowymi Plus GSM uruchomił w Olsztynie specjalny numer zgłoszeniowy SMS 0 697 112 112, przeznaczony dla osób niezdolnych do przekazywania informacji głosowych.

Wiadomości SMS odbierane są przez oficera dyżurnego Komendy Miejskiej Policji, który w odpowiedzi na otrzymaną informację podejmuje stosowne działania.

Aby zapewnić niezawodność działania systemu i jak najkrótszy czas reakcji na przekazaną wiadomość SMS, system oparto na profesjonalnej usłudze centrum SMSC w sieci Plus GSM oraz wyposażono KMP w Olsztynie w specjalne oprogramowanie dedykowane do zarządzania nadsyłanymi wiadomościami. Pozwala ono na stworzenie bazy danych wszystkich osób głuchoniemych w celu łatwiejszej identyfikacji osób wysyłających zgłoszenie. Przychodzące wiadomości są identyfikowane według numeru telefonu osoby wysyłającej, dzięki czemu istnieje możliwość podjęcia ewentualnych działań wobec osób wysyłających, na przykład, SMS-y o treści żartobliwej.

Po odebraniu wiadomości aplikacja automatycznie potwierdza przyjęcie zgłoszenia i odsyła odpowiednią wiadomość zwrotną. Ważnym elementem systemu jest właściwe sformułowanie treści wiadomości. Powinna ona zawierać dane personalne osoby zgłaszającej zdarzenie, miejsce zdarzenia ze szczegółami ułatwiającymi lokalizację oraz jego okoliczności, np. Jan Kowalski, OLS ul. Partyzantów, autobus 124, kieszonkowiec.
System umożliwia przyjmowanie wielu wiadomości SMS jednocześnie. Pojawienie się nowej wiadomości sygnalizowane jest w sposób graficzny na ekranach komputerów dyspozytorów oraz sygnałem dźwiękowym. Dodatkowo wiadomość może być przekierowana na telefon komórkowy oficera dyżurnego. Dzięki temu każda z wiadomości obsługiwana jest w maksymalnie krótkim czasie.

System ten jest kolejnym przykładem owocnej współpracy sieci Plus GSM i miasta Olsztyn. Miejski Zarząd Dróg, Mostów i Zieleni wspólnie z Plus GSM wdrożył projekt System zarządzania ruchem drogowym na platformie GPRS, który znacząco przyczynił się do zwiększenia bezpieczeństwa i przepustowości skrzyżowań w mieście. Projekt został nagrodzony podczas ubiegłorocznego Kongresu Technologicznego, zorganizowanego po raz trzeci przez Polkomtel SA, operatora sieci Plus GSM.

System zgłoszeniowy SMS dla osób głuchoniemych stanowi naturalne rozszerzenie działań Plus GSM w zakresie realizacji systemów wspierających działanie służb odpowiedzialnych za bezpieczeństwo. Bazuje między innymi na doświadczeniach Plus GSM wyniesionych z realizacji Komunalnego Systemu Bezpieczeństwa, wdrożonego w czerwcu ubiegłego roku w Sopocie, oraz projektu Zintegrowanego Systemu Bezpieczeństwa dla WOPR, GOPR i TOPR, którego istotnymi elementami są numery ratunkowe nad wodą (0 601 100 100) i w górach (0 601 100 300).

Źródło tekstu: Plus GSM     

Dodaj do:
w sumie: 1
  • 0

    1. ~pyp  2005-01-13 17:59:00  host: axs105.neoplus.adsl.tpnet.pl

    I widzicie... Plus oprócz najlepszej oferty usług, Wspiera nas i troszczy się o nasze bezpieczeństwo. Innym operatotorom to zwisa
    :( !! PLUS NAJLEPSZY

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-224-235-183.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Jak oceniasz nową ofertę dla biznesu w sieci Play?

Play wprowadza nowe oferty dla klientów biznesowych

 

Zobacz wynik | Opinie (0)

Archiwum Ankiet