Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Numer 500 w prepaidach Orange nie zawsze płatny

Numer 500 w prepaidach Orange nie zawsze płatny

WitekT 21 Czerwca 2010 15:45

0 0

Nie wszystkie czynności wykonywane pod numerem *500 na koncie prepaid będzie płatne - uściśla na swoim blogu Wojciech Jabczyński, rzecznik Grupy TP.



Połączenie z numerem *500, w tym sprawdzenie stanu konta oraz doładowanie telefonu pozostaną bezpłatne. Wprowadzona opłata 50 gr. dotyczy tylko zarządzania pozostałymi usługami. Jeśli chodzi o połączenia z numerami *100 oraz 510 100 100 to jednocześnie ze zmianą ceny udostępnimy usługę "Call Me Back", która daje możliwość wyboru opcji, aby to konsultant Orange oddzwonił do klienta - pisze rzecznik na blogu.




Jabczyński przypomina też, że zmiana nie upoważnia do rozwiązania umowy Zetafona bez konsekwencji.

Szerzej o zmianach w cenniku połączeń z BOK w prepaidach Orange pisaliśmy w tej wiadomości.

Źródło tekstu: blog.tp.pl     

Dodaj do:
w sumie: 64
  • 0

    45. ~r  2010-06-21 17:54:23  host: user-188-33-54-134.play-internet.pl

    *w orange prędkość 0,3-0,4Mb/s

  • 0

    46. ~@36  2010-06-21 17:58:55  host: v05-16.opera-mini.net

    I to wystarczy. Umowa o udział w Promocji Zetafon mówi, że a. dostajesz telefon za 1 zł, b. że masz przez 36 miesięcy utrzymywać aktywne konto, c. jeśli tego nie zrobisz, to płacisz 600 zł Opłaty specjalnej.

  • 0

    47. ~  2010-06-21 18:02:05  host: v05-16.opera-mini.net

    Zresztą jeśli jeszcze nie jesteś pewien, że rzeczywiście możesz rozwiązać Umowę bez jakichkolwiek konsekwencji po prostu zadzwoń do Centrum Informacji Konsumencjkiej przy UKE 225349174 i przekonaj się sam.

  • 0

    49. ~  2010-06-21 18:11:24  host: public-gprs109554.centertel.pl

    Popros lepiej na pismie :) moze sie przydac, jak sie CIK pomyli.. mysle, ze skonczy sie tak: Ty rozwiazesz umowe, orange wystawi oplate specjalna (mniejsza niz 600, obecnie są wyliczane proporcjonalnie). Pozniej sprzeda Twoj dlug wronie lub innemu krukowi. Przyblokuje Cie to przez wpisanie na liste dluznikow i na koniec swoje racje wyjasnial bedziesz w sadzie, o ile sie zdecydujesz walczyc...

  • 0

    50. ~@49  2010-06-21 20:13:16  host: v05-16.opera-mini.net

    Ja z kolei myślę, że masz bardzo bujną wyobraźnię, ale to dobrze, bo tacy ludzie też są potrzebni.

  • 0

    51. ~  2010-06-21 20:39:19  host: t21-05.opera-mini.net

    A ja słyszałem że wpływy z nr 500 pójdą na premie dla rzecznika? Ciekawe czy to prawda?

  • 0

    52. ~Qba  2010-06-21 20:50:44  host: ip-89-174-124-236.multimo.pl

    46: nie moge utrzymywac konta aktywnego bo w taryfie w ktorej to robie jest podwyzka. Nie mam innej alternatywy, bo w kazdej innej taryfie na karte jest ta podwyzka. I co ? Nie moge bez kary zerwac ?

  • 0

    53. ~mad  2010-06-21 21:17:38  host: host-89-230-66-255.rzeszow.mm.pl

    hehe rura im zmiękła???:))

  • 0

    54. ~Pan Pikuś  2010-06-21 22:57:49  host: chello089074126092.chello.pl

    Jaka kwota przedłuża w orżnąć konto promocyjne? Bo zatankowałem za 25 i niestety czas pozostał ten sam...

  • 0

    55. ~  2010-06-22 02:20:43  host: ddm226.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Stwierdzili po komentach, że przegięli. Czy pozostałe usługi to także zabawy z automatem za który każą sobie płacić? Jeżeli tak to niczego to nie zmienia. Francuska dojarka podłączona do polskich cycków i jeszcze lepiej ściąga.

  • 0

    56.  2010-06-22 07:21:17

    54: Trzeba doładować konto z promocją, wtedy nowe środki promocyjne przedłuża konto promocyjne o taką sam termin co doładowanie podstawowe - możliwość wiele: Masz za staż, doładowanie z telefonu z rachunkiem, teraz dają do 50 zł 20% więcej. Poczytaj na stronie Orange o promocjach doładowań.

  • 0

    57. ~  2010-06-22 10:45:09  host: t21-15.opera-mini.net

    Nr *500 płatny czy darmowy? Żeby nie wyszło jak z gg w orencz! Pojawią sie błedy i wszystko bedzie płatne.

  • 0

    58.  2010-06-22 12:41:02

    Zgodnie z przepisem podanym w komentarzu 35 użytkownik nie będący abonentem a takimi są użytkownicy zetafona mają zostać poinformowani poprzez podanie tego do publicznej wiadomości, natomiast nie ma wzmianki że tacy użytkownicy mogą rozwiązać umowę. Z tego wynika że nie mają prawa zerwać umowy bo nie są abonentami.

  • 0

    59. ~zainteresowany  2010-06-22 13:00:37  host: 213.25.50.41.net.kth.pl

    @38&58. Panowie prawnicy, zapoznajcie się z najnowszymi zmianami w PT, a później piszcie opinie prawne ;). Polecam Dz. Ustaw z 29 kwietnia 2010 oraz wiadomość na Telixie: http://www.telix.pl/artykul/uzytkownik-telefonu-na-karte-jest-ju z-abonentem-3,34516.html. W skrócie: Użytkownik usług przed-płaconych ma takie same prawa jak abonent, gdyż jest abonentem. Umowę zawarł poprzez "wyrażenie woli" (kupując starter lub doładowując konto) i nie musi tego robić w formie pisemnej. Odrębną kwestią pozostaje, czy zmiana cennika usług dodatkowych (połączenia do BOA) uprawnia do wypowiedzenia umowy bez konsekwencji.

  • 0

    60. ~do 59  2010-06-22 14:23:34  host: public-gprs109554.centertel.pl

    Znajdz informacje kiedy wchodzi to w zycie... nie przypadkiem dopiero 17.07.2010? :-) dodatkowo operatorzy maja pol roku na wprowadzenie (z tego co pamietam)

  • 0

    61. ~zainteresowany  2010-06-22 15:00:49  host: 213.25.50.41.net.kth.pl

    @60. Dokładniej wchodzi w życie 60 dni po opublikowaniu (sądziłem, że po 30). Nowelizacja opublikowana została 29 kwietnia 2010 roku, więc będzie obowiązywać od 28 czerwca. Dobrze wybrali termin podwyżki, gdyż teraz wychodzi na to, że nie musieli informować pisemnie "pre-paidowców" na 30 dni przed jej wprowadzeniem :(.

  • 0

    62. ~  2010-06-22 15:42:07  host: public-gprs109554.centertel.pl

    Dzieki za poprawienie

  • 0

    63. ~  2010-06-22 22:58:31  host: public-gprs69397.centertel.pl

    Nowelizacja wchodzi w życie od 19 lipca 2010

  • 0

    64. ~  2010-06-22 22:59:04  host: public-gprs69397.centertel.pl

    60 dni od opublikowania w Dz.U.

  • 0

    65. ~Bolek  2010-06-26 00:08:51  host: 88.156.64.74

    A czy mogą ot tak zmieniać sobie warunki bez powiadamiania abonentów o owej zmianie? Mam na myśli Zetafon, gdzie konieczne jest podanie numeru kontaktowego. Druga sprawa - jeśli miałem numer w Orange przed wybraniem Zetafona, czy mogą ot tak zabrać mi numer?.

Dodaj swoją opinię