Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości NTT DoCoMo ujednolici standardy telefonów

NTT DoCoMo ujednolici standardy telefonów

sirmark 22 Maja 2006 20:01

0 0
Największy japoński operator telefonii komórkowej NTT DoCoMo planuje dostosować w ciągu 2 lat wszystkie swoje modele telefonów do globalnych standardów, tak aby mogły być używane w 130 krajach na świecie.

Nowa strategia prawdopodobnie wykorzysta pojedynczy chip, który obsługuje zarówno standard GSM jak i CDMA. Wygląda na to, że wyjątkowo nowoczesne telefony, które dotąd były zarezerwowane na rynek japoński, będą mogły być używane na całym świecie.

DoCoMo oficjalnie nie potwierdził tych informacji.


Źródło tekstu: Telecom Asia, 4Press     

Dodaj do:
w sumie: 3
 • 0

  1.  2006-05-22 21:29:15

  Całkiem ciekawe info. W Azji zawsze mają wypasione telefony :)

 • 0

  2. ~mi  2006-05-23 01:53:02  host: apn-99-88.gprspla.plusgsm.pl

  tyle ze tu to moze wykorzystasz 10% mozliwoscitego telefonu. a standard juz dawno powinien yc tylko jeden na calym swiecie a tu dupa, prawie kazdy kontynent swoje czestotliwosci i tryb pracy...

 • 0

  3. ~getITright  2006-05-23 15:22:32  host: phantom.teldom.pl

  SUPER !!! w końcu do europy (chociaż pewnie nie do dziury zacofania - Polski, bo u nas nawet nie ma sharpów, które w normalnych krajach europejskich są) dotrą normalne sprzęty, np. Casio już ze 3 lata temu miał 3,2 mpix w telefonie, wyświetlkacz 2,6 cala, rozdz. 240/320 i 16 milionów kolorów, a u nas nawet dzisiaj to nie jest standartdem :/ dla zainteresowanych jakie dzisiaj wypasy mają Japończycy podaję link: http://www.au.kddi.com/collection/06summer/main.html dodam jeszcze że nowych telefonów wychodzi zazwyczaj po 6-8 na każdy sezon roku i to tylko u tego jednego operatora - KDDI (firm: casio, kyocera, toshiba, sanyo itp...) a nie to co u nas u każdego operatora to samo g..wno, pięć modeli na krzyż, za astronomiczne ceny, bo przeciwez nasi operatorzy nie muszą dopłacać do telefonów tyle co ci na zachodzie - durny Polak i tak kupi i kilka nowych modeli rocznie, DNO !

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-224-85-115.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Czy wg Ciebie usługa Apple Pay odniesie w Polsce sukces?

[Aktualizacja] Apple Pay od jutra w Polsce

 

Zobacz wynik | Opinie (0)

Archiwum Ankiet