Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości NTT DoCoMo chce wejść do Europy

NTT DoCoMo chce wejść do Europy

sirmark 11 Września 2009 17:22

0 0

Japoński operator NTT DoCoMo rozgląda się za możliwością wejścia i ekspansji w Europie. W tym celu zaproponował zakup niemieckiego dystrybutora treści mobilnych, firmy Net Mobile.

NTT DoCoMo zaproponował skup akcji niemieckiej spółki po 6,35 euro za sztukę, czyli po cenie o 34,2% wyższej, niż na zamknięciu wczorajszej giełdy. Biorąc pod uwagę liczbę akcji będących w obiegu na 6,55 mln sztuk (stan na 31. marca), cała spółka została wyceniona na 41,6 mln euro.




Zarząd niemieckiej spółki wyraził zainteresowanie transakcją ustanawiając minimalną ilość zakupionych jednorazowo akcji na 75% ogółu. Uzależnił też swoją zgodę od braku sprzeciwu do tej transakcji przez jakikolwiek organ regulujący rynek.

Źródło tekstu: Reuters, wł     

Dodaj do:
w sumie: 24
  • 0

    5. ~  2009-09-11 17:39:32  host: 212.160.172.70

    4- no moze przesadziłem troche ale z 3 saloniki to bym rozwalił

  • 0

    6.  2009-09-11 17:41:31

    Karkosik jak tylko poczuje kase odrazu sprzeda CenterNet ;) jakby sprzedal to im, to nikt by sie raczej nie obrazil tym bardziej ze NTT zapowiadalo na przyszly rok komercyjne uruchomienie LTE w Japonii ;) co do plusa to prawo pierwokupu maja dotychczasowi udzialowcy, a jak juz ten wejdzie na gielde, to vodafone juz swoje zrobi.

  • 0

    7.  2009-09-11 17:47:53

    Na pierwszy rzut wejda na wyspy, do niemiec i krajow beneluxu, moze jeszcze jeden z krajow skandynawskich.

  • 0

    8. ~  2009-09-11 18:02:01  host: bdb215.neoplus.adsl.tpnet.pl

    DO stanów też chcą wejść. Zguglajcie 'NTT DoCoMo might just enter the US cellphone market, MVNO graveyard wishes it luck'

  • 0

    9. ~wilku  2009-09-11 20:17:54  host: host-217-172-251-175.lodz.mm.pl

    3,5 trolu: jak podpalisz 3 smietniki to MPO upadnie ?

  • 0

    10.  2009-09-11 21:57:58

    Do 3: Znalazł się kolejny który pieniądze będzie pompował w przedsiębiorstwo by ogłosić jego upadłość...

  • 0

    11. ~ss  2009-09-11 22:36:04  host: 188.33.109.169

    Play to obecnie ma najlepszą ofertę na kartę a Oranżada itp kombinuje jak może np kumpel przedłużał umowę i chwalił się że bd miał 29 groszy za minutę do wszystkich sieci ale jak przeczytałem regulamin który dostał z umową okazało się ze będzie miał 37 gr do wszystkich prócz PLAY a 29 gr będzie miał jak uaktywni pakiet więc zacznijcie lepiej likwidować salony pajacom którzy robią droższe rozmowy do play obecnie mam 2 telefony w Play i nie zamienię na nic innego...

  • 0

    12. ~  2009-09-11 22:48:07  host: apn-77-113-58-125.dynamic.gprs.plus.pl

    # 3 marny to Ty masz rozum w głowie , albo Ci żal że ktoś miał pomysł na biznes

  • 0

    13. ~  2009-09-12 00:19:36  host: v03-15.opera-mini.net

    11- masz 2 telefony w Play ? Żałosne ! I co Ci to kur.a daje ? Play i Orange, Play i Era, Play i Plus, Play i Heyah to rozumiem, ale mieć 2 identyczne oferty to jakby jeść 2 razy to samo danie... Lubisz wymiotować ? Scooby

  • 0

    14. ~get  2009-09-12 04:16:19  host: host-81-190-107-45.rzeszow.mm.pl

    @3 - dlaczego ?

  • 0

    15. ~spectrum  2009-09-12 07:32:54  host: 188.33.24.162

    Szkoda ze do polski nie wejda zarobili by potrojnie, w niemczech sa tansze rozmowy i internet niz w polsce.

  • 0

    16. ~  2009-09-12 08:43:32  host: v02-12.opera-mini.net

    W P4 dopoki jest Bang Jensen nie jest na handel..ta expansja Dalekiego Wschodu dopiero sie zaczyna.za5lat beda mieli w rekach znaczne strategiczne firmy.mirekb

  • 0

    17.  2009-09-12 09:40:38

    SS: To play podniósł mtr do siebie i co ty na to powiesz ?

  • 0

    18. ~krokodyl314  2009-09-12 11:18:11  host: hhost-236.mtm-info.pl

    pomyslcie ze idea zostala wykupiona przez Orange plus chce wykupic vodafone, ere T-Mobile. I myslicie ze to jest w porzątku ?

  • 0

    19. ~  2009-09-12 12:46:25  host: host-217-172-251-175.lodz.mm.pl

    do 18 - vodafone plusa , a tak nawiasem mowiac masz jakas rzecz w domu z napisem made in poland ? Jedyna jaka znalazlem to buty z napisem "wyprodukowano w polsce"

  • 0

    20. ~krokodyl314  2009-09-12 13:26:46  host: hhost-236.mtm-info.pl

    Ja tylko mowie ze polska to chory kraj bo sami sie godzimy na rozprzedawanie polski zagranicznym firmom.

  • 0

    21. ~wilku  2009-09-12 13:42:50  host: host-217-172-251-175.lodz.mm.pl

    tez jestem przeciw ale co zrobic nie ja rzadze tym bajzlem polskim, ale pod tym wgledem patriota jestem.

  • 0

    22. ~WiateR  2009-09-12 14:06:06  host: 188.33.66.104

    To nie play podniósł MTR, tylko jako operator wkraczający na rynek ma prawo do większych stawek, aby miał jak się utrzymać na rynku. 13 - a Ty wiesz może, że jeden operator może mieć kilka ofert? A poza tym niektórzy mają osobno telefon służbowy a osobno prywatny a nie tak jak Ty oba do zabawy...

  • 0