Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości NSA oddalił skargę Centertela na wyniki poprzedniego przetargu GSM 1800

NSA oddalił skargę Centertela na wyniki poprzedniego przetargu GSM 1800

sirmark 15 Listopada 2007 10:49

0 0

Naczelny Sąd Administracyjny oddalił skargę kasacyjną PTK Centertel na ogłoszenie wyników przetargu na trzy rezerwacje GSM 1800 z maja 2006 roku - poinformował Urząd Komunikacji Elektronicznej.

Centertel złożył skargę kasacyjną od postanowienia Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego. W postanowieniu tym WSA odrzucił skargę Centertela na ogłoszenie przez prezesa UKE 15 maja 2006 r. wyników przetargu na trzy rezerwacje częstotliwości GSM 1800.

W przetargu tym zwyciężyła Telekomunikacja Kolejowa, a oferta PTK Centertel nie uzyskała minimum kwalifikacyjnego wymaganego w tym przetargu. Centertel wniósł skargę do WSA, a ten skargę odrzucił.
Naczelny Sąd Administracyjny również oddalił skargę kasacyjną PTK Centertel. W ustnych motywach rozstrzygnięcia Sąd podzielił stanowisko WSA. Wskazał, że ogłoszenie wyników postępowania przetargowego jest czynnością techniczną, polegającą na przekazaniu przez Prezesa UKE do publicznej wiadomości wyników ustaleń komisji przetargowej - podał UKE w komunikacie.

Ostatecznie Telekomunikacja Kolejowa nie złożyła wniosku o rezerwację częstotliwości i zgodnie z zapowiedziami, UKE rozpisał nowy przetarg na dwie rezerwacje częstotliwości z pasma 1800 MHz. Przetarg ten został rozstrzygnięty 2 października 2007 roku. Wygrała go, otrzymując obie rezerwacje, spółka Centernet, kontrolowana przez NFI Midas. Spółka zdecydowała się jednak na złożenie wniosku o rezerwację tylko jednej częstotliwości.

Szóstym operatorem komórkowym będzie prawdopodobnie spółka Mobyland (dawniej Tolpis), którego oferta zajęła trzecie miejsce w tym przetargu.

Źródło tekstu: PAP     

Dodaj do:
w sumie: 2
  • 0

    1. ~tof  2007-11-15 11:05:52  host: abx148.internetdsl.tpnet.pl

    Sirmark: trochę siedzę w przetargach, ale nie wiem jak było w tym przypadku. Zdaje się, że przetarg miał dwie części, obie wygrał Centernet, natomiast Tolpis miał 2. (a nie 3.) miejsce w jednej z części (z której ostatecznie Centernet zrezygnował).

  • 0

    2.  2007-11-15 11:36:16

    mowisz o drugim przetargu, w ktorym centernet zlozyl dwie oferty, zajmujac 1. i 2. miejsce (wzial tylko 2 oferte), a Tolpis byl trzeci.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-81-105-205.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Czy uważasz, że iPhone'y powinny mieć port USB-C?

Piekło zaczyna zamarzać: przyszłe iPhone'y mogą mieć port USB-C

 

Zobacz wynik | Opinie (5)

Archiwum Ankiet