Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości NSA gromadzi prawie 5 mld rekordów dziennie z lokalizacjami telefonów poza USA

NSA gromadzi prawie 5 mld rekordów dziennie z lokalizacjami telefonów poza USA

LuiN 9 Grudnia 2013 15:00

9 0

Powołując się na dokumenty ujawnione przez Edwarda Snowdena, The Washington Post poinformował, że NSA gromadzi prawie 5 mld rekordów dziennie zawierających dane na temat lokalizacji telefonów komórkowych w innych krajach.

W bazie NSA znajdują się informacje na temat setek milionów telefonów na całym świecie. Agencja Bezpieczeństwa Narodowego może rejestrować przemieszanie się niemal każdego telefonu komórkowego na świecie, a także analizować powiązania pomiędzy poszczególnymi numerami.




Rzecznik prasowy NSA przekazał, że agencja stara się unikać zbierania informacji na temat lokalizacji obywateli USA. Narzędzie agencji służyć mają przede wszystkim do namierzania celów poza granicami kraju.

Źródło tekstu: The Washington Post     

Dodaj do:

Tagi: nsa

w sumie: 24
  • 2

    5. ~dan7  2013-12-09 15:51:13  host: n06-08-01.opera-mini.net

    @2 Pie....nie kotka za pomocą młotka.

  • 1

    6. ~  2013-12-09 15:57:34  host: cpc2-kemp6-2-0-cust122.9-2.cable.virginm.net

    do 4 - musze cie zmartwić - to nie chodzi o polaczenia 'dobrowolne' z telefonów, bo kazdy terrorysta by od razu coś takiego wyłaczył, kazdy - KAZDY - telefon mozna namierzyc przez triangulacje z masztów, i z pewnościa o tego typu dane chodzi

  • 1

    7. ~Nick  2013-12-09 15:58:19  host: 92.60.132.22

    Naciąganie oka na du.pe za pomoca widelca ;p Oczywiście wszytko w imieniu prawa i dobra ogólnoświatowego... tia...

  • 2

    8.  2013-12-09 16:11:24

    i graj tu teraz w berka z FBI -_-' chyba bez telefonu...

  • 0

    9. ~  2013-12-09 16:39:30  host: n12-01-08.opera-mini.net

    Widac, że państwo dba o bezpieczenstwo obywateli a nie to co u nas, że w celu zwiększenia bezpieczeństwa tylko fotoradary stawiają

  • 2

    10.  2013-12-09 17:51:47

    Czy to nie jest tak by namierzyć telefon NSA musi posiadać informacje od operatora o położeniu tego telefonu ustalonego w/g nadajników tego operatora? Czy nasi operatorzy udostępniają te dane czy są one samowolnie pobierane (kradzione) operatorom?

  • 0

    11. ~Ciekawe  2013-12-09 18:30:40  host: aazg243.neoplus.adsl.tpnet.pl

    A jeżeli się nie godzę na takie coś? Państwo Polskie powinno zapewnić bezpieczeństwo tak wrażliwych danych swoich obywateli.

  • 0

    12. ~pabloki  2013-12-09 18:50:49  host: apn-77-114-93-212.dynamic.gprs.plus.pl

    @10 Hose operatorzy wymieniają się wzajemnie danymi ponad dane niezbędne do realizacji usługi roamingu. Dane pływaja po całym świecie ale oficjalnie " tajemnica telekomunikacyjna". To naprawde dobrze bo taka inwigilacja paradoksalnie daje większe bezpieczeństwo mimo że etycznie wypada słabo. rozmowy sa na bieżąco monitorowane a słowa klucze uruchamiają archiwizację, tak jest na całym świecie.

  • 0

    13. ~Nick  2013-12-09 20:08:52  host: 93.154.182.93

    Do projektu PRISM dołączył GGNetwork. Zobacznie ile nowych uprawnień wymaga najnowsza wersja GG na androida!

  • 0

    14.  2013-12-09 20:29:19

    @12 pabloki - może w takim razie powinni wszczepiać ludziom GPSy mówiące o położeniu danego obywatela, dodatkowo dołączyć mu podsłuch, alkomat, badanie narkotyków itp? Oczywiście wszystko dla naszego "pseudo" bezpieczeństwa. Aż się cisną na usta słowa "daj mi człowieka a znajdę na niego paragraf" w tym wypadku staje się to zupełnie prawdziwe. Mieszkam w Polsce, nie mam nic wspólnego z Talibami i innymi podobnymi, gadam ze znajomymi o "*** Marynie" więc jakim prawem "wujek Sam" mnie śledzi? Tym bardziej że mieszkam w niepodległym kraju tysiące mil od nich?

  • -1

    15. ~applefan  2013-12-09 20:33:43  host: 217.153.182.70

    pff Poco cos wszczepiac na sile . Hose skumaj to ze oni sa cwansi , niedosc ze wcisneli ci narzedzie do inwigilacji to jeszcze za nie zaplaciles :) Tylko iphony sa czyste bo ten kod cyborga(android) to dzieciak z podstawowki by zlamal .

  • 0

    16. ~pabloki  2013-12-09 20:40:39  host: apn-77-114-95-20.dynamic.gprs.plus.pl

    @14 Hose nie popadajmy w skrajności. Trochę źle mnie zrozumiałeś. Poza tym jeśli nie wiedziałeś o analizie on air live to już wiesz . Tak jest w każdej sieci na świecie. Te informacje to nie tylko lokalizacja klienta. A że hameryka może więcej to dlatego że są oni bardziej zaawansowani . Wykorzystywane są jedynie dane budzące wątpliwości.

  • 0

    17. ~pabloki  2013-12-09 20:43:36  host: apn-77-114-95-20.dynamic.gprs.plus.pl

    @Hose a facebooka to używasz pewnie a taki bojaźliwy.

  • 0

    18.  2013-12-09 21:44:26

    Aby rozj******bac i ch system lub zwiekszyc gigantycznie budżet wystarczy akcja na shitbooku by ludzie wpisywali w maile i mowili w rozmowach slowa: "TERROR", ZAMACH" "ZABIĆ OBAMA" to by ich rozwalilo albo sytem albo budżet NSA.

  • 0

    19.  2013-12-09 21:45:20

    :D . Tak wiem jestem genialny

  • 0

    20. ~rough  2013-12-10 00:33:34  host: 89-77-176-219.dynamic.chello.pl

    @12 - przeczytaj książkę Orwella "Rok 1984", przemyśl, może to ci trochę rozświetli umysł... w tej chwili zachowujesz się jak żaba która siedzi sobie w garnku i jest zadowolona że woda jest coraz cieplejsza, nie zdając sobie sprawy że zaraz zacznie się gotować

  • 0

    21. ~Hose  2013-12-10 08:56:20  host: 81-18-219-146.static.chello.pl

    @15 - silną masz wiarę ;-) @16 i 17- Ameryka jest krajem który jeździ po świecie i "amerykanizuje" niewiernych, oni nie robią tego dla naszego dobra, robią to dla swojego dobra. Gdyby Ruski lub Chińczycy prowadzili taką inwigilacje to by się działo, jeśli robi to USA to jest świetnie bo to w imię pokoju. Może pora się obudzić?

  • 0

    22.  2013-12-10 09:04:06

    Ostatnio się okazało, że zbierane były również informacje z chatów gier online....

  • 0

    23. ~56  2013-12-10 10:55:44  host: host-195-116-239-207.jrbnet.com

    @22 nom przecież taki Talib też człowiek, od czasu do czasu musi w WOW'a pograć;)

  • 0

    24. ~Namakon  2013-12-11 13:11:17  host: 81.219.84.18

    @5 Dzięki Dan, wyleciało mi z głowy ;)

Dodaj swoją opinię