Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości NRA uważa, że usługa Prawnik sieci Plus to nieuczciwa konkurencja

NRA uważa, że usługa Prawnik sieci Plus to nieuczciwa konkurencja

LuiN 21 Listopada 2016 10:20

9 2

Naczelna Rada Adwokacka domaga się, by sieć Plus zrezygnowała z oferowania i reklamowania usługi Prawnik i zaprzestała czynów nieuczciwej konkurencji - czytamy w Dzienniku Gazecie Prawnej.

 

Zobacz: Plus reklamuje porady prawne przez telefon

NRA dopatrzyła się, że reklamowana usługa wskazuje na sieć Plus jako podmiot udzielający dostępu do pomocy prawnej. Tymczasem usługę świadczy spółka Avalio, przy wykorzystaniu Centrum Porad Prawnych, w ramach którego porad udzielają adwokaci lub radcowie. W związku z powyższym w ocenie NRA klienci nie wiedzą kto tak naprawdę świadczy pomoc prawną i ponosi za nią odpowiedzialność.




Zdaniem NRA usługa Prawnik jest reklamowana kłamliwie i jest szkodliwa zarówno dla klientów sieci, jak i narusza interesy adwokatów.

W tym drugim przypadku może tak naprawdę chodzić o niewielką cenę usługi - za 11,90 zł netto miesięcznie (7,90 zł dla osób przedłużających umowę) klienci mają co miesiąc dostęp do jednej porady prawnej (nielimitowana liczba połączeń), przy czym niewykorzystana porada przechodzi na następny miesiąc. Oprócz tego, klientom przysługuje bez dopłat zlecenie opracowania 1 dokumentu prawnego na 6 miesięcy (umowy, pisma urzędowego czy pisma procesowego).

Jeśli Polkomtel nie zareaguje na przesłane pismo, NRA zapowiada działania na drodze prawnej.

Źródło tekstu: Dziennik Gazeta Prawna     

Dodaj do:

Tagi: prawnik | plus | nra

w sumie: 23
  • 5

    4.  2016-11-21 10:46:27

    A propos konkurencji... Może panie i panowie prawnicy by swoich kolegów po fachu pozywali za czyny mające znamiona nieuczciwej konkurencji? Może by wydalali z zawodu za nieuczciwe działania czy przestępcze czasem? W takich przypadkach jakoś nie widzę żeby na noże ze sobą szli...

  • 0

    5. ~Reno  2016-11-21 10:52:11  host: 78-11-53-66.static.ip.netia.com.pl

    wiadomo bylo ze predzej czy pozniej ktos się za plusa wezmie. skupiliby się na poprawie zasięgu chociażby zamiast na sredniowiecznych kampaniach reklamowych i chwytaniu kilku srok za ogon

  • 3

    6.  2016-11-21 10:52:25

    Czy NRA już skontaktowała się z adwokatami, którzy nie uznają swojej pracy dla spółki świadczącej te usługi jako mającej znamiona nieuczciwej konkurencji? Pouczyli ich co należy rozumieć przez uczciwość i solidarność zawodową?

  • 0

    7.  2016-11-21 10:54:32

    Prawnika jakiegoś zdenerwowałem?

  • 6

    8.  2016-11-21 10:56:43

    NRA się wściekła że pojawiła się tania konkurencja, teraz będą wojować "o swoje"

  • 2

    9. ~Hotelarz  2016-11-21 10:57:19  host: 5.174.77.166

    wlo nie zadzieraj z Plusem bo ci zniżek nie da na abonament :D

  • 2

    10. ~pabloki  2016-11-21 10:57:22  host: user-5-173-5-90.play-internet.pl

    wogóle plus ostatnio dziwuje i cuduje. jak nie prawnik to lekarz. jak nie telewizor to pralka. poczekam kiedy mięso zaczną oferować .

  • 3

    11. ~Hotelarz  2016-11-21 10:59:53  host: 5.174.77.166

    pabloki ja to czekam na agencję towarzyską z logiem Plus zniżka -50% w weekendy :D

  • 1

    12. ~pabloki  2016-11-21 11:01:58  host: user-5-173-5-90.play-internet.pl

    Hotelarz -raczej nie bedzie bo sie źle kojarzy.

  • 1

    13. ~abc  2016-11-21 11:09:50  host: 212.160.172.83

    @12: chcesz powiedzieć, że agencja nie umieściłaby logo '+' aby nie zrażać klientów innych sieci?

  • 1

    14. ~  2016-11-21 11:17:22  host: w3cache2.cyfrowypolsat.pl

    Nie wiem w czym oni mają problem, skoro w regulaminie jest napisane kto świadczy usługi.

  • 0

    15. ~pabloki  2016-11-21 11:23:19  host: user-5-173-5-90.play-internet.pl

    13 nie o to chodzi , pomyśl więcej co chciałem przekazać .

  • -1

    16.  2016-11-21 11:23:43

    Tylko mi się takie zarzuty śmieszne wydają? Gdzie tu ma być ta nieuczciwa konkurencja niby?

  • 0

    17.  2016-11-21 11:31:43

    @16. Tu chodzi o sam fakt nowej konkurencji, z niższą ceną. Znam ofertę Plusa i powiem szczerze że nie wiem czego boi sią ta NRA, oferta za kilka złotych ale jest w niej tylko 1 porada miesięcznie, oraz opracowanie 1 dokumentu co 6 miesięcy.

  • 3

    18.  2016-11-21 11:34:00

    zadrzec z mafia adwokacka w tym kraju to jest cos. odwag pogratulowac. temat adwokatow niewatpliwie dzis swiezy bo na portalach wiszą przeprosiny orange w stosunku do tmobile za klamliwe reklamy. piekny poczatek tygodnia!

  • -2

    19. ~abc  2016-11-21 11:39:29  host: 212.160.172.83

    @15: przekazuj jaśniej, sztywniaku ;-)

  • 2

    20.  2016-11-21 16:23:54

    9 - ?? Ja z Plusem zadzieram? Którym komentarzem?

  • 0

    21. ~Olo  2016-11-21 18:54:12  host: 095160157222.dynamic-ra-10.vectranet.pl

    A to ciekawa sytuacja. Widać, że boją się, że stracą klientów. A to znak, że usługa Plusa się przyjęła i kasta prawników już na tym traci. Brawo dla operatora!

  • 0

    22.  2016-11-21 20:03:36

    To Polkomtel ukradł usługę Wojtkowi Cejrowskiemu który jako pierwszy uruchomił usługę dużo lepszą czyli prepaid Telepapuga. Mafia sędziowsko/adwokacka nie odpuszcza ale to już inny temat.

  • 0

    23. ~Bastek  2016-11-22 21:11:25  host: 078088030009.dynamic-ra-07.vectranet.pl