Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości "Nowy" zarząd PTC o dzisiejszych ogłoszeniach "starego"

"Nowy" zarząd PTC o dzisiejszych ogłoszeniach "starego"

WitekT 31 Sierpnia 2005 20:41

0 0

Sytuacja prawna PTC i struktura jej akcjonariatu po piątkowej decyzji sądu okręgowego w Warszawie pozostaje bez zmian. O zmianach zadecyduje dopiero sąd rejestrowy, po ponownym rozpoznaniu sprawy - powiedział na konferencji prasowej rzecznik prasowy zarządu PTC Witold Pasek.

26. sierpnia sąd uchylił postanowienie o wpisie w Krajowym Rejestrze Sądowym pod koniec lutego. Pisaliśmy o tym w tej wiadomości.

Według Paska, błędna jest informacja o skutkach decyzji sądu, która pojawiła się w ogłoszeniach w środowej prasie, zamieszczonych tam przez dwóch członków "starego" zarządu operatora komórkowego.

W ogłoszeniach umieszczonych w środowej prasie, dwaj członkowie "starego" zarządu PTC: Jonathan Eastick i Ryszard Pospieszyński poinformowali, że wraz z Wilhelmem Stueckemannem po piątkowym orzeczeniu sądu są jedynymi legalnymi członkami zarządu operatora.
Pasek nazwał ich działania terroryzmem korporacyjnym i zaznaczył, że kroki podjęte przez dwóch członków "starego" zarządu PTC daleko wykraczają poza działania, podejmowane w sytuacjach, gdy właściciele nie mogą dojść do porozumienia.

Przedstawiciele "nowego" zarządu PTC podkreślili także, że od lutego nie jest wyznaczone posiedzenie sądu, mającego zatwierdzić werdykt trybunału arbitrażowego w Wiedniu, pomimo tego że strony wielokrotnie o to zabiegały. Zdaniem Paska, niezatwierdzenie werdyktu będzie skandalem na skalę międzynarodową.

Trybunał orzekł, że przeniesienie udziałów PTC przez Elektrim do Elektrimu Telekomunikacja było nieskuteczne i nie stanowiło naruszenia umowy z Deutsche Telekom. Pisaliśmy o tym w tej wiadomości. Od tego czasu trwają przepychanki wśród udziałowców.

Źródło tekstu: PAP     

Dodaj do:
w sumie: 0


Nikt jeszcze nie wyraził swojej opinii.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-145-103-69.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Czy używasz smartfonu z rysikiem (takim, jak np. w Galaxy Note)?

Galaxy Note 9 na renderach

 

Zobacz wynik | Opinie (3)

Archiwum Ankiet