Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Nowy wyświetlacz od Samsunga

Nowy wyświetlacz od Samsunga

WitekT 4 Lipca 2005 22:20

0 0

Samsung jeszcze tej jesieni wprowadzi na rynek nowy wyświetlacz dla telefonów komórkowych.

Wyświetlacz jest podzielony na część wskaźnikową oraz część główną. Dzięki ograniczeniu zużycia energii w nowej technologii udało się przezwyciężyć dotychczasowe ograniczenia zewnętrznych ekranów telefonicznych i uzyskać elegancki, zawsze włączony wyświetlacz wskaźnikowy, o minimalnym zapotrzebowaniu energii.

Nowy wyświetlacz dla telefonów komórkowych zawiera okno wskaźnikowe o wysokości 2,92 cm (1,15"), które zużywa zaledwie 0,45 mW energii zamiast powszechnych obecnie 3 mW. Dzięki bardzo niskiemu zużyciu energii okno wskaźnikowe może po przejściu telefonu w stan oczekiwania nieustannie wyświetlać godzinę i datę oraz ikony informujące o stanie baterii, mocy sygnału, oczekujących wiadomościach e-mail i innych funkcjach.

Okno wskaźnikowe jest zasilane niezależnie od okna głównego i do uzyskania większej jasności wykorzystuje specjalnie zaprojektowane tranzystory cienkowarstwowe. Zastosowanie filtra polaryzacyjnego zapewnia dobrą widoczność ekranu również przy wyłączonym podświetleniu.
Technologia zastosowana w dzielonym wyświetlaczu obejmuje pokrycie ekranu LCD warstwą odblaskową, która zapewnia dobrą jakość i wyjątkową wyrazistość obrazu przy naturalnym oświetleniu.

Współczynnik kontrastu, wynoszący zazwyczaj 200:1, został zwiększony do 500:1, a rozdzielczość obrazu wzrosła do 96x160 pikseli. Ponadto nowy wyświetlacz zapewnia kąt 160°widzenia w pionie i w poziomie. Znacznie zwiększone nasycenie kolorów umożliwia także wyświetlanie atrakcyjnych nieruchomych obrazów i animacji.

Dzięki wprowadzonym ulepszeniom dzielony wyświetlacz firmy Samsung nadaje się idealnie do stosowania jako ekran zewnętrzny w telefonach z otwieraną klapką lub jako ekran główny w pewnych modelach telefonów w obudowach tradycyjnych i z przesuwaną klapką. Rozpoczęcie produkcji masowej przewiduje się na trzeci kwartał bieżącego roku.
DSC 0746 m DSC 0704 3 m DSC 0685 m

Źródło tekstu: Samsung     

Dodaj do:
w sumie: 0


Nikt jeszcze nie wyraził swojej opinii.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-227-126-69.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.