Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Nowy wyświetlacz od Samsunga

Nowy wyświetlacz od Samsunga

WitekT 4 Lipca 2005 22:20

0 0

Samsung jeszcze tej jesieni wprowadzi na rynek nowy wyświetlacz dla telefonów komórkowych.

Wyświetlacz jest podzielony na część wskaźnikową oraz część główną. Dzięki ograniczeniu zużycia energii w nowej technologii udało się przezwyciężyć dotychczasowe ograniczenia zewnętrznych ekranów telefonicznych i uzyskać elegancki, zawsze włączony wyświetlacz wskaźnikowy, o minimalnym zapotrzebowaniu energii.

Nowy wyświetlacz dla telefonów komórkowych zawiera okno wskaźnikowe o wysokości 2,92 cm (1,15"), które zużywa zaledwie 0,45 mW energii zamiast powszechnych obecnie 3 mW. Dzięki bardzo niskiemu zużyciu energii okno wskaźnikowe może po przejściu telefonu w stan oczekiwania nieustannie wyświetlać godzinę i datę oraz ikony informujące o stanie baterii, mocy sygnału, oczekujących wiadomościach e-mail i innych funkcjach.

Okno wskaźnikowe jest zasilane niezależnie od okna głównego i do uzyskania większej jasności wykorzystuje specjalnie zaprojektowane tranzystory cienkowarstwowe. Zastosowanie filtra polaryzacyjnego zapewnia dobrą widoczność ekranu również przy wyłączonym podświetleniu.
Technologia zastosowana w dzielonym wyświetlaczu obejmuje pokrycie ekranu LCD warstwą odblaskową, która zapewnia dobrą jakość i wyjątkową wyrazistość obrazu przy naturalnym oświetleniu.

Współczynnik kontrastu, wynoszący zazwyczaj 200:1, został zwiększony do 500:1, a rozdzielczość obrazu wzrosła do 96x160 pikseli. Ponadto nowy wyświetlacz zapewnia kąt 160°widzenia w pionie i w poziomie. Znacznie zwiększone nasycenie kolorów umożliwia także wyświetlanie atrakcyjnych nieruchomych obrazów i animacji.

Dzięki wprowadzonym ulepszeniom dzielony wyświetlacz firmy Samsung nadaje się idealnie do stosowania jako ekran zewnętrzny w telefonach z otwieraną klapką lub jako ekran główny w pewnych modelach telefonów w obudowach tradycyjnych i z przesuwaną klapką. Rozpoczęcie produkcji masowej przewiduje się na trzeci kwartał bieżącego roku.
DSC 0746 m DSC 0704 3 m DSC 0685 m

Źródło tekstu: Samsung     

Dodaj do:
w sumie: 0


Nikt jeszcze nie wyraził swojej opinii.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-81-182-16.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Czy rozważasz zmianę systemu przy najbliższej wymianie głównego telefonu?

Android cieszy się większą lojalnością swoich użytkowników niż iOS

 

Zobacz wynik | Opinie (2)

Archiwum Ankiet