Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Nowy właściciel Gadu-Gadu

Nowy właściciel Gadu-Gadu

orson_dzi 14 Marca 2018 08:46

10 1

gadugadu

Polska firma England.pl kupiła Gadu-Gadu. Jaka przyszłość czeka, zapomniany przez wielu, komunikator?

Gadu-Gadu to już legenda i wydaje mi się, że co poniektóre młodsze osoby mogą już nie do końca wiedzieć czym jest "polski Messenger".




Dotychczasowym właścicielem komunikatora był cypryjski Xevin Consulting Limited. Transakcja obejmuje w zasadzie wszystkie dobra związane z Gadu-Gadu - samą aplikację, domeny internetowe, kod źródłowy, serwery i znaki towarowe. Migracja programu pomiędzy firmami ma być niezauważalna dla użytkowników.

Co dalej z aplikacją? Mówi się, że jej możliwości zostaną poszerzone. England.pl zajmuje się obsługą transferów pieniężnych między Polską, a Wielką Brytanią, a od niedawna również innymi krajami europejskimi. Do komunikatora może więc trafić opcja przesyłania pieniędzy pomiędzy użytkownikami.

Źródło tekstu: England.pl; wł     

Dodaj do:

Tagi: gadu-gadu

w sumie: 37
  • 0

    19. ~fox00  2018-03-14 10:10:01  host: user-94-254-128-184.play-internet.pl

    GG normalnie jest używany od lat w codziennych kontaktach zawodowych czy ze znajomymi. Ile ich jest to nawet nie chce mi sie liczyc bo ciagle musiałbym przewijac liste w dół. Wiadomo, że młodziki nie będa znać bo wychowani na mess.

  • -2

    20.  2018-03-14 10:10:50

    @9, Polacy są "durnym narodem", a nie "dumnym narodem". To częsta pomyłka wynikająca z przesłyszenia czy też niedowidzenia. Chociaż niektórzy są dumni z tego, że durni.

  • 0

    21.  2018-03-14 10:18:45

    @20 widzimy ten "dumny" naród, który od 30 lat pozwala się strzyc jak stado baranów. Dumny naród wywala dziadostwo z salonów i redukuje wielką armię bezproduktywnej budżetowej biurwy o 95%, łącznie z okrąglakiem na wiejskiej, które to zbyteczne twory pożerają setki miliardów z podatków wielkich jak Himalaje, które naród łoży przymusowo na ten bajzel.

  • 1

    22. ~  2018-03-14 10:18:59  host: public-gprs374457.centertel.pl

    Mój ulubiony komunikator :) Pamiętam czasy jak poznawało się na tym dziewczyny i z jedną byłem długie lata :) Niestety wiekszość osób przeniosło się na messengera i gadu umiera ;/ Szkoda bo według mnie to najlepszy komunikator

  • 0

    23.  2018-03-14 10:23:14

    @21. bo przecież mówię, że DURNY, a nie dumny.

  • 2

    24.  2018-03-14 10:27:06

    @8 a ta choroba nowsze = spuchnięte, ślimakowate, ogarnęła cały świat oprogramowania i systemów operacyjnych. A baranom się wmówi, że dlatego jest spuchnięte, bo to rozwój... Widać to na przykładzie choćby skype, nic od 10 lat nie wnosi do rozmów, rozmowy coraz niższej jakości, bo się serwery zapychają a instalka spuchła już ponad 7x, a starą wersję ci na siłę wyłączą, bo jest zła bo jest mała i nie zamula. Tak samo puchną systemy operacyjny, które mimo że chcesz robić na nich to samo co na starym systemie sprzed 15 lat to te nowe potrzebują 5x większych zasobów sprzętowych do tego samego zadania - tak wygląda rozwój z d...wzięty.
    Przykładem sympatycznego programu zastępującego te współczesne molochy GG jest np GGlite, Waży to niecałe 3MB instalacji praktycznie nie wymaga (jak już się go raz zainstaluje to można sobie folder nosić na penie) i do samej komunikacji pisanej jest konkretem, malutki, szybki, bez zbędnego śmietnika.

  • 1

    25.  2018-03-14 10:28:52

    @23 widzę coś napisał, to było tylko rozwinięcie tego tematu. Ty wiesz, ja to wiem, że durny, ale 60% zamieszkujących ten kraj tego nie wie.

  • 0

    26. ~  2018-03-14 10:29:28  host: 159-205-150-37.adsl.inetia.pl

    WTW gora!

  • 0

    27. ~  2018-03-14 11:30:05  host: 77.111.246.13

    do 20 i 21 - też mam takie zdanie, dlatego użyłem takiego sformułowania :)))

  • 0

    28. ~  2018-03-14 11:41:06  host: public-gprs191473.centertel.pl

    U mnie w pracy się korzysta z gg do kontaktu między punktami ;) W naszym punkcie korzystamy z wersji webowej ;)

  • 0

    29. ~  2018-03-14 11:44:56  host: public-gprs401615.centertel.pl

    GG z tego co wiem da się jeszcze używać w starych wersjach które są dużo lżejsze i nierzadko lepsze. Kiedyś ten komunikator był na topie, dziś niestety został wyparty przez inne oprogramowanie/strony.

  • 0

    30. ~  2018-03-14 12:02:58  host: public-gprs166421.centertel.pl

    Pamiętam z sentymentem GaduAir. Gadu-gadu miało także VoIP. Jedno konto do voipa i do sieci komórkowej doładowywało się raz. Nikt nie wymyślił czegoś podobnego voipa i sieci komórkowej w jednym.

  • 0

    31.  2018-03-14 13:41:25

    Ja dalej używam :)

  • 0

    32. ~CalIm7  2018-03-14 14:31:21  host: user-94-254-230-31.play-internet.pl

    @17) jak widać jeszcze istnieje, w przeciwieństwie do byłego pańskiego nicka:-D :-D :-D

  • 0

    33. ~marrcus  2018-03-14 14:38:10  host: 095160154149.dynamic-ww-11.vectranet.pl

    to najlpeszy komunikator, szczegołnie do wysyłania print screenów, nieskompresowanych zdjec, filmów i wszelkich plików, i nie ma cenzuzy z wysyłaniem linków jak na tym niedrobionym messeńdzeże

  • 0

    34. ~  2018-03-14 14:44:16  host: apn-37-248-138-98.dynamic.gprs.plus.pl

    Ja nadal mam taki sam numer telefonu i GG :-)

  • 0

    35. ~  2018-03-14 14:51:05  host: public-gprs381989.centertel.pl

    Tylko co zrobić żeby gg odżyło?

  • 0

    36.  2018-03-14 14:54:57

    Ja też używam GG- trzech kolegów nie ma FB, WA. Natomiast jako klienta używam innego programu.

  • 0

    37.  2018-03-14 20:49:45

    Używam do tej pory. Oczywiście praktycznie zawsze na alternatywnym sofcie czyli WTW. Na andku apka do gadu jest ok.
    Szkoda że coraz mniej ludzi z tego korzysta.

  • -1

    38. ~Lucyna  2018-05-31 21:35:48  host: user-94-254-149-13.play-internet.pl

    Nie rozsmieszajcie mnie,gg do rozmow biznesowych? Nie wiecie czy jeszcze gg istnieje? To z kad sie tam wzieli ci erotomani obojga plci co? Moze tym by sie ktos wreszcie zajal. Na gg juz nie da sie normalnie pogadac a biznes no chyba wirtualna agencja towarzyska.

Dodaj swoją opinię