Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Nowy wiodący akcjonariusz Hawe gotowy objąć emisję

Nowy wiodący akcjonariusz Hawe gotowy objąć emisję

LuiN 27 Kwietnia 2015 10:48

1 0

Hawe podejmie uchwałę w sprawie ewentualnej zgody na emisję 10 mln nowych akcji, dzięki której spółka pozyska minimum 30 mln zł. Minimalna cena w emisji to 3 zł za sztukę, akcje zostaną objęte w zamian za wkład pieniężny.

Deklarację w sprawie objęcia nowych walorów Hawe złożył fundusz Whitestone Capital, który wspiera szefów spółki w wykupie menedżerskim. Wcześniej menedżerowie Hawe: prezes Paweł Sobków i wiceprezes Paweł Paluchowski oraz Whitestone Capital podpisali umowę z Trinitybay - wehikułem inwestycyjnym Marka Falenty. Na jej mocy odkupią od niego wspólnie pakiet 17,58% akcji Hawe i przejmą kontrolę nad Hawe.
Walne zgromadzenie akcjonariuszy zaplanowane jest na 13 maja. Oczekujemy, że na nim zostaną przeprowadzone zmiany w radzie nadzorczej, które przypieczętują przejęcie kontroli nad spółką przed nowych akcjonariuszy. Walne zgromadzenie może też wyrazić zgodę na emisję akcji, dzięki której Spółka pozyska minimum 30 mln zł od strategicznego inwestora - powiedział Paweł Sobków, prezes Hawe.

Grupa Hawe zanotowała w 2014 roku skonsolidowany zysk netto w wysokości 29,40 mln zł. Wynik EBITDA wyniósł 54,36 mln zł. Dzięki realizacji dużych projektów infrastrukturalnych skonsolidowane przychody wzrosły o 90% do 332,73 mln zł.

Źródło tekstu: Hawe     

Dodaj do:

Tagi: hawe | whitestone capital | marek falenta

w sumie: 1
  • 0

    1. ~  2015-04-27 16:38:11  host: host-80-238-103-196.jmdi.pl

    very good news

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-198-41-76.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Najpopularniejsze