Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Nowy wiceminister odpowiedzialny za telekomunikację

Nowy wiceminister odpowiedzialny za telekomunikację

WitekT 4 Lutego 2009 16:34

0 0

Od 4. lutego nowym wiceministrem infrastruktury odpowiedzialnym za telekomunikację jest Magdalena Gaj.

Magdalena Gaj na stanowisku zastąpiła Andrzeja Panasiuka. Choć oficjalnych powodów zmiany na tym stanowisku nie podano, to jednak można się ich domyślać. Na linii Panasiuk-Streżyńska często dochodziło do nieporozumień i publicznych polemik.




Magdalena Gaj od 2001 roku pracowała kolejno w Urzędzie Regulacji Telekomunikacji, Urzędzie Regulacji Telekomunikacji i Poczty, a obecnie Urzędzie Komunikacji Elektronicznej - w Departamencie Prawnym, którego od 2005 roku jest dyrektorem. Wykonywała pełną obsługę prawną Prezesa UKE w zakresie prawa telekomunikacyjnego, prawa pocztowego, administracyjnego i cywilnego, jak również prawa europejskiego.

Czy zmiana Andrzeja Panasiuka na Magdalenę Gaj oznacza silną pozycję Anny Streżyńskiej?

Zdecydowanie tak
24.37%
Raczej tak
10.25%
Ta zmiana nie świadczy o niczym
12.53%
Raczej nie
3.64%
Zdecydowanie nie
6.15%
Nie mam zdania
43.05%

Wszystkich głosujących: 439



Źródło tekstu: wł     

Dodaj do:
w sumie: 28
  • 0

    9. ~Spinner  2009-02-04 19:14:41  host: cpt202.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Nie zapominajcie, ze Newsweek twierdzi, ze za wszystkim i tak stoi Piotr W. :-) Pani min. Magdalenie gratulujemy nowej drogi zyciowej - fajnie, ze coraz wiecej kobiet w rzadzie. Ciekawe, czy stac ja bedzie na samodzielne myslenie czy bedzie pociagana za sznurki z ul. M. Kasprzaka. Przed nia odpowiedz na pytania jak zwiekszyc penetracje broadbandu z 8%,uruchomic DVB-T,jak zachecic do inwestycji w NGN bez przelewania kasy do kieszeni Netii i przede wszystkim - cas brac sie za aktualizacje prawa pocztowego, bo ostatnie podwyzki cen znaczkow zaakceptowane lekka reka przez UKE walą głównie w emerytki i internautów. UKE kocha monopol PP i nie lubi monopolu TP :) Czekamy też na pierwszy konflikt miedzy Paniami. Ad ZB - zwlaszcza niech Premier napisze co UKE zrobilo dla rozbicia monopolu Poczty Polskiej!

  • 0

    10. ~  2009-02-04 19:23:23  host: host-89-231-102-126.warszawa.mm.pl

    Uuuu poważny sojusznik francuskiej firemki &TP został odsunięty od waaadzy. Pewnie znajdzie ciepłą posadkę u swego nieformalnego mocodawcy. Oby Panie (AS i MG) twardą ręką prowadziły nas do pełnej liberalizacji rynku telco. &TP musi udostępnić infrastrukturę, którą przez lata budowało Państwo natomiast mniejsi operatorzy muszą w końcu zdać sobie sprawę, że bycie pasożytem to nie droga do rozwoju rynku, trzeba samemu inwestować.

  • 0

    11. ~rock  2009-02-04 19:23:46  host: nat-moc7.aster.pl

    Spinner - nie wiem czy to indolencja czy zła wola, ale gdybyś posłuchał wypowiedzi Prezes UKE na temat poczty to na pewno byś wiedział, że Pani Prezes nie jest zwolenniczą niewydolnej poczty. A gdybyś jeszcze choć trochę znał prawo to napewno być wiedział, że Poczta Polska ma jeszcze przez najbliższe lata PRAWNY MONOPOL na najmniejsze przesyłki pocztowe, a TP (z tytułu dyrektyw UE) takiego monopolu już od dawna nie ma i mieć nie powinna!

  • 0

    12. ~rajmund  2009-02-04 19:40:05  host: chello087206142188.chello.pl

    Co do zdjęcia, to: http://www.mi.gov.pl/cms/nimg.php?alt=4.02.2009%20r.;%20Powo$9$a nie%20Pani%20Magdaleny%20Gaj%20na%20stanowisko%20 Podsekretarza%2 0Stanu&src=http://www.mi.gov.pl/images_menus_big/0/1790600/D SC08343.JPG Co do samego wyboru, to mógłby być lepszy :-I

  • 0

    13. ~qos  2009-02-04 20:09:17  host: 23-bi2-2.acn.waw.pl

    Ciekaw jestem jak Pani Magdalena zda egzamin samodzielności. Trudna posada - inwestycje w infrastrukturę leżą.

  • 0

    14. ~olo  2009-02-04 20:18:18  host: abcz208.neoplus.adsl.tpnet.pl

    No to teraz pełny obiektywizm, profesjonalizm zagwarantowany ha ha !! to na którym rogu trzeba stanąć aby załapać się na taką fuchę - bo robię w tej branży 35 lat, dwa fakultety z branży i nie narzekam ale minister ??? czemu to mnie i wielu z nas omija ??? :)))

  • 0

    15. ~  2009-02-04 20:49:28  host: f96-064.opera-mini.net

    To jest dyskusja.to odroznia telepolis od reszty.@7 ciekawy niuans.ft ma duze mozliwosci.mirekb

  • 0

    16. ~  2009-02-04 20:50:49  host: chello089076009016.chello.pl

    Z ksywą "olo" to sie nie załapiesz na ministra. Nie da rady.

  • 0

    17. ~sfinki_trzy  2009-02-04 21:18:30  host: 249-bem-12.acn.waw.pl

    Za sprawy związane z kwestiami pocztowymi odpowiedzialny jest minister Jankowski. Minister Panasiuk nigdy nie był za pocztę odpowiedzialny, podobnie jak nie będzie minister Gaj. Więc nie wypisujcie takich wierutnych bzdur.

  • 0

    18. ~rajmund  2009-02-04 21:19:57  host: chello087206142188.chello.pl

    M. Gaj to człowiek Streżyńskiej, dymisja Panasiuka i nowa nominacja jest symptomatyczna i wyraźnie wskazuje, że "partia TP" traci wpływy w kręgach władzy.

  • 0

    19. ~ukenamuniu  2009-02-04 21:44:00  host: 86-59-n1.aster.pl

    Jeżeli ktoś mówi, że decyzje są niezgodne z prawem, to należy go zwolnić i zmienić prawo. 50% wykonano.

  • 0

    20. ~  2009-02-04 22:03:13  host: oo8.ipartners.pl

    #19 Przemawia przez Ciebie gorycz. Po tylu latach pracy u regulatora i to na stanowisku dyrektora zalapales sie na posadke w &FTP a nie zostales wiceministrem. Boli. Pradwa? ;-)

  • 0

    21. ~ukenamuniu  2009-02-04 22:19:09  host: 86-59-n1.aster.pl

    #20: nie gorycz tylko utrata "wyczucia" rzeczywistości: co jest możliwe a co nie, co jest właściwe a co nie.

  • 0

    22. ~  2009-02-04 22:44:41  host: oo7.ipartners.pl

    #21 zrelatywizuj swoj problem ;-) wyjdz cialem astralnym z ciala materialnego, popatrz z wysokosci. Wiem ze Ci sie uda. Dobra mantra. Dobry trener z Tybetu i bedzie dobrze. ;-) Tylko zadnej gorzaly i dragow ;-)

  • 0

    23. ~ukenamuniu  2009-02-04 22:48:59  host: 86-59-n1.aster.pl

    partner: bo nie wiem po której strony Mocy jestem.

  • 0

    24. ~  2009-02-04 22:55:48  host: oo7.ipartners.pl

    Porazda w #21 ;) zrozumiesz wiele ;) a reszta juz bedzie prosta ;)

  • 0

    25. ~Gosc  2009-02-05 06:26:36  host: cpt202.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Wybor moglby byc lepszy - prawnikow mamy dostatek. Nowa Pani ma na starcie łatkę bezwolnej przyjacióki UKE. Można liczyć, że wreszcie Ministerstwo przestanie się obijać. Pewnie przez kolejny rok bedziemy słyszeć o zmianach legislacyjnych (podwyższających pensje w UKE) i tłumaczeniu czemu Prezes UKE ma administracyjnie rozstrzygać spory między klientem a operatorem. Moze nie braknie fantazji przy wdrazaniu pomyslow UKE zglaszanych do pakietu antykryzysowego - otwiera to szanse na przymusowy rozwoj infrastruktury. Nie sadze tez, aby Pani Minister byla polskim odpowiednikiem brytyjskiego Ministra Stephena Cartera i napisala nam "Digital Poland". Przewiduje prawnicze nudy i brak wizji. No, ale niech sie kobieta stara - za to jej płacimy

  • 0

    26. ~MZ  2009-02-05 16:29:31  host: 212.160.172.70

    @10 - może i państwo budowało, ale i państwo sprzedało i nic już mu do infrastruktury.

  • 0

    27. ~wiwa  2009-02-06 09:56:02  host: 90-156-93-101.magma-net.pl

    trochę OT-ależ mamy obrzydliwa karuzelę stanowisk- nazajutrz po dymisji Panasiuka już został członkiem Zarządu PKP. pełna ciągłość zatrudnienia/składek dla ZUSu i odprawa z MI

  • 0

    28. ~ukenamuniu  2009-02-10 21:27:44  host: 86-59-n1.aster.pl

    ~wiwa tu, wiwan tam? Dostałeś 10 pkt?

Dodaj swoją opinię