Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Nowy telefon Sony Ericsson Z500i

Nowy telefon Sony Ericsson Z500i

sirmark 15 Lipca 2004 23:34

0 0

Sony Ericsson zaprezentował telefon z aparatem fotograficznym, wyposażony w technologię EDGE, która zapewnia szybki bezprzewodowy dostęp do danych, ściąganie treści, przesyłanie wiadomości i interaktywne gry online. Z500i, telefon z aparatem fotograficznym w kształcie zamykanej muszli, oferuje możliwość robienia zdjęć i nagrywania filmów wideo oraz posiada funkcje do komunikacji i gier. Telefon pojawi się w sprzedaży na europejskim oraz w Azji.

Z500 to urządzenia Klasy 10 EDGE, korzystające z najnowszych osiągnięć sieci EDGE. Za ich pomocą mamy łatwy dostęp do e-maila, gier czy informacji, które można załadować z prędkością do 120 kbps, a ściągnąć z sieci z prędkością do 240 kbps. EDGE (Enhanced Data Rates for Global Evolution) to technologia 3G, która umożliwia urządzeniom mobilnym szybką szerokopasmową transmisję danych.
Model Z500i jest gustownym telefonem w kształcie zamykanej muszli, który utrzymany jest w klasycznym stylu Sony Ericsson. Oferuje on wspaniałe możliwości komunikacyjne i jest wyjątkowo łatwy w obsłudze. Posiada wbudowany aparat fotograficzny VGA, który pozwala na robienie zdjęć i nagrywanie filmów wideo. Dzięki QuickShare użytkownicy potrzebują zaledwie kilku kliknięć, aby zrobić i przesłać zdjęcia, muzykę czy filmy wideo.

Z500i jest także jednym z pierwszych telefonów Sony Ericsson, który oferuje technologię PoC (Push to Talk over Cellular), która pozwala na obniżenie kosztów użytkowania, gdyż umożliwia korzystanie z telefonu komórkowego na zasadzie walkie-talkie. Aby zrobić zdjęcia lub filmy wideo, telefon Z500i został wyposażony w aparat fotograficzny VGA. QuickShare pozwala natomiast użytkownikom przesłać zdjęcia czy melodyjki dalej za pomocą zaledwie kilku kliknięć. Mający 65 536 kolorów wyświetlacz jest idealny do przeglądania różnego rodzaju zdjęć, czy ściagania ich przy korzystaniu z przeglądarki internetowej – wszystko to dzieje się szybciej dzięki EDGE. Kiedy telefon jest zamknięty, zewnętrzny wyświetlacz o 4 096 kolorach służy jako podgląd do kadrowania zdjęć lub wyświetlacz do funkcji Picture CallerID, która pokazuje nazwisko i zdjęcie osoby dzwoniącej lub też pozwala użytkownikowi przeczytać wiadomość tekstową bez otwierania telefonu. Telefon Z500i łatwo synchronizuje się z komputerem i posiada liczne funkcje organizera, więc użytkownicy mają dostęp do danych w kalendarzu i swoich kontaktów, gdy podróżują. Z500i będzie dostępny w IV kwartale 2004.

Źródło tekstu: Sony Ericsson     

Dodaj do:
w sumie: 0


Nikt jeszcze nie wyraził swojej opinii.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-198-104-202.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Najpopularniejsze

Ankieta

Czy doczekamy się cenzury internetu w Polsce?

Kolejna próba cenzurowania Internetu w Polsce

 

Zobacz wynik | Opinie (1)

Archiwum Ankiet