Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Nowy telefon Samsunga - Serene

Nowy telefon Samsunga - Serene

WitekT 6 Października 2005 10:18

0 0

Współpraca firm Samsung i Bang & Olufsen zaowocowała wyjątkowym modelem telefonu komórkowego, zrywającym z konwencjonalnymi założeniami.

Telefon cechuje prostota formy i najwyższa jakość, odzwierciedlone w jego nazwie – Serene. Podczas projektowania Serene kierowano się jedną podstawową zasadą – telefon ma być wygodnym i praktycznym narzędziem komunikacji.

serene8 mOba przedsiębiorstwa współpracowały nad realizacją tej koncepcji od początku 2004 roku, co doprowadziło do powstania naprawdę wyjątkowego produktu. Każdy aspekt budowy i technologii został starannie przemyślany pod względem relacji pomiędzy formą a funkcją. W rezultacie zarówno minimalistyczny projekt, jak i użytkowanie telefonu cechuje elegancka lekkość i prostota. Również nazwa telefonu – Serene – odzwierciedla podstawowe założenia wytwornej prostoty i starannego minimalizmu.

serene11 mCelem jest dostarczenie alternatywy tym klientom, którzy wymagają najwyższej jakości, dla których prostota i jakość są istotne oraz którzy wolą przemyślany brak od bezładnego nadmiaru. Ten telefon będziesz chciał zatrzymać. Jest on ponadczasowy pod względem użytkowania, projektu i technologii, pozbawiony niepotrzebnych funkcji i instrukcji.

Obie firmy dostrzegły potencjał połączenia umiejętności Bang & Olufsen w zakresie projektowania z osiągnięciami firmy Samsung w dziedzinie technologii, budowy i wysokiej jakości telefonów komórkowych, umożliwiający zrealizowanie całkowicie nowej koncepcji telefonu komórkowego.

Serene jest wynikiem naszego dążenia do nieustannego przekraczania granic rozwoju telefonów komórkowych i dostarczania klientom wyjątkowych i niezwykle atrakcyjnych produktów – powiedział Kitae Lee, prezes działu Telecommunications Business w firmie Samsung.
Chcieliśmy uczynić z Serene drogocenny przedmiot, będący indywidualnym wyrazem jakości i wygody. Podobieństwo do innych produktów Bang & Olufsen jest widoczne w budowie urządzenia, eleganckim, wspomaganym napędem otwieraniu i zamykaniu telefonu oraz bardzo prostej obsłudze – powiedział Torben Ballegaard Sørensen, dyrektor naczelny firmy Bang & Olufsen.

serene15 mSerene składa się z dwóch równych części, połączonych atrakcyjnie wykonanym aluminiowym zawiasem. Wbudowany napęd otwiera telefon po delikatnym naciśnięciu palcem. Wyświetlacz i mikrofon są umieszczone poziomo w dolnej połowie obudowy, a okrągła klawiatura i głośnik w górnej połowie, podczas gdy eleganckie, obracane kciukiem kółko umieszczone pośrodku umożliwia wykonanie wszystkich podstawowych czynności, związanych z obsługą telefonu.

Również kolory, czcionki, format i rozmiary ekranu zostały starannie dobrane pod kątem logicznej obsługi. Stosunkowo duży, panoramiczny ekran ułatwia czytanie i pisanie. Z kolei ograniczenie liczby realizowanych przez telefon funkcji umożliwiło zmniejszenie liczby pozycji menu, co sprzyja logicznemu i intuicyjnemu korzystaniu z Serene.

serene17 mTelefon Serene jest dostarczany z trójkątną ładowarką/stacją dokującą, wykonaną z polerowanego anodyzowanego aluminium z wycięciem na telefon. Jeśli telefon jest umieszczony w stacji dokującej lub jest używany w trybie stołowym, może służyć jako mini-laptop, ponieważ wyświetlacz obróci się o 180 stopni, umożliwiając wygodne użytkowanie również w tym położeniu.

Użytkownicy urządzeń Bang & Olufsen będą mogli korzystać z dodatkowej funkcji – stacji dokującej DECT, która umożliwia synchronizację książki telefonicznej Serene z domowymi telefonami bezprzewodowymi Bang & Olufsen.

serene3 mTelefon Serene zostanie wprowadzony do sprzedaży w Europie, Rosji i na Ukrainie w czwartym kwartale tego roku. Będzie dostępny zarówno w sieci sklepów Bang & Olufsen, jak i u wybranych dystrybutorów wyższej klasy produktów firmy Samsung. Jego cena w sklepach Bang & Olufsen wyniesie około 1100 euro, wraz ze stacją dokującą DECT Bang & Olufsen. W sieci sprzedawców detalicznych firmy Samsung telefon będzie dostępny w cenie około 1000 euro, bez urządzenia DECT.

Źródło tekstu: Samsung     

Dodaj do:
w sumie: 1
  • 0

    1. ~Arleta  2006-03-09 16:53:39  host: cpe.atm4-0-1221025.0x50a36fb2.naenxx4.customer.tele.dk

    Piekny telefon, ale dlaczego taki drogi??;)) Mam kilka sprzetow tej firmy i jestem zadowolona.A ten telefon tez musze miec!;)
    Pozdrawiam wszystkich ;)Arleta

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-198-151-201.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.