Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Nowy szef komunikacji korporacyjnej w TP

Nowy szef komunikacji korporacyjnej w TP

WitekT 12 Stycznia 2007 20:34

0 0

lesageOd 17. stycznia stanowisko Dyrektora Pionu Komunikacji Korporacyjnej Telekomunikacji Polskiej obejmie Dominique Lesage. Zastąpi na stanowisku Marka Hanckego.

Dominique Lesage będzie odpowiadać za komunikację TP z jej z otoczeniem - aktywne działania w zakresie budowania pozytywnych relacji zarówno z mediami jak i z instytucjami publicznymi, a także z organizacjami pozarządowymi, których cele TP zdecyduje się wspierać.

Do jego zadań należeć będzie również m.in. kształtowanie kultury korporacyjnej ze szczególnym uwzględnieniem komunikacji wewnętrznej oraz wyzwania związane ze strategią i tożsamością marki TP.

Dominique Lesage przez 12 lat związany był z CANAL+ Cyfrowy. Brał udział w uruchamianiu telewizji CANAL+ w Polsce, gdzie zajmował na początku stanowisko Dyrektora ds. Rozwoju, następnie stworzył Pion Komunikacji i pełnił funkcję jego dyrektora, ostatnio zaś zajmował stanowisko Dyrektora ds. Instytucjonalnych i Europejskich. Prowadził wiele działań istotnych dla równowagi finansowej i ekonomicznej firmy, budował inicjatywy wspomagające jej dobry wizerunek.
Ma za sobą urozmaiconą karierę zawodową. Po studiach architektonicznych zajmował się aktorstwem i inscenizacją, również w Polsce (w latach 76-80). Pracował też w firmach wyspecjalizowanych w renowacji zabytków we Francji, najpierw jako inżynier, a następnie dyrektor generalny.

Dominique Lesage jest założycielem Polskiej Fundacji im. Antoine de Saint Exupéry, członkiem Polsko-Francuskiej Izby Przemysłowo - Handlowej, Aeroklubu Polskiego, Europejskiego Stowarzyszenia Ochrony Dzieł Zakodowanych (AEPOC), European Off Film Academy oraz Krajowej Izby Producentów Audiowizualnych.

W listopadzie 2005 roku został mianowany przez Ministra Kultury RP na Członka Rady w Polskim Instytucie Sztuki Filmowej. W grudniu 2005 roku otrzymał z rąk ambasadora Republiki Francuskiej w Warszawie Medal Narodowego Orderu Zasługi, a w styczniu 2006 roku z rąk Ministra Kultury RP order Gloria Artis. Posiada polską licencję pilota samolotowego.

Biegle włada francuskim, polskim oraz angielskim.

Źródło tekstu: wł     

Dodaj do:
w sumie: 2
  • 0

    1. ~Marek  2007-01-12 23:01:50  host: c56-154.icpnet.pl

    Nareszcie właściwy człowiek na właściwym miejscu :)

  • 0

    2. ~mirss  2007-01-15 10:21:04  host: ip-83-2-86-64.static.xcore.pl

    wygląda na dobrego fachowca moze skieruje tpsa na własciwy tor przemian rynkowych powodzenia.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-92-153-90.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Czy uważasz, że Play zdąży pokryć własnym zasięgiem całą Polskę do 2020 roku?

Play ma 6000 stacji BTS

 

Zobacz wynik | Opinie (4)

Archiwum Ankiet