Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Nowy szef komunikacji korporacyjnej w TP

Nowy szef komunikacji korporacyjnej w TP

WitekT 12 Stycznia 2007 20:34

0 0

lesageOd 17. stycznia stanowisko Dyrektora Pionu Komunikacji Korporacyjnej Telekomunikacji Polskiej obejmie Dominique Lesage. Zastąpi na stanowisku Marka Hanckego.

Dominique Lesage będzie odpowiadać za komunikację TP z jej z otoczeniem - aktywne działania w zakresie budowania pozytywnych relacji zarówno z mediami jak i z instytucjami publicznymi, a także z organizacjami pozarządowymi, których cele TP zdecyduje się wspierać.

Do jego zadań należeć będzie również m.in. kształtowanie kultury korporacyjnej ze szczególnym uwzględnieniem komunikacji wewnętrznej oraz wyzwania związane ze strategią i tożsamością marki TP.

Dominique Lesage przez 12 lat związany był z CANAL+ Cyfrowy. Brał udział w uruchamianiu telewizji CANAL+ w Polsce, gdzie zajmował na początku stanowisko Dyrektora ds. Rozwoju, następnie stworzył Pion Komunikacji i pełnił funkcję jego dyrektora, ostatnio zaś zajmował stanowisko Dyrektora ds. Instytucjonalnych i Europejskich. Prowadził wiele działań istotnych dla równowagi finansowej i ekonomicznej firmy, budował inicjatywy wspomagające jej dobry wizerunek.
Ma za sobą urozmaiconą karierę zawodową. Po studiach architektonicznych zajmował się aktorstwem i inscenizacją, również w Polsce (w latach 76-80). Pracował też w firmach wyspecjalizowanych w renowacji zabytków we Francji, najpierw jako inżynier, a następnie dyrektor generalny.

Dominique Lesage jest założycielem Polskiej Fundacji im. Antoine de Saint Exupéry, członkiem Polsko-Francuskiej Izby Przemysłowo - Handlowej, Aeroklubu Polskiego, Europejskiego Stowarzyszenia Ochrony Dzieł Zakodowanych (AEPOC), European Off Film Academy oraz Krajowej Izby Producentów Audiowizualnych.

W listopadzie 2005 roku został mianowany przez Ministra Kultury RP na Członka Rady w Polskim Instytucie Sztuki Filmowej. W grudniu 2005 roku otrzymał z rąk ambasadora Republiki Francuskiej w Warszawie Medal Narodowego Orderu Zasługi, a w styczniu 2006 roku z rąk Ministra Kultury RP order Gloria Artis. Posiada polską licencję pilota samolotowego.

Biegle włada francuskim, polskim oraz angielskim.

Źródło tekstu: wł     

Dodaj do:
w sumie: 2
  • 0

    1. ~Marek  2007-01-12 23:01:50  host: c56-154.icpnet.pl

    Nareszcie właściwy człowiek na właściwym miejscu :)

  • 0

    2. ~mirss  2007-01-15 10:21:04  host: ip-83-2-86-64.static.xcore.pl

    wygląda na dobrego fachowca moze skieruje tpsa na własciwy tor przemian rynkowych powodzenia.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-83-81-52.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.