Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Nowy sposób na Polkomtel

Nowy sposób na Polkomtel

WitekT 10 Czerwca 2005 11:01

0 0

Polscy udziałowcy Polkomtela uzgodnili nowe wspólne stanowisko dotyczące sprzedaży kontrolowanych przez nich pakietów akcji.

Polscy udziałowcy Polkomtela przedstawią je zagranicznym partnerom, Vodafone i TDC, w najbliższym czasie - prawdopodobnie w II połowie czerwca. Nowa oferta przygotowana we współpracy z doradcami zakłada sprzedaż na giełdzie 20% akcji Polkomtela. Resztę akcji polscy udziałowcy są gotowi zaoferować zagranicznym akcjonariuszom. Według doradcy, taka konstrukcja zapewnia maksymalizację wartości transakcji.

Polscy udziałowcy uważają, że sprzedaż przez giełdę zapewni transparentność transakcji i wyznaczenie przez rynek obiektywnej ceny, w stosunku do której chcieliby uzyskać stosowną premię od Vodafone i TDC.
Do wprowadzenia Polkomtela na giełdę zachęca też Jacek Socha, minister skarbu. Z nieoficjalnych informacji wynika, że w ubiegłym tygodniu spotkał się nawet z przedstawicielami Vodafone i TDC, których poprosił o przedstawienie stanowiska w tej sprawie.

Wydaje się, że nowe propozycje KGHM, PKN i PSE mają szansę zyskać akceptację zagranicznych partnerów. Wykupienie wszystkich "wolnych" akcji Plusa zapewnia im przekroczenie 75% progu w kapitale operatora, czyli praktycznie pełną kontrolę nad spółką.

Dotychczasowe rozmowy z zagranicznymi udziałowcami były bardzo trudne. Nie pozostawili nam cienia wątpliwości, że będą korzystać z przysługującego im prawa pierwokupu akcji. Nie są też skorzy do płacenia premii, argumentując, że to my występujemy z ofertą — twierdzi Andrzej Krug, wiceprezes KGHM odpowiedzialny za sprzedaż Polkomtela.

Źródło tekstu: Puls Biznesu     

Dodaj do:
w sumie: 0


Nikt jeszcze nie wyraził swojej opinii.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-198-3-15.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Najpopularniejsze

Ankieta

Czy doczekamy się cenzury internetu w Polsce?

Kolejna próba cenzurowania Internetu w Polsce

 

Zobacz wynik | Opinie (1)

Archiwum Ankiet