Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Nowy smartfon SonyEricssona - P1i

Nowy smartfon SonyEricssona - P1i

sirmark 9 Maja 2007 00:25

0 0

SonyEricsson zaprezentował nowy, długo oczekiwany smartfon P1i.

sonyericsson p1i P1i, który jest następcą modelu P990i, wyposażony jest w system operacyjny Symbian 9.1 z interfejsem UIQ 3.0, duży 2,6-calowy, dotykowy wyświetlacz z rozdzielczością QVGA o 262 tys. kolorów, aparat cyfrowy 3,2 Mpix z autofocusem oraz radio FM. Telefon działa w trzech systemach GSM/GPRS oraz 3G. Łączność bezprzewodową zapewnia także WLAN 802.11b oraz Bluetooth.

Z innych funkcjonalności należy wymienić, że telefon oprócz pełnej klawiatury QWERTY, oferuje także rozpoznawanie pisma oraz wsparcie dla VoIP. P1i posiada wbudowana pamięć o wielkości 160 MB oraz złącze Memory Stick Micro z karta 512 MB w zestawie.




SonyEricsson P1i ma być dostępny na rynku w III kwartale.

Zobacz: dane techniczne i zdjęcia telefonu w katalogu.

Źródło tekstu: Sony Ericsson, wł     

Dodaj do:
w sumie: 34
  • 0

    15. ~arE  2007-05-09 10:10:24  host: 80.240.160.13

    Sony Ericsson P1i ma być dostępny w rynku w III kwartale. - coś te w rynku i tu nie bardzo pasuje ;)

  • 0

    16.  2007-05-09 10:15:25

    Błędy poprawione - dzięki! :)

  • 0

    17. ~PLANET  2007-05-09 10:17:18  host: gpy74.internetdsl.tpnet.pl

    Powiem krotko - jak na nastepce udanego P990i (po roku, jak dali sensowny firmware ;) - to bardzo kiepsko. Telefon rozni sie w zasadzie tylko bateria (plus, acz nieduzy), designem (subiektywnie, acz dla mnie maly plus - glownie chodzi o mase), pamiecia wewnetrzna (choc to zaden profit - karty pamieci zalatawiaja sprawe, biorac pod uwage ich ceny...) oraz kamera (przynajmniej jest dobrej jakosci). Nie bede pisal o tym, co brakuje, ale w stosunku do N95 lepsze jest tylko pare rozwiazan, ktore mozna bylo spotkac juz i w poprzedniku: ekran dotykowy (a poprzez to dosyc dobra klawiatura ekranowa), jog dial, nieco lepsze oprogramowanie biurowe (glownie chodzi o edycje, odczyt jest na takim samym poziomie) oraz RDS w radiu (mala rzecz, a cieszy - przynajmniej mnie :). Ergo - jak dla mnie praktycznie zastoj. Kiepsko SE, oj kiepsko... W tej chwili N95 + dodatkowa bateria + ladowarka do samochodu (GPS anybody ? :D) to jednak lepszy pomysl. (a juz niedlugo E90 ;)

  • 0

    18. ~PLANET  2007-05-09 10:18:18  host: gpy74.internetdsl.tpnet.pl

    Witku - "Sony Ericsson P1i ma być dostępny na rynku w III kwartale." - blad dalej jest, uparty jakis ;)

  • 0

    19.  2007-05-09 10:24:04

    Fixed. ;)

  • 0

    20. ~123456  2007-05-09 10:32:46  host: xdsl-7287.wroclaw.dialog.net.pl

    Zapomnieliście dodać że te 160 MB pamieci to jest RAM z czego po uruchomieniu dla UZYTKOWNIKA POZOSTAJE WOLNEGO 60MB RAMu!!! Pieknie

  • 0

    21. ~PLANET  2007-05-09 11:47:14  host: gpy74.internetdsl.tpnet.pl

    123456: nie zapomnieliscie, wspomniane zostalo to w moim komentarzu. Pamiec wewnetrzna pamiecia wewnetrzna, a prawda taka, ze prawie WSZYSTKO (dodatkowe programy, instalacje, czesc plikow systemowych, nie mowiac juz o zdjeciach, filmach, muzyce, innych danych etc. mozna trzymac na karcie pamieci. Co wiecej, na Symbianie (i nie tylko, chocby na Windows Mobile takze) mozna przeniesc aplikacje i dane (i nie tylko) zainstalowane na dziendobry w pamieci systemowej, zmieniajac odwolania do ich miejsc docelowych i przenoszac je fizycznie (za pomoca odpowiedniego programu badz bezposrednio - o ile pamiec nie jest typowo read-only (ROM) - i zwolnic w ten sposob pamiec dla uzytkownika na rozne inne dane :) POZA TYM 2gigowa szybka (ok. 10 MB/s zapis-odczyt) karta pamieci kosztuje ponizej 100 zl (i caly czas tanieje), wiec nie wiem na czym polega AZ taki Twoj entuzjazm. To jest plus, ale tylko maly plus. Dobrze zarzadzana pamiec komorki (a tak jest w dzisiejszych czasach) starcza ABSOLUTNIE na wszystkie dane ZWYKLE trzymane NIE na karcie (np. organizer, kalendarz, SMSy, MMSy, wpisy do ksiazki adresowej etc. - a poza tym, wiekszosc telefonow/smartfonow pozwala na zapisywanie przynajmniej CZESCI tych danych na karcie pamieci, np. starutki juz P910i). Ostatnia kwestia - jesli uzywa sie pamieciozernych programow, to czesto moga one cache'owac miejsce na karcie. Oczywiscie, jest to troche wolniejsze, ale nie zajmuje pamieci operacyjnej. W ten sposob mozna przegladac net (cache na karcie), uzywac GPSu (mapy i cache na karcie), robic zdjecia (pamiec wykorzystywana chwilowo tylko jako bufor, a samo zdjecie zapisywane na karcie) i sluchac muzyki (tutaj bufor jest zajety caly czas, ale nie az tak intensywnie ; gorzej nieco sprawa wyglada przy kreceniu filmow) jednoczesnie - kwestia wlasciwej konfiguracji programow, ewentualnie zainstalowania dodatkowych aplikacji, ktore posiadaja stosowne opcje. Inna sprawa, ze malo kto wykorzystuje te funkcje NARAZ (chocby GPS i filmy/zdjecia jednocze

  • 0

    22. ~PLANET  2007-05-09 11:47:34  host: gpy74.internetdsl.tpnet.pl

    jednoczesnie ;) Reasumujac: jest to wiec argument znaczacy tylko dla malo zaawansowanych userow, a tacy raczej nie sa grupa docelowa takiego telefonu. Pozdrawiam.

  • 0

    23. ~  2007-05-09 12:58:56  host: 87-205-187-138.adsl.inetia.pl

    Symbian, ochyda. Wolałbym Windows Mobile. Kiedy będą u nas sprzedawane telefony, smartfony i PDA z Linuksem i po przyzwoitych cenach?

  • 0

    24.  2007-05-09 13:24:58

    Jak dla mnie P1i to lekko poprawiony P990. Konkurencja dla N95 to z pewnością nie jest - ani aparat (przy okazji, czemu nie ma porządnej lampy z K800, tylko te nieszczęsne diodki?!) ani brak GPS nie pozwala nawet myśleć o porównaniu tych dwóch słuchawek. Fakt, "target" dla tych dwóch phonów jest różny: P1i to biznes, a N95 to "technology freaks" jak mawiają Amerykanie. Już prędzej ten SE ma być odpowiedzią na nowego komunikatora, ale ja osobiście uważam, że Nokia "w tym temacie" też jest lepsza. Funkcjonalnie jest wygodniejsza (dla businesmana), a jedyna przewaga SE to wymiary i waga. Szczerze mówiąc spodziewałem się więcej po najnowszym dziecku SE. BTW wie ktoś może, gdzie uzyskać jakieś info o następcy K800i - Sophii?

  • 0

    25. ~SONY THE BEST  2007-05-09 15:33:52  host: alf92.neoplus.adsl.tpnet.pl

    spoko mi sie podoba. nie podniecajcie sie nokiami buraki !!!

  • 0

    26. ~PLANET  2007-05-09 15:50:28  host: gpy74.internetdsl.tpnet.pl

    SONY THE BEST: przedstaw jakies RACJONALNE argumenty, dziecko neostrady :>

  • 0

    27.  2007-05-09 20:26:44

    Sam wolę Sony-Ericssona (mam K800i), ale w tym konkretnym przypadku Nokia E90 (czyli nowy komunikator) jest, niestety, pomysłem lepszym.

  • 0

    28. ~HWDP  2007-08-19 23:16:09  host: byq114.internetdsl.tpnet.pl

    Nokia to mega komercja, full modeli a w prawie każdym czegoś brakuje ??? N95i to jest jednak Nokia (często się wiesza) i jest nazbyt delikatna i licho wykonana :p Nokia ciśnie po najmniejszej lini oporu, zapędzili się zabardzo i woda sodowa wystrzeliła im do głów :/ Za to SE P1 - jego jakość wykonania i design mówią samo za siebie ;) SE to połączenie dwóch odrębnych koncernów : telefonów komórkowych Ericsson + firma od min. sprzętu muzycznego Sony = piękny towar ;) to jest poprostu moim zdaniem ten styl :D

  • 0

    29. ~H  2007-08-19 23:17:49  host: byq114.internetdsl.tpnet.pl

    a może ktoś nie chce mieć GPSU :p

  • 0

    30. ~rumcays  2007-08-21 23:33:21  host: 217.153.160.214

    W czym niby N95 tak bardzo się różni? Uzywam od roku N7710 z dotykowym ekranem i już mam dość tego żółwia, wlecze się nawet przy wybieraniu numerów z listy. Dziś dostałem w łapę do zabawy na chwilę P1i i aż usiadłem z wrażenia, wreszcie maszyna która chodzi NORMALNIE. Poza tym bez rysika nie wyobrażem już sobie wygodnej obsługi...

  • 0

    31. ~  2007-09-01 03:32:51  host: p11-06.opera-mini.net

    A ja mam p1i ;p i z niego teraz pisze ;p chcecie cos sie dowiedziec na jego temat piszcie na gg 10236570 cheers

  • 0

    32. ~szpag  2007-09-26 21:41:19  host: api142.neoplus.adsl.tpnet.pl

    mam nokie n95 i kusi mnie zyby ja zmienic na s/e P1i! tylko nie moge do konca sie zdecydowac moze mogłby ktos profesjonalnie porównac te dwa telefony!

  • 0

    33. ~Piotr  2007-11-20 19:19:00  host: dynamic-62-87-243-143.ssp.dialog.net.pl

    posiadam ten tel z orange i posiada on na wyposażeniu moduł GPS i program do nawigacji moduł jest na bluetech co jest cudownym rozwianiem bo tel przy nawet intensywnym użytkowaniu trzyma od 2 do trzech dni. Pozdrawiam

  • 0

    34.  2007-12-13 11:27:29

    Poradźcie proszę, który telefon wybrac: P1i za 700zł czy E90 za 1400 zł? Czy warto jest płacic 700 zł więcej za nokię? Za opinię na ten temat z góry wszystkim dziękuję:)

Dodaj swoją opinię