Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Nowy Samsung Avila z WiFi n

Nowy Samsung Avila z WiFi n

LuiN 13 Stycznia 2011 10:05

0 0

Do sieci trafiły pierwsze informacje na temat następcy popularnego telefonu Samsung S5230 Star, w Polsce sprzedawanego pod nazwą Samsung Avila. S5260 Star II ma poprawiony interfejs i WiFi w standardzie n.

samsung s5260 star 2 samsung s5260 star 2 samsung s5260 star 2 samsung s5260 star 2

Interfejs telefonu przypomina to, co zobaczyć można w ostatnich smartfonach z bada OS. Nowa Avila smartfonem jednak nie jest. S5260 Star II ma 3-calowy ekran o rozdzielczości WQVGA (400 x 240 pikseli), który tym razem pokryty został pojemnościowym panelem dotykowym.




Nie zmieniła się ilość megapikseli aparatu fotograficznego - to dalej 3 Mpix, oprócz tego dostajemy radio FM z RDS-em, czytnik kart microSDHC, Bluetooth, gniazdo JACK 3,5 mm i wymieniony w nagłówku wiadomości moduł łączności WiFi b/g/n.

Telefon bedzie dostępny na rynku od lutego. W Holandii urządzenie ma kosztować zaledwie 125 euro. Lada chwila do nowej "gwiazdki" powinien przyznać się oficjalnie Samsung. Pierwsza generacja telefonu sprzedała się już w ilości ponad 30 mln sztuk.

Źródło tekstu: portablegear.nl, wł     

Dodaj do:
w sumie: 27
  • 2

    8.  2011-01-13 12:23:27

    wydaje mi sie czy zwiezili wyswietlacz i wydluzyli go? ;) pamietam, ze LG sie lubowal w takich zabiegach. pisali, ze ich telefon tez ma wyswietlacz 3" i porownywali sie do innych. juz dawno producenci powinni podawac powierzchnie ekranu ;)

  • 0

    9.  2011-01-13 12:32:33

    bardziej niz "n" przydalaby sie szybka transmisja w 3G

  • -1

    10. ~...  2011-01-13 14:01:22  host: 188.146.255.189.nat.umts.dynamic.eranet.pl

    @8 A możesz powiedzieć jak się powierzchnia może zmienić kiedy każdy ekran to 2 trójkąty prostokątne?

  • 1

    11.  2011-01-13 14:06:03

    tommecki, na innym portalu jest napisane, że będzie hsdpa :) Jak dla mnie ramka wokół ekranu jest zbyt duża.

  • -2

    12. ~  2011-01-13 14:08:53  host: z11-05.opera-mini.net

    Nie dał bym za niego ani złotówki. Po pierwsze nie lubie dotyku, po drugie nie ma 3G, po trzecie nie ma systemu OS, po czwarte ekran za duży, po piąte jest to Samsung, po szóste za dużo sobie cenią.

  • 0

    13. ~Paweł  2011-01-13 14:13:58  host: 89-76-121-120.dynamic.chello.pl

    Też nie lubię ekranu dotykowego poniewaz korzystałem wyłącznie z ekranu oporowego :( Mam nadzieje ze ekran pojemnościowy jest 100 % lepszy w dotyku :)

  • 1

    14. ~  2011-01-13 14:18:03  host: z21-05.opera-mini.net

    @8 Spoko :-) Wiecej wiary w ludzi. Bylem niedawno swiadkiem w Saturnie jak dziewczyna, wytapetowana, w kozaczkach (nie bialych) i w cieplej, futrzanej czapce :-) zadysponowala facetowi: niedotykowy, nie slajder. I nie klapka!

  • 0

    15.  2011-01-13 21:07:29

    stara avila poza wykonniem to niezly telefon a ta ma wifi, pojemnosciowke i jack 3,5mm - dla przecietnego Polaka znow to moze byc hit

  • 0

    16.  2011-01-13 21:55:47

    Korzystając z podobnego tematu - czy ktoś mógłby mi odpowiedzieć, czy u Was w Avili też tak beznadziejnie radio odbiera, czy to tylko mój egzemplarz?

  • 0

    17.  2011-01-13 22:00:21

    #10 - no właśnie, możesz mi powiedzieć w jaki sposób powierzchnia trójkąta prostokątnego zależy tylko od jego przeciwprostokątnej? Bo matematyka najwidoczniej jeszcze nie zna tego prawa ;)

  • 0

    18.  2011-01-14 00:42:17

    @10 S=1/2c*sin& mam nadzieję, że nie rozumiejący tego zaklęcia umieją korzystać z wyszukiwarki. Dla wprawki policzcie powierzchnię dla ekranów 3,2"; jeden BB - VGA, drugi Nokia - nHD (nie musicie korzystać z powyższego wzoru)

  • 0

    19. ~  2011-01-14 08:51:42  host: 095160250068.stk.vectranet.pl

    #8 Thonka, zmiana proporcji ekranu nie wpływa na powierzchnie.

  • 0

    20. ~a_lex  2011-01-14 16:30:05  host: dvi202.internetdsl.tpnet.pl

    #18 - jak widać z przytoczonego wzoru, powierzchnia S zależy nie tylko od przeciwprostokątnej c - "mam nadzieję, że nie rozumiejący tego zaklęcia umieją korzystać z wyszukiwarki". #19 - Thonka ma jak najbardziej rację, proprocje ekranu wpływają na powierzchnię.

  • 0

    21. ~...  2011-01-14 19:04:47  host: 188.146.255.211.nat.umts.dynamic.eranet.pl

    @20 Doczytałem. I racji nie miałem(chociaż bardziej pytanie to było) , automatycznie pomyślałem że Pitagoras wszystko tu wyjaśnia. No i już wiem dlaczego tak a nie inaczej myślałem. Różnica pomiędzy ekranem 4:3 a 16:9 to circa 5%- tzn przekątna w formacie 16:9 musi być o tyle dłuższa żeby powierzchnia był taka sama jak w 4:3. Oznacza to nic więcej jak to, że w przypadku ekranów telefonów, które i tak są już "niskie" różnica w formacie jest w zasadzie pomijalna a o użytkowej "wielkości" w największym stopniu decyduje rozdzielczość i przekątna właśnie. Tyle. pozdrawiam

  • 0

    22. ~...  2011-01-14 19:06:49  host: 188.146.255.211.nat.umts.dynamic.eranet.pl

    @17 Lepiej myśleć źle niż wcale;) pzdr

  • 0

    23. ~ttd  2011-01-14 20:08:30  host: 77-253-113-160.adsl.inetia.pl

    Mam Avilę od roku i to pierwszy telefon, przy którym zapominam gdzie tydzień wcześniej zostawiłem ładowarkę - mam sieć rodzinną i rozmawiam około 1h dziennie i często słucham mp3 - bateria jest rewelacyjna, ekran choć oporowy, zapobiega przypadkowym wciśnięciom i dziąła na mrozie. Telefon jest rewelacyjny.

  • 0

    24.  2011-01-14 23:47:39

    #22 pewnie :) #23 - a jak działa radio? Bo o ile cały telefon zaskakuje pozytywnie, o tyle radio wręcz przeciwnie - więc powtarzam pytanie, czy u Was działa tak samo beznadziejnie jak u mnie?

  • 0

    25. ~Grzybu  2011-01-15 12:22:56  host: 77-255-165-244.adsl.inetia.pl

    sprzydalo by się 3G i GPS ale jest wifi

  • 0

    26. ~Grzybu  2011-01-15 12:24:48  host: 77-255-165-244.adsl.inetia.pl

    Jest wlot karty pamieci na zewnątrz jupi ja jej

  • 0

    27.  2011-01-22 15:31:59

    mam avile już ponad rok i cenie ja szczegolnie za baterie laduja ja az na tydzień a inne telefony musze ladować co 2 dni, uwielbiam avilke za czas pracy na baterii.

Dodaj swoją opinię