Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Nowy procesor Exynos od Samsunga

Nowy procesor Exynos od Samsunga

Q! 30 Listopada 2011 14:01

0 0
Samsung zaprezentował nowy procesor z rodziny Exynos, model 5250.

samsung exynos 5250Dwurdzeniowy układ SoC (ang. System on a Chip) zbudowany w oparciu o układy Cortex A15 i w procesie technologicznym 32 nm, pracować będzie z częstotliwością 2 GHz. Obsługiwać on będzie trójwymiarowe ekrany oraz rozdzielczości do WQXGA (2560 x 1600 pikseli).

Nowy układ trafi do tabletów z najwyższej półki, a jego masowa produkcja rozpocznie się w II kwartale 2012 roku.


Źródło tekstu: sammyhub.com     

Dodaj do:
w sumie: 15
  • 1

    1.  2011-11-30 14:10:17

    Wow, tablet 3D od Samsunga to bedzie cos niezlego ;) Galaxy Tab 3D ;)

  • 0

    2.  2011-11-30 14:16:01

    Niektórzy twierdzą, że 2x cortex A15 to więcej niż 4x Cortex A9 (Tegra 3). Biorąc pod uwagę różnice w taktowaniu, jest to prawie pewne. Ciekawe czy Galaxy S3 będzie to miał na pokładzie.

  • 0

    3.  2011-11-30 14:18:00

    Ciekaw wtakim razie co do tego czasu beda upychac zwlaszcza w komorkach. Moze 2 lub 4 rdzeniowe Exynosy z serii 4xxx... bo w nich wystarczy rodzialka HD bez 3D

  • 0

    4.  2011-11-30 14:19:16

    Galaxy S3 raczej bedzie mialo 2 lub 4 rdzeniowego exynosa 4xxx mozliwe ze wysoko taktowanego w przypadku 2 rdzeni.

  • 0

    6. ~Dognier  2011-11-30 14:32:19  host: 178.73.48.90

    Ciekawe jaki procesor będzie miał iPad 3, czy będą to podrasowane 2 rdzenie, czy jednak konstrukcja czterordzeniowa. Wzrost wydajności musi być duży, skoro ekran ma mieć rozdzielczość 2048x1536.

  • 0

    7. ~  2011-11-30 14:48:32  host: p20-09.opera-mini.net

    @4 bredzisz

  • 0

    8.  2011-11-30 15:00:48

    @7 nie bredzi bo tak bedzie, raczej sklaniam sie ku Exynosie z quad core ;)

  • 0

    9. ~e  2011-11-30 15:20:07  host: 83.15.160.116

    A lodowki do tych telefonow beda dodawac?! ;) Przecie pojscie w zegary niebawem spowoduje poparzenia dloni :/ Zamiast optymalizowac kod, to oni (producenci/projektanci) bawia sie w wyscig na GHz. O ile przy komputerach ma to jakis sens, bo wiekszosc lub caly czas podlaczone sa do gniazdka, to jaki sens pakowac w male urzadzenia procki o takich mocach?? :/ I to w czasach, gdy baterie sa jakie sa...

  • 0

    10.  2011-12-01 07:09:18

    @9 Kolejny znawca.

  • 0

    11. ~  2011-12-01 09:40:04  host: z40-07.opera-mini.net

    10). A co to, trzeba być znawcą? Wystarczy logicznie myśleć, a wnioski same się ukazują ;-p

  • 0

    12. ~natan9999  2011-12-01 11:11:42  host: 79.162.196.233

    9 i 11 ma rację... Wyścig na procki jak bateria 2 godziny będzie trzymać... Brak nowych technologii produkcji baterii sprawia że takie wyścigi nie mają sensu...

  • 0

    13.  2011-12-01 11:21:48

    12). A później z nas, smartfoniarzy, ludzie się śmieją, że bateria pół dnia nam trzyma ;-D

  • 0

    14.  2011-12-01 11:31:39

    12). Podobny wyścig zafundował swoim klientom Intel, trzepiąc niemiłosiernie Herce w swoich procesorach.. Dobrze, że to się skończyło ładnych parę lat temu.. * Herce w fonach? Będą kombinować na czym się da, by zmniejszyć pobór prądu, a bateria jaka była taka jest-mogą jedynie ją fizycznie powiększać, bo super novej jeszcze nie odkryto.

  • 0

    15. ~natan9999  2011-12-01 12:32:03  host: 79.162.196.233

    Calm7: sam mam smartfona i na inny sie nie przesiądę w życiu... nawet jakby miał dwa dni góra trzymać:P Ale o nowych ogniwach muszą w końcu pomyśleć:p

  • 0