Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Nowy prezes Nokii

Nowy prezes Nokii

LuiN 10 Września 2010 09:54

0 0

Na podstawie decyzji rady nadzorczej Nokii, Olli-Pekka Kallasvuo traci funkcję prezesa firmy - z Nokią związany był przez ostatnich 30 lat. Od 21. września nowym prezesem będzie Stephen Elop.

olli kallasvuo Olli-Pekka Kallasvuo odchodzi z Nokii 20. września z wypłaconą równowartością 18 miesięcznych pensji i 4,6 mln euro w akcjach firmy (100 tys. akcji). Nadchodząca konferencja Nokia World będzie tym samym jego ostatnią. Funkcje szefa koncernu Olli-Pekka Kallasvuo objął w czerwcu 2006 roku.




stephen elopm Stephen Elop pochodzi z Kanady, obecnie jest szefem Business Division w Microsofcie. Elop pracował wcześniej między innymi w Juniper Networks, Adobe Systems i Macromedia. Nowy prezes jest absolwentem uniwersytetu w Hamilton, na którym skończył inżynierię komputerową i zarządzanie.

Źródło tekstu: Nokia     

Dodaj do:
w sumie: 21
  • 0

    2.  2010-09-10 10:02:39

    no to moze w koncu nokia odejdzie od tego beznadziejnego syfbiana :)

  • 0

    3. ~  2010-09-10 10:08:06  host: cyt202.internetdsl.tpnet.pl

    był prezesem 30 lat? (pierwszy akapit...)

  • 0

    4. ~Na  2010-09-10 10:09:31  host: t23-02.opera-mini.net

    Nokia z Androidem.. mmmm.. Marzenie.. :D

  • 1

    5.  2010-09-10 10:37:13

    Przegiął z Pamelą:))))?

  • 0

    6.  2010-09-10 10:44:36

    Liczę że Nokia się dźwignie i pokaże że to w Europie robi się najlepsze telefony (tak wiem, że wszystkie są produkowane w chinach) chodzi mi o pomysł, filozofie itp.

  • 0

    7.  2010-09-10 10:44:39

    Świerza krew jest pożądana.Ad3.Był związany przez 30 lat z Nokią,a nie prezesem.

  • 0

    8.  2010-09-10 10:47:25

    Ad.6.Telefony Nokia ciągle są też produkowane w Europie,Rumunia chyba leży w Europie?

  • 0

    9.  2010-09-10 10:50:27

    do nemo2009. tak wiem, ale ktoś mógł się przyczepić poza tym większość jest jednak z chin.

  • 1

    10. ~Adam  2010-09-10 10:53:10  host: host-215.5.elzappero.net

    Ten news powinien wisieć jako wiadomość dnia przez 5 tygodni ;p

  • 0

    11. ~Th0mas  2010-09-10 11:06:52  host: user-188-33-182-206.play-internet.pl

    Może w końcu coś się ruszy, bo na razie to chyba przerzucę się na Motorolę

  • 0

    12. ~www  2010-09-10 11:09:25  host: 91.198.246.10

    Topowe modele Nokii ciągle powstają w Finaldii. Ostatnia działająca manufaktura mieści się w Salo.

  • 0

    13. ~www  2010-09-10 11:11:20  host: 91.198.246.10

    Link: http://www.youtube.com/watch?v=IdVwC9KYhdE

  • 0

    14.  2010-09-10 11:35:12

    Nie poczekali na wyniki sprzedaży Nokii N8.

  • 0

    15. ~kamyk_w  2010-09-10 17:22:56  host: 94.124.16.140

    @9 większość nokii jest produkowana właśnie w rumunii, nie widziałem telefonu tej marki z chin... (jestem konsultantem w salonie sprzedaży jednego z operatorów)

  • 0

    16.  2010-09-10 17:39:48

    7. Wcześniej news nie mówił o tym, jak długo był związany - zostało to dopiero później poprawione więc uwaga spod 3 była na miejscu w stosunku do pierwotnego tekstu...

  • 0

    17.  2010-09-10 21:05:04

    Od 2000 r. wszystkie Nokie (oprócz przerwy na Samsunga z Korei) miałem z Niemiec. Obecną Nokię mam z Finlandii. Ciekawe czy za 2-3 lata ponownie kupię Nokię i gdzie będzie wyprodukowana? ;-) Co do prezesury to w świecie IT 30 lat to stanowczo za długo, traci się zupełnie poczucie rzeczywistości ;-)

  • 0

    18.  2010-09-10 22:43:30

    Nareszcie. Już w 2006 roku od momentu pojawienia się Olliego na stanowisku prezesa miałem obawy, które się sprawdziły. Trzeba będzie sporo wysiłku ze strony Nokii, aby odbudować wizerunek "najlepszych smartfonów".

  • 1

    19. ~  2010-09-11 05:54:54  host: p15-04.opera-mini.net

    Ciekawe ile jeszcze zmian nastąpi na stanowisku prezesa kiedy wreszcie doczekamy się wprowadzenia do powszechnego użytku najciekawszych rozwiązań technicznych jak przykładowo samoładujące się baterie. Czy te patenty są tylko po to by nikt nie mógł tego wprowadzić w życie?

  • 0

    20. ~tommy-co-uk  2010-09-11 10:58:29  host: cpc1-donc5-0-0-cust2.barn.cable.virginmedia.com

    W kontekscie tej wiadomosci dobrze jest nadmienic ze do 2006 r funkcje jednego z wiceprezesow Nokii pelnil Polak Stefan Widomski.

  • 0

    21.  2010-09-11 14:31:36

    @4 - Nokia nie będzie miała Androida

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-163-157-48.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ostatnie komentarze (wiadomości)

Pragmatyk | 2017-03-29 11:18:18

@4http://tlp.is/cra


~Red | 2017-03-29 11:13:38

@5 z tym pełnowartościowym ultra mobilnym PC to przesadziłeś ;)


~ | 2017-03-29 11:10:33

4. Obiektyw ma ruchome soczewki.


~tłumacz przysięgły | 2017-03-29 11:08:49

Design to po polsku wygląd.


~ | 2017-03-29 11:07:55

42. Jak to kto? Witek!

Ankieta

Czy T-Mobile darmowymi 20 GB "uwolnił Internet"?

T-Mobile: 20 GB gratis dla każdego

 

Zobacz wynik | Opinie (16)

Archiwum Ankiet