Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Nowy Plus Stacjonarny

Nowy Plus Stacjonarny

orson_dzi 19 Lutego 2018 10:33

6 4

stacjonarny w plusie

Plus Stacjonarny to oparta na technologii GSM usługa telefonii stacjonarnej działającej do pół kilometra w strefie wyznaczonej przez klienta dostępna w dwóch planach taryfowych w opcji z telefonem lub bez.

Plus Stacjonarny to usługa polecana klientom szukającym telefonu do domu. Działa bez dodatkowego gniazdka i kabli w oparciu o technologię komórkową. Do karty SIM przypisany jest numer telefonu, który działa w promieniu 500 metrów od wskazanego adresu, czyli w strefie wyznaczonej przez klienta.




Usługa Plus Stacjonarny dostępna jest w dwóch taryfach za 20 i 30 zł w opcji z telefonem na raty lub bez. Można z niej skorzystać również w ramach nowej oferty Programu smartDOM, w której dla klientów Plusa i Cyfrowego Polsatu abonament wynosi 10 zł taniej. Istnieje możliwość przeniesienia do Plusa dotychczasowego numeru stacjonarnego.

plus stacjonarny tabela

Źródło tekstu: Plus     

w sumie: 45
  • 0

    26.  2018-02-19 14:47:44

    11 wlo, no właśnie, też nie rozumiem jak można płacić 3x więcej za coś co działa tylko lokalnie i poza tym, że numer wygląda nieco inaczej, nie ma absolutnie niczego wyjątkowego. Moja teściowa dała się wkręcić w abo 40 złotowe w jednej z firm, której oferta działa w oparciu o sieć Plusa. Dwa lata kopania się z koniem. Dosłownie. Non stop rozłączane rozmowy. Bełkot w słuchawce ( bo tylko pasmo 3 kHz ). Zasięg ledwo co i to tylko na piętrze. Na parterze częste braki sygnału. Porozglądałem się po ofertach stacjonarnych i mogę powiedzieć, że nikt nie oferuje na dzień dzisiejszy niczego sensownego. Dałem Jej słuchawkę obsługującą HD Voice i odpaliłem nielimitowane w Fakcie. Jest zachwycona. Ale też jest pragmatyczką i nie traci życia na jałowe dyskusje, więc mam zamiar zaproponować Jej bezlimit w T-Mobile za złotówkę dziennie. W zależności od tego, która oferta będzie się bardziej kalkulowała, na tej poprzestaniemy. Swoje przeżyłem i rzeczywiście nie rozumiem, dla kogo są takie oferty jakie proponuje Plus? Co w nich takiego atrakcyjnego? Chętnie się dowiem.

  • 0

    27. ~tkubon  2018-02-19 15:18:33  host: pub-48.204.123.188.multiplay.pl

    Czy Orange na miedzianych kablach już położył lagę, czy ma zamiar dać np. nolimit w PL za np. 20 zł a za 30 zł z UE (stacjo)

  • 0

    28.  2018-02-19 15:25:18

    toms - ale przecież możńa mieś i po dwie komórki!! Nikt nikomu nie broni!! ;-)
    A co do ofert... To akurat nic nwego jest. Odświeżają ofert, więc i tę odświeżyli. To już BYŁO!! I nie rozmumiem podniecenia. Tak jak dotychczas obowiązku korzystać nie było, tak i teraz nie będzie. Jest oferta. To źle? Masz swój rozum to wybierzesz co innego, jeśli to nie jest dla Ciebie.

  • 0

    29.  2018-02-19 15:26:54

    Ja akurat wolałbym nie stracić swojego stacjonarnego numeru. I gdyby nie problem z dostępem do Internetu (mam opcję - Vectra, ale nie skorzystam), dawno bym numer przeniósł na moją kartę sim z numerem komórkowym.

  • 0

    30. ~  2018-02-19 16:21:39  host: 168.235.197.103

    Co, ze waw jak zasiegu w4 brak!

  • 0

    31. ~  2018-02-19 17:24:25  host: apn-31-0-45-197.dynamic.gprs.plus.pl

    Do 15. Bramki voip są tanie jak barszcz choćby na allegro. Łącze internetowe to chyba standard w dzisiejszych czasach. U mojej ciotki przyzwyczajonej do stacjonarnego wygląda to tak że stacjonarny ma w play za 1 zł miesięcznie jako dodatek u osoby która ma inną usługe abonamentową w play. Ze stacjonarnego play ma bezpłatne przekierowanie do numeru komórkowego w play na kartę. I wychodzi to tak że ma dwa numery stacjonarny i komórkowy w jednym telefonie. Dzwoni z komórkowego i płaci tylko tyle ile wykorzysta plus 1 zł miesięcznie za stacjonarny.

  • 0

    32.  2018-02-19 17:25:30

    31 - standard? No chyba tam gdzie stare łacze telefoniczne jest. Albo kablówka - w centrum miasta. Weź się ocknij, albo pomyśl co gadasz...

  • 0

    33. ~nn  2018-02-19 17:33:31  host: host-85-202-155-164.sta.tvknaszapraca.pl

    @32: oczywiście że standard. Przeglądając książkę w telefonie (nie używam fejsbuka) nie widzę niemal nikogo kto takiego łącza by nie miał. Owszem są tacy co nie mają tak samo jak znajdą się i tacy co nie mają telewizora. Niemniej standardem jest właśnie to o czym napisał @31. Wyjątków od reguły dalej jest trochę, ale przy różnego rodzaju choćby radiówkach (dalej jest to łącze dostępowe) to jest to tylko wyjątek.

  • 0

    34. ~  2018-02-19 17:52:44  host: ake139.neoplus.adsl.tpnet.pl

    gdyby rozmowy za granicę były w znosnych cenach byłaby rewelacja

  • 0

    35.  2018-02-19 18:51:29

    T-mobile 10 lat temu miała Era Numer Stacjonarny za 5 zł do numeru komórkowego. Play ma za 1 zł takie cudo a VoIP w smartphonie można sobie skonfigurować. Nie trzeba łącza i komputera.

  • 0

    36.  2018-02-19 18:59:00

    TomekO - VoIP w smartfonie... Po co?

  • 0

    37. ~654465  2018-02-19 19:21:50  host: user-94-254-180-68.play-internet.pl

    @35. Pamiętam kolega korzystał z takiego abo, na ten stacjonarny zawsze można było się do dzwonić, ale zadzwonić z tego stacjonarnego mógł tylko w określonej strefie.

  • 0

    38. ~Punk  2018-02-19 21:25:43  host: apn-37-7-16-214.dynamic.gprs.plus.pl

    Powiem tak, przed zmianami dla stałych klientów było 30 zł przez pół jak się miało inne usługi w Plus`ie.
    Teraz po zmianach podnieśli o 5 zł i jeszcze jesteś uwiązany puki masz SmarkDOM.

  • 0

    39. ~  2018-02-20 01:28:25  host: public-gprs164898.centertel.pl

    Do 36. Rusz mózgownicą, przecież napisali Ci wcześniej że do odbierania połączeń zagranicznych, można też taniej zadzwonić za granicę.

  • 0

    40. ~ali3  2018-02-20 07:57:18  host: 178235147031.dynamic-zab-02.vectranet.pl

    Zgodzę się z "24": w a2mobile rozmowy nolimit 10zł, ale jak ktoś potrzebuje numer stacjonarny (do tego trochę mobilny) to polecam Play. Można przenieść swój stacjonarny numer na kartę SIM (rozmowy nolimit za 20zł). Odbieramy wszędzie, dzwonimy z okolic domu.

  • 0

    41.  2018-02-20 08:07:46

    39 - aha... Noramalnie każdy Polak tyle dzwoni za granicę i odbiera z zagranicy, że to rzeczywiście podstawa używania smartfonu...

  • 0

    42.  2018-02-20 08:08:52

    A co z tym numerem stacjonarnym?

  • 0

    43. ~Wojtas  2018-02-20 08:56:44  host: a25-06-09.opera-mini.net

    Pół roku temu przeniosłem mamie z playa stacjonarny żeby utrzymać numer, połakomilem się na 10 zł zniżki (miała 20 abonament teraz 9.99),tylko że teraz co miesiąc reklamacje, zawyzone rachunki po kilka kilkanaście groszy... Skąd, jak, nie mam pojęcia. W plusie smsy na stacjonarny nie przychodzą (z autoryzacją do konta) w play funkcjonarnosc pełnej komórki. Podsumowując - taniej ale gorzej.

  • 0

    44.  2018-02-20 14:22:21

    36 - choćby jadąc na urlop. Poza tym można przenieść numer stacjonarny do voipa i używać w dedykowanej komórce służącej tylko do tego celu. Koszt utrzymania numeru przeniesionego często jest zerowy, wiec można korzystać z takiego cacka wyłącznie do odbierania, co czyni tę ofertę praktycznie darmową. Przyznaję, że i we mnie tkwi przyzwyczajenie dzwonienia na stacjonarne ( zwłaszcza w zestawieniu z kierunkowym 801 ). Moje dzieci natomiast, nie mają zakorzenionych takich uprzedzeń. Myślę, że udział telefonów stacjonarnych z biegiem czasu będzie stale się zmniejszał. Czy zniknie całkowicie? Trudno mi prognozować. Jedno można powiedzieć, że szczyt rozwoju i modernizacji, telefonia stacjonarna ma raczej już dawno za sobą. Może jeszcze HDV wejść, ale przy archaicznej infrze miedzianej sprzed prawie 30 lat to będzie trudne...

  • 0

    45.  2018-02-20 15:48:31

    toms - nie zniknie. W firmach wracają do stacjonarncyh. Mam klientów, gdzie pracownicy zostaki wyposażeni w komórki - bo przecież komu stacjonarny potrzebny? Problem w tym, ze w biurze komórki są niepotrzebne. Zupełnie niepotrzebne. Nie ma możłiwości by kontakt do każdego peacownika był podany, a dzwoniąc na jakiś numer "do kontaktu", w przypadku komórki gość odpowiada, że należy zadzwonić pod inny. To jest bardzo irytujące dla kogoś, kto się kontaktuje z firmą. Może to zauważyli w końcu? Na pewno jest powrót do stacjonarnych, biurkowych telefonów. Oczywiście są to cyfrowe aparaty już, podłączone do inteligentnych central.
    W małych firmach są jakieś tam systemy dectowe co najwyżej.... Ale powrót do stacjonarnych jest.
    W wielu przypadkach są to jak najbardziej systemy VoIP.

Dodaj swoją opinię