Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Nowy plan TP był poniżej kosztów

Nowy plan TP był poniżej kosztów

WitekT 5 Lipca 2005 17:13

0 0

URTiP odrzucił nowy plan taryfowy TP zawsze za darmo, gdyż uznał, że zaproponowane w tej taryfie ceny są poniżej kosztów.

29. czerwca prezes URTiP zgłosił sprzeciw wobec nowego planu taryfowego TP. Projekt był wtedy oceniany pod kątem zgodności z przepisami prawa, uwzględnienia w nim warunków rynkowych i ekonomicznych oraz zapewnienia efektywnej konkurencji. Prezes URTiP uznał, iż propozycja TP nowego planu taryfowego nie spełnia tych warunków.
Przeciwko wprowadzeniu przez TP SA oferty zawsze za darmo protestowała m.in. Tele2 Polska, twierdząc, że bez hurtowego dostępu do abonamentu (tzw. WLR - ang. Wholesale Line Rental) nie jest możliwe skopiowanie oferty Telekomunikacji Polskiej.

Źródło tekstu: PAP     

Dodaj do:
w sumie: 5
 • 0

  1. ~aresztsledczysluzewiec  2005-07-05 17:23:00  host: dmj43.neoplus.adsl.tpnet.pl

  to dlaczego na zachodzie sie oplaca i to sporo ponizej koszto a unas nie bo pewnie ktos dosal wlape

 • 0

  2. ~hainasz  2005-07-05 17:28:00  host: uf78.internetdsl.tpnet.pl

  URTiP - Urząd Rozlewionych Tempaków i Palantów: Pamietam że krzyczano ze TP SA jest monopolistą i nie patrzy na klienta. Jak ju stworzyła oferte to sie okazuje ze za dobra. Mysle że konkurencja jest po to aby było jak naujtaniej a nie jak najwiecej firm.

 • 0

  3. ~ehmm  2005-07-05 20:48:00  host: 212.244.115.33

  co za kretynizm..!! - poniżej kosztów!!?? ja sądziłem, że zablokowali ten pakiet dlatego że TP nie dała równych szans konkurencji - moim zdaniem taki pakiet i tak jest za drogi..!! - i liczyłem na konkurencje (że da taniej i na wszystkie stacjonarne) - w takiej sytuacji - jak tak URTiP będzie działało - to chyba nigdy nie wróce na stacjonarny telefon...

 • 0

  4. ~Th0mas  2005-07-05 22:55:00  host: host-217-172-250-147.lodz.mm.pl

  Poniżej kosztów? Ja czytałem w "Twojej KOMÓRCE", że kiedyś obliczono, że jeśli TP wprowadzi taką właśnie taryfę i będzie pobierała tylko 60zł abonamentu, to zarobi tyle samo co do tej pory zarabia.

 • 0

  5. ~ehmm  2005-07-06 10:01:00  host: 212.244.115.33

  zgadzam się z moimi przedmówcami (jak i z samym sobą - jako że wcześniej też tutaj pisałem:)) - gdyby text w telepolis dotyczący tej kwestii był dokładny..
  Z mianowicię na stronie www.gsmphone.pl pisze tak: "Dlaczego odrzucili "zawsze za darmo" TP: (...)Według Grabosia, operator narusza prawo, w tym prawo telekomunikacyjne, jeśli godzi się na subsydiowanie kosztów tej usługi. "Takie działanie stanowi zagrożenie dla rynku, bowiem eliminuje z niego innych, konkurencyjnych operatorów" - zaznaczył Graboś.

  Wyjaśnił, że Urząd analizował ofertę pod względem cen detalicznych, bowiem w Polsce nie ma rynku hurtowego dostępu do sieci, co umożliwia zakup od innych operatorów i sprzedaż własnym klientom ich abonamentów.

  Według Grabosia, wprowadzenie przez TP oferty hurtowego zakupu abonamentu "byłoby najszybszą ścieżką do wprowadzenia nowego cennika", który zawiera ofertę ryczałtową.

  Zaznaczył, że byłaby to najszybsza forma wprowadzenie hurtowego zakupu abonamentu, bowiem URTiP może go narzucić operatorowi po zakończeniu badania rynków i stwierdzeniu, że operator zajmuje na rynku znaczącą pozycję.(...)"
  Myśle, że to wszystko wyjaśnia - i z tym muszę się zgodzić. URTiP dobrze kombinuje.:))

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-166-141-12.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Jak oceniasz wakacyjną promocję sieci Play?

Internet na lato za darmo w Play

 

Zobacz wynik | Opinie (7)

Archiwum Ankiet