Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Nowy "plan tp 60 minut za darmo"

Nowy "plan tp 60 minut za darmo"

WitekT 31 Maja 2005 17:46

0 0

Od 1. czerwca Telekomunikacja Polska zmienia ofertę i nazwę planu tp tanie weekendy i wieczory.

Nowy plan tp 60 minut za darmo łączy zalety dotychczasowego planu oraz pakietu 60 bezpłatnych minut na połączenia lokalne, międzymiastowe i z Internetem. Abonament kosztuje 50 zł brutto. To obecnie podstawowa oferta TP.

Nowy plan zastąpi będący w sprzedaży od stycznia 2004 r. plan tp tanie wieczory i weekendy, z którego korzysta dotąd już ponad 1,25 mln klientów. Do oferty rozliczanych sekundowo tanich rozmów wieczorami i w weekendy realizowanych poprzez sieć TP (połączenia lokalne od 6 gr/min, a międzymiastowe od 12 gr/min) dochodzi 60 minut darmowych połączeń lokalnych, międzymiastowych lub z Internetem poprzez numer dostępowy tp do wykorzystania w ramach abonamentu w dowolnym dniu tygodnia i o dowolnej porze dnia. Wszyscy dotychczasowi klienci planu tp tanie wieczory i weekendy automatycznie będą korzystać z nowej oferty. Wcześniej pakiet darmowych minut klienci musieli zamawiać oddzielnie.




Telekomunikacja Polska przewiduje, że w 2005 r. obok planu tp darmowe wieczory i weekendy, plan tp 60 minut za darmo stanie się najczęściej wybieranym abonamentem przez klientów TP.

Firma stopniowo odchodzi od planów opartych na systemie impulsowym, na rzecz sekundowego rozliczania połączeń. Od 1. marca TP nie sprzedaje już planu tp standardowego. Nie oznacza to jednak likwidacji tego planu - wszyscy dotychczasowi użytkownicy nadal będą mogli z niego korzystać.

Źródło tekstu: Telekomunikacja Polska     

Dodaj do:
w sumie: 13
  • 0

    1. ~viki  2005-05-31 18:05:00  host: bmk4.neoplus.adsl.tpnet.pl

    odchodzi od impulsowych na rzecz sekundowych .... bla bla bla .... wyższa cena za abonament + 60 sekund jedynie poprzez sieć tp + za każde połączenie po darmowych sekundach dawaj 20 gr nie wiadomo za co = ZNOWU ŚMIEĆ

  • 0

    2. ~ksad  2005-05-31 18:25:00  host: dial-2018.zgora.dialog.net.pl

    Niestety, trudno zauważyć, by TP miała jakąś politykę w kwestii planów cenowych.

  • 0

    3. ~haha  2005-05-31 18:29:00  host: dna111.neoplus.adsl.tpnet.pl

    za te pieniadze kupie se komure i mam wiecej minut niz marne jakies 60 minut nie oplaca sie wiec czarno to widze teraz juz sekudowe naliczanie jest w najtanszym abonamencie na komurce zbakrutuja

  • 0

    4. ~stz  2005-05-31 22:23:00  host: dst239.neoplus.adsl.tpnet.pl

    haha: ba nawet w każdym telefonie na kartę prepaid

  • 0

    5. ~2012  2005-05-31 22:39:00  host: dze122.neoplus.adsl.tpnet.pl

    oto proste wyliczenie tej wielkiej promocji hehehe, za darmo to można za rogiem oberwać. Obecny podstawowy abon. 50 zł minus cena poprzedniego (już go nie można zamówić) 42,70 zł = 7,30 zł które to dzielimy przez 12 groszy - to koszt 1 min.
    z 3-minutowego impulsu czyli 35 groszy podzielone przez 3 i lekko zaokrąglone czyli = 60 minut za darmo, buahaha. Najpierw się płaci za to dokładnie tyle ile później dają "za darmo" ale jak się nazywa - darmowe. A powinno się nazywać darmowe, wcześniej z góry zapłacone. Oto polityka cenowa tp i robienie z ludzi idiotów ale już nie za darmo. Pozdro.

  • 0

    6. ~ehmm  2005-05-31 22:53:00  host: 212.244.115.33

    tak, 2012, jeśli by tak liczyć że 50 zł miesięcznie to jest za same rozmowy (60 min) to by wyszło że &TP bierze sobie około 84gr/min rozmowy, czyli około 2,52zł/3 min rozmowy (czyli dawniej= impuls... - jaa - co za promocja.. (z tego co mi wiadomo - dawniej impuls kosztował 35gr/min brutto - nie wiem - ale tutaj nie ma co mieć złudzeń - &TP w dalszym ciągu ździera z klientów abonament za samo posiadanie numeru - ajko by tylko na "otarcie łez" "daje" klientowi 60 min "gratis" - ale tylko w ramach sieci &TP...

  • 0

    7. ~ehmm (cd)  2005-05-31 23:42:00  host: 212.244.115.33

    do 2012 - przepraszam Cię, faktycznie nie doczytałem wszystkiego dokładnie co napisałeś - ale faktycznie - wszystko się zgadza - jest dokładnie tak, jak piszesz
    czyli 42,70zł pustego abonamentu, reszta to 60 min - za które płaci się "z góry" :((

  • 0

    8. ~no name  2005-06-01 09:24:00  host: 80.48.227.115

    Najgorsze to te naliczanie sekundowe gdzie musimy zapłacić (nie wiadomo za co ) 20 gr i dopiero gadamy co do sekundy. Moja matka pozostała w pakiecie standardowym TP i płaci miesięcznie do 80 zl, a w tym absurdalnym planie 60 minut za darmo zapłaciła by ponad 100 zł. Ja kożystam z Tlenofonu (10 gr minuta na stacjonarne w całej polsce) i bez zadnego zbednego abonamentu.

  • 0

    9. ~ehmm  2005-06-01 10:18:00  host: 212.244.115.33

    do no name: owszem owszem - co racja to racja, ale ja z tlenofonu też nie jestem tak do końca zadowolony, więc wybrałem Eterie i płacę 6gr/min netto na numery np stacjonarne do Polski, Angli czy USA (7,3gr/,in brutto) i np do polskich sieci komórkowych 60gr/min brutto i wszystkie połaczenia z naliczaniem sekundowym w standardzie:)) - i tak jak przystało na porządną telefonie internetową żadnego abonamentu się nie płaci, raz wpłaca się na konto min 25zł i korzysta do woli (a płatne połączenia (czyli numery stacjonarne i komórkowe) do czasu - dopuki się środki na koncie nie skończą) - ja korzystam już np z eterii od 6 miesięcy i z 25zł wykorzystałem tylko 10zł) posiadam tel kom ery komforort (darmowe wieczory (2000min gratis od 21-8rano do sieci era, heyah i wszystkich stacjonarnych (a wiec tam gdzie telefonia internetowa daje nr z kierunkowym polskim, tam też można się za free połączyć:)) w innych porach i w innych przypadkach korzystam z eterii
    Ostatnio znalazłem NEWFON - internetowa wersja DIalogu, można by rzec:)), dają nr telefonu gratis (jako login) polaczenia są droższe (12gr/min na numery stacjonarne polskie(i naliczanie niestety minutowe:() - ale za to nr gratis) przez 30 dni można przetedtować za free - potem trzeba doładować kwotą przynajmniej 10zł (na miesiąc rozmowy:((, ale za to ważność numeru zostaje na rok; lub kwotą 25zł i ma się 3 miesiące na rozmowy wychodzące i numer też przedłuża się o rok (od momentu doładowania konta) - także jak ktoś ma internet - stałe łącze - i chce korzystać z płatnej telefonii - polecam te 2:)), jak o gratisową telefonie - w dalszym ciągu uważam za nr 1 SKYPE :)), ale płaci się w Euro czy $ i podobno mozna doładować tylko kartą kredytową - więc narazie z tego nie korzystam...:((
    PS -obliczyłem np że za kwotę 50zł brutto z telefonii eteria można wykorzystać na numery stacjonarne polskie (np) do około 685 minut rozmowy (i przypominam - nalicznie sekundowe w standardzie) a na telefony komórkowe polskie około 83 min)

  • 0

    10. ~ehmm (cd)  2005-06-01 10:24:00  host: 212.244.115.33

    zauważyłem że nie dokończyłem wątku. Z telefonii internetowej korzystam więc ewentualnie tylko w dzień, lub tam gdzie Era komfort nie daje rozmów gratis (czyli Idea,Plus,SamiSwoi) w Era komfort takie rozmowy by mnie kosztowały 79gr/min a w Eterii są za 60gr/min - a co do &TP i Ich planów wolałbym się narazie nie wypowiadać.. - pozdrawiam

  • 0

    11. ~ehmm (cd)  2005-06-01 10:47:00  host: 212.244.115.33

    i dla pewności napiszę - za Skypa korzystam - fajny programik - świetna jakość - ale tylko z wersji darmowej (i możliwość rozmawiania w jednym czasie z kilkoma osobami (tzw telekonferencja:)), czyli między użytkownikami Skype. Z wersji płatniej nie korzystam przynajmniej z kilku powodów (o których wcześniej napisałem, a innymi powodami jest to, iż Skype nie jest Polską firmą..:((, oraz że za numer musiałbym płacić (w przeliczeniu na zł około 40 zł (chociaż to nie jest żaden powód można mieć Skype, mozna wykonywać połaczenia płatne nawet i nie mieć numeru Skype (jak się nie chce))
    Jednak - ja stawiam na Polaków:)) (a nie na żadnych "żabojadów" i &TP z Ich abonamentami...

  • 0

    12. ~tomi  2005-06-06 18:52:00  host: 192-78.is.net.pl

    w Tarnowie pewna firma która dostarcza usługi internetowe, za 27 zł daje 60 minut z sekundowym rozliczeniem do wszystkich sieci stacjonarnych (rozmów zagranicznych nie wymieniam bo są to tak niskie ceny że nie warto)poza pakietem - 7 groszy poza szczytem i 14 w szczycie, i o to właśnie chodzi - do tego dostaje sie dwa numery stacjonarne i wszyscy mogą do ciebie dzwonić, acha jeszcze można podpiąć telefon z tonowym wybieraniem, i co na to TP ??

  • 0

    13. ~ehmm  2005-06-06 20:38:00  host: 212.244.115.33

    do tomi: a co to za firma - mógłbyś podać jakieś namiary do niej?? (np adres www czy e-mail?) z góry dziękuje (ale to jest normalnia telefonia stacjonarna czy internetowa...?? - i na jakich zasadach działa..??

Dodaj swoją opinię