Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Nowy plan taryfowy Orange Biz Dzienny

Nowy plan taryfowy Orange Biz Dzienny

Piszemy o tym pierwsi orson_dzi 26 Maja 2015 16:35

4 5

Od 26 maja Orange wprowadza do sprzedaży plan Orange Biz Dzienny w ofercie bez telefonu. Jego kształt przypomina Super Smart Plan dla klientów indywidualnych.



Podobnie jak w przypadku Super Smart Planu, tutaj również występuje opłata w wysokości 0,99 zł dziennie za połączenia na numery stacjonarne, do innych sieci oraz SMS-y i MMS-y. Szczegóły oferty prezentujemy w tabeli poniżej.

Orange Biz Dzienny umowa na 12 miesięcy umowa na 24 miesiące
opłata aktywacyjna przy podpisaniu nowej umowy w salonie lub za pośrednictwem PH 50 zł
przy podpisaniu nowej umowy w esklepie lub telesales 39 zł
w ramach MNP 9 zł
abonament miesięczny 29,99 zł 19,99 zł
rabat na abonament z tytułu efaktury i terminowej płatności 5 zł
rabat na abonament z tytułu zgody marketingowej 5 zł
abonament po rabacie 19,99 zł 9,99 zł
połączenia do Orange nielimitowane
połączenia na numery stacjonarne jednorazowa dzienna opłata za nawiązanie połączenia/wysłanie SMS-a, MMS-a - 0,99 zł
połączenia do pozostałych operatorów
opłata za sms/mms
przesyłanie danych do 10 MB -€“ 5 zł
do 1526 MB - 15 zł





Dodatkowo w najbliższym czasie w planach biznesowych, zarówno głosowych jak i internetowych, zostanie wprowadzony do sprzedaży tablet Samsung Galaxy Tab 4 8.0. Dostępny będzie od abonamentu standard na 36 miesięcy i w wyższych planach, również przy umowie 24 miesięcznej. Tablet będzie kosztował 9 zł netto (11,07 zł brutto).

Jak oceniasz nową ofertę Orange Biz Dzienny?

Bardzo atrakcyjna
7.76%
Atrakcyjna
7.76%
Nie wyróżnia się
10.34%
Mało atrakcyjna
15.09%
Bardzo mało atrakcyjna
51.72%
Nie mam zdania
7.33%

Wszystkich głosujących: 232





Źródło tekstu: wł     

w sumie: 24
  • 1

    5. ~ola  2015-05-26 17:45:02  host: google-proxy-66-249-81-158.google.com

    20 zl + ekstra za dzienna oplate.... nto wole dowolny no limit za 30 zl...... taniej....

  • -1

    6. ~ANDRZEJISKO  2015-05-26 17:50:19  host: host-176-221-120-4.dynamic.mm.pl

    tyko tu chodzi o tel dla pracownika np firma ma wszystko w orange dokupi takie karty dla pracowników np w punkcie z pieczywem i koszt tej karty to 10zł i mają kontakt z pracownikiem jak pracownik od czasu do czasu gdzieś zadzwonie poza orange to 1 zł ale to raczej oferta dla tych co nie bedea dzwonić tani abonament dla firmy

  • 0

    7.  2015-05-26 17:54:26

    6 - wiadomo, ze kadra nie używa takich abonamentów z takimi usługami w cenie ;-) Tak, dla pracownika, jak najbardziej dobra oferta. Pracownicy, nawet jeśli mogą dzwonić ze służbowych, to najwięcej jednak na numery firmowe dzwonią.

  • 1

    8. ~Oryndź poryncz  2015-05-26 18:33:05  host: 89-74-244-60.dynamic.chello.pl

    Oferta tak beznadziejna że aż żal patrzeć. Wystarczy że pracownik wykona dziennie jedno połączenie poza Orange lub wyśle jednego SMS-a i miesięcznie robi się 40/50 PLN a nie ma żadnej transmisji danych. Teraz porównaj to sobie z Virgin za 19 gdzie jest nolimit w sieci i do Play, 100 minut poza, plus nolimit SMS i 2 GB transferu z lejkiem. Lub za 29 nolimit wszędzie. Koszt doładowań można normalnie wrzucić w koszty i odpisać VAT. Z czym do ludzi ?

  • 0

    9.  2015-05-26 18:49:41

    8 - jak zwykle - firmy ruszą na ofertę Virgin tak, że im numerów w miesiąc zabraknie ;-)

  • -1

    10.  2015-05-26 18:56:19

    Bo zobaczyli co im ich operatorzy proponują...

  • 0

    12. ~ols  2015-05-26 19:26:07  host: google-proxy-66-249-81-162.google.com

    Nie wiem dlaczego firma = zakladacie milion minut i GB... znam dosc duze 15-40 osobowe ktore bardzo dobrze radza sobie z ofertami na karte czy malymi pakietami grupowymi.

  • 1

    13. ~jak zwykle  2015-05-26 19:35:12  host: user-94-254-145-80.play-internet.pl

    Jak zwykle Orange sie nie popisał. Oferta gorzej niz slaba. Zmienili system ktory faktórowal klientow i wyszly hocki-klocki. FV podwojnie wysylane, fikcyjne doplaty, zmiany okresow rozliczeniowych bez wiedzy klienta. Na dodatek jakis skonczony kretyn wpadl na pomysl by nr na Infolinie sprzedazowa widnial na FV. Co Orage tym osiaga?? Chyba tylko maksymalny poziom wkur..... klienta. Dzwonisz wyjasnic błędną FV i zamiast dostac odpowiedz, wysluchujesz oferte ktora Cie nie interesuje. A NA DODATEK INFOLINIA JEST PLATNA POZA ABONAMENT. Nr BOK jest ukrywany... i strasznie ciezko sie tam dodzwonic, zato na sprzedazowke od razu: orange wita...WTF??

  • -1

    14. ~Jakub  2015-05-26 20:11:40  host: public-gprs517536.centertel.pl

    Nwm, dla firm nie narzekam mimo 215 zł miesięcznie (z wliczonym VAT) ale mam nielimitowane komórkowe, stacjonarne, SMS, mms, internet w kraju (ktory nie zwalnia po 100 czy nawet 10 GB tylko obecnie mam pobrane ponad 350 GB i dalej z pełną prędkością), nielimitowane odbieranie w roamingu wszędzie, 1000 minut do UE, 100 minut na świat, 1 GB w UE i 100 MB na świat a do tego iPhone 6 16 GB za 1 zł z ubezpieczeniem ;) osobiście polecam :)

  • 0

    15. ~raiders  2015-05-26 20:57:03  host: x5d874176.dyn.telefonica.de

    @15 to widzisz to ja mam oferte t-mobile z grudnia 2014 roku dla firm, za 123 zł mam no limit sms , dzownienie na cała europe net w kraju 3 gb i w roamingu 3 gb xD

  • 0

    16. ~raiders  2015-05-26 20:57:27  host: x5d874176.dyn.telefonica.de

    mialo byc do @14 xD

  • 1

    17. ~mila  2015-05-27 07:08:02  host: public-gprs517550.centertel.pl

    "16" i pewnie tak jak "14" masz Iphona 6 za 1zł. Czytaj, a nie się podniecasz

  • -1

    18. ~krzysiujarzyna  2015-05-27 08:45:44  host: host-176-221-120-44.dynamic.mm.pl

    @8 jakie 40 zł ? Czy Ty umiesz czytać ofertę ze zrozumieniem ? Oferta kierowana do ludzi, którzy mało dzwonią lub jeśli dzwonią sporo to wewnątrz sieci Orange. I w takim przypadku oferta jest jak najbardziej porządna. Za 10 zł masz no limit wewnątrz sieci. I teraz jeśli np babcia, pracownik sklepu od czasu do czasu zadzwoni do innej sieci to zapłaci za cały dzień dzwonienia max 1zł ! Oczywiście dla przeciętnego zjadacza chleba, który oczekuje oferty "no limit" do wszystkich i paczki danych ta oferta nie jest atrakcyjna ale też nie do nich jest kierowana. Troszkę spokojniej hejterzy :) bo konstrukcja oferty powtarzam dla niektórych będzie mega atrakcyjna. Pozdrawiam

  • -1

    19.  2015-05-27 09:06:16

    12 zakazu nie ma. Każdy (w tym firmy) mogą korzystać praktycznie ze wszystkich ofert wszystkich operatorów. Też prepaidowych. Przecież jeszcze niedawno takie dla firm operatorzy oferowali! Oferta kierowana jest do firm, dla ich pracowników, którzy bardzo dużo rozmawiają w ramach firmy. Babcia? No może babci kupi jakiś biznesmen tę ofertę, bo pracownik budżetówki babci nie kupi na pewno - nie może ;-)
    W firmach takie oferty są mocno eksploatowane. Oczywiście zależy od firmy. Ja mam kilka numerów, ale jednak między nimi stosunkowo mało dzwonię, - większość to moje numery są, więc sam do siebie... trochę ciężko ;-) Ale są firmy produkcyjne, gdzie non stop. Szkoda czasu na chodzenie z biura do biura albo "na produkcję". Znam, z racji tego że obsługuję całkiem sporo firm, różne profile korzystania z telefonów. Wszędzie jednak zasadą jest wewnętrzna komunikacja - w duuużej ilości ;-) Że ludzie prywatnie wykorzystują telefony? To co prywatnie wydzwaniają to pikuś w stosunku do tego co służbowo wydzwaniają ;-) Z prepaidami spotkałem się ze dwa-trzy razy i bardzo dawno temu. Firma miała pulę numerów i "zdrapek" dla... ochrony ;-) Zewnętrznej firmy tak naprawdę.

  • 1

    20.  2015-05-27 09:39:38

    wlo, no sorry, ale tym razem się z Tobą nie zgadzam. Duże firmy mają szyte oferty, średnie też tylko adekwatnie gorsze (choć zależy od doradcy/przedstawiciela), małe równie dobrze mają tańsze alternatywy, z odliczeniem od VATu jak ktoś jest vatowcem. Jeez, oferta jest specyficzna i zaryzykowałbym jednak, że bardzo słaba. Ani nie daje kontroli pracodawcy (od tego jest mix), ani nie jest tania (pewnie o to chodzi ; ), ani nie jest prosta. Jak dla mnie taryfa dla operatora, nie dla usera.

  • 1

    21. ~czy to cos dziwnego?  2015-05-27 11:30:26  host: user-94-254-133-159.play-internet.pl

    Orange nie jest dla klienta, raczej klient dla Orange. biznes to ciezki kawal chleba ktory nie dokonca jest targetem podstawowym PTK. I nie ma sie tu co dziwic. segment rynku wchloniety od tepsy jes stalym zrodlem dochodu. zaczynajac od pobieranych oplat stalych za utrzymanie lacza czy to od indywiduala czy od firmy swiadczacej uslugi na infrastrukturze Orange. Stacjonarne +internet neostrady.... netia multimedia i wszystkie siostrzane firmy.

  • 0

    22.  2015-05-27 12:34:20

    Nie no, spokojnie... indywidualnie nawet dają radę z rabatami na cały okres umowy (25/30) i jednoczesnym Orange Open, nju też jest niczego sobie. Firmowo.. cóż, odnoszę wrażenie, że oferta od jakiegoś czasu (dla małej firmy, bądź po prostu osoby prowadzącej działalność) nie jest atrakcyjna. Może ktoś mnie wyprowadzi z błędu, ale nawet z kodami zniżkowymi (wręcz pracowniczymi) ta oferta dalej była droga, choćby poprzez fakt, że trudniejsza jest tam konwergencja (tj. nie dla każdego profilu firmy jest to możliwe, nie każda firma uzasadni potem przed fiskusem usługę TV wpisaną na firmę..).

  • 0

    23.  2015-05-27 12:53:09

    PLANET - oczywiście masz racje. Duże firmy mają specjalne oferty, ale najpierw może ustalmy o czym mówimy? Nie mówimy tu (ja przynajmniej) o spółkach ogłaszających przetarg czy zamówienie publiczne (bo muszą czy chcą). Są duże firmy (bo takimi są firmy zatrudniające 800-1000 ludzi i mające obroty kwalifikujące ją do dużych ustawowo, będąc przy tym liderami na rynku krajowym), które mają swoich opiekunów szyjących na miarę - na początku umowy. Ale w czasie jej trwania tak wiele się zmienia, że takie dodatkowe - na odrębnych kontach, dla małych grup, np. pracowników firmy, ale stanowiących odrębny "dział", np. właśnie ochrona czy kierowcy, będący formalnie pracownikami zewnętrznej firmy - tak - takim też się kupuje aktywacje, aktywacje są jak najbardziej potrzebne. Pewnie, ze nie da się stworzyć jednej oferty, dlatego te nieszczęsne prepaidy - jak najbardziej są w firmach wykorzystywane! Sam mam 3 ;-) Ale czy do dzwonienia? No nie - 2 mam do utrzymywania numerów "złotych" dla mnie ;-)

  • -1

    24.  2015-05-27 12:59:42

    Ja nie jestem duża firmą, ale też dostałem ofertę której nie uświadczysz oficjalnie na stronie - bardzo tanią - za wszystko nielimitowane (rozmowy wiadomości krajowe) i 30 GB na konto. No ale warunku tej promocji nie udało mi się spełnić... Min. 5 numerów na tej bardzo niskiej taryfie w "jednym zdarzeniu przedłużeniowym" musiałbym mieć. No nie mam tyle. Znaczy mam teraz nawet 6 numerów, jednak 1 za 2 tygodnie przechodzi na utrzymanie "złotego" a na 2 mam abonamenty poniżej 10 zł i nie potrzebuję na nich podwyższać ceny, mimo, ze nielimitowane wszystko bym miał. Może za rok, może za 2... Ale teraz nie jestem "gotów" na posiadanie numerów z identycznymi nielimitowanymi usługami, szczególnie, ze nieco drożej bym musiał płacić.

  • -1

    25.  2015-05-27 13:04:13

    Nie tania? 10 zł za nielimitowane w sieci, faktura, spokój... Dużo? Nie sądzę. Może dla indywidualnego, młodego klienta, który nawet po ukończeniu 18 roku życia umowy podpisać nie może - jest drogo. Wszak za doładowania i utrzymanie ważności konta w prepaidze ma nielimitowane w sieci - przy kwocie doładowania do wykorzystania na inne usługi... Ale zwróć uwagę PLANET - nie oni są właściwi do oceny tej i tej podobnych ofert ;-)

Dodaj swoją opinię