telepolis.pl Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Nowy modem ZTE MF823

Nowy modem ZTE MF823

sirmark 2 Lipca 2013 15:40

8 2
ZTE zaprezentował najnowszy modem MF823, działający w technologii LTE. Podobnie jak model MF821 urządzenie będzie dostępne w ofercie sieci Plus i Cyfrowego Polsatu.



Modem MF823 pozwala na pracę w technologii LTE z prędkością pobierania do 100Mb/s i wysyłania do 50Mb/s (kat.3) oraz w technologii HSPA+ z prędkościami odpowiednio do 42 Mb/s I do 5,76 Mb/s. Obsługuje częstotliwości :
  • LTE: 800 / 900 / 1800 / 2600 MHz;
  • WCDMA: 900 / 2100 MHz;
  • GSM: 850 / 900 / 1800 / 1900 MHz

Instalacja odbywa się poprzez gniazdo USB 2.0 High Speed, a sam proces przebiega automatycznie, wgrywając preinstalowane sterowniki. Oprogramowanie wspiera wszystkie popularne systemy, takie jak Windows XP, 7, Vista, Win8 a także Mac i Linux. Stan połączenia komunikowany jest za pomocą diody LED, która wyświetla trójkolorowe sygnały.

Modem ZTE MF823 waży zaledwie 26 gramów, a jego wymiary to 90 x 28,4 x 13 mm. Posiada także złącze pamięci microSD Slot oraz złącze do podłączenia zewnętrzej anteny.

Źródło tekstu: ZTE, wł     


Dodaj do:

Tagi: lte | zte

w sumie: 21
  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    2. ~baboso  2013-07-02 17:13:32  host: 91.196.214.230

    Ciekawe dlaczego Chińczycy nie wpadli na to, że można takie modemy sprzedawać np. w Media Markt bez simlocka dla wszystkich chętnych.

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    3. ~Jerolden  2013-07-02 17:23:42  host: public-gprs390723.centertel.pl

    Modemy ZTE mają pewną wadę - nie można wymusić konkretnego pasma, np. tylko UMTS 900, w większości urządzeń Huawei nie ma z tym problemu, podobnie w ZTE nie ma też np. rozmów głosowych, MMS-ów itp. Zaletą jest zazwyczaj niższa temperatura pracy, mniej się nagrzewają po prostu.

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    4. ~W4Ready  2013-07-02 17:57:47  host: 84-10-213-107.dynamic.chello.pl

    ZTE - firma, która nie zapewnia żadnego "supportu", tak więc podziękuję.

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    6. ~PZ  2013-07-03 00:12:37  host: ip-78-30-98-223.free.aero2.net.pl

    Ciekawy modem; z MF821, były problemy. Ten nowy model przypomina trochę Huawei E398, obsługuje HSDPA DC, co może się przydać w Orange. Ale wiadomo jak to jest z netem od GSM-ów, obiecywane prędkości trzeba podzielić przez dwa i tyle realnie (a nawet mniej) jest do uzyskania.

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    7. ~  2013-07-03 00:39:58  host: ip-37-209-142-185.free.aero2.net.pl

    @ przecież sprzedają, a poza tym nie przypominam sobie by jakiś operator dawał simlocki do modemów. Na pewno żaden poza Orange ich nie ma. Co do Orange to nie mam pewności. @6 w Plusie też już robią upgrade do HSPA+DC, o czy można poczytać w sieci. Poza LTE oczywiście.

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    8. ~HD  2013-07-03 00:45:11  host: 37.228.14.24

    I jak podłączę do mojego 3 letniego lapka tego sticka to possie mi 100 Mb/s przez USB?

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    9. ~  2013-07-03 00:48:35  host: ip-37-209-142-185.free.aero2.net.pl

    Wystarczy USB 2.0, reszta zależy od zasięgu i sieci.

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    10. ~  2013-07-03 01:48:25  host: v22-11.opera-mini.net

    USB 2.0 High Speed. Nooo, przy takim marketingu to nie ma co dyskutować ze będzie to HIT SPRZEDAŻY! W końcu USB 2.0 to dziś taki biały kruk!

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    11. ~  2013-07-03 01:49:55  host: v22-11.opera-mini.net

    Nie rozumiem tylko po co co parę miesięcy wypuszczać nowy model skoro stare nie są dopracowane i sprzętowo i programowo.

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    12. ~  2013-07-03 01:58:22  host: v46-10.opera-mini.net

    Ponadto USB to najbardziej podatny na uszkodzenia i zakłócenia interfejs. Ale rozumiem że producentom bardziej opłaca się produkować w kółko te same śmieci niż inwestować w coś porządnej jakości...

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    13. ~kuba  2013-07-03 02:26:19  host: bra122.neoplus.adsl.tpnet.pl

    @10 a co Ci przeszkadza, że modem ma USB 2.0? Do takich zastosowań w zupełności wystarczy. USB 2.0 ma max przepustowość 480Mbit/s więc LTE 100Mbit/s będzie bez problemów działać na tym interfejsie.

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    14. ~martwe zło  2013-07-03 07:40:01  host: host-89-230-79-248.rzeszow.mm.pl

    pewnie od razu przesyła wszystkie hasła do centrali w Pekinie:))

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    15. ~  2013-07-03 08:43:43  host: v42-09.opera-mini.net

    @13, widzę, że zupełnie nie zrozumiałeś ironii na temat tego marketingowego bełkotu. Użytkownika nie obchodzi czy to jest high speed czy ultra super hiper speed oraz jaka jest tego wersja. Ważne by działało jak należy.

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    16. ~  2013-07-03 09:42:26  host: ip-37-209-138-128.free.aero2.net.pl

    @15 a skąd wiesz, że użytkownika to nie obchodzi? Jesteś reprezentantem użytkowników? Mnie to bardzo interesuje.

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    17. ~Dexter  2013-07-21 12:21:57  host: 37.31.118.164.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

    Spacedust gdzie Ty widzisz, że jest od do 150 Mb/s w LTE. Ja widzę tylko 100 Mb/s Już lepszy jest E3276