Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Nowy modem HSDPA 3,6 Mb/s w Orange

Nowy modem HSDPA 3,6 Mb/s w Orange

WitekT 8 Maja 2007 13:01

0 0

Orange wprowadza do oferty nową kartę modemową wspierającą EDGE i HSDPA 3,6 Mb/s chińskiej firmy ZTE - model MF330.






ZTE MF330 to druga, obok wprowadzonej w styczniu karty Novatel Merlin XU870 ExpressCard, wspierająca HSDPA 3,6 Mb/s. Cena karty w odpowiednich ofertach to:
Orange Free Premium - 1 zł,
Orange Free Standard - 249 zł,
Business Everywhere Premium - 1,22 zł,
Business Everywhere Standard - 242,78 zł,
Business Everywhere 100 MB -486,78 zł.

Cenu brutto (z VAT). Cena poza promocją lub z umową na 12 miesięcy wynosi 1828,78 zł.

Źródło tekstu: Orange     

Dodaj do:
w sumie: 33
  • 0

    14. ~jojo  2007-05-08 13:34:12  host: ekj116.internetdsl.tpnet.pl

    "Szalony" - czy w tym "słynnym" Aleksandrowie będzie kiedyś normalnie...?

  • 0

    15. ~cwn  2007-05-08 13:57:03  host: smok.rozgadana.pl

    Korzystam w Orange z modemu ED 77 Techlab [EDGE] Maksymalne prędkości jakie udało mi się osiągnąć to 112kb/s w wysyłaniu i 180,3kb/s w odbieraniu danych. Średnio śmiga w przedziale od 10kb/s do 40kb/s O pobieraniu większych plików można zapomnieć, chyba że ma się anielską cierpliwość ;) Jak brałem ten modem to w ofercie Orange nie było jeszcze karty w standardzie ExpressCard, teraz pewnie bym się na nią zdecydował...

  • 0

    16.  2007-05-08 14:09:56

    Jojo hmm dobre pytanie ;) mysle ze juz za okolo miesiac jak era odpali gotowego bts 29122 duzo sie poprawi a za rok pewnie tylko bede juz ere chwalil jak postawi planowanego bts 29133 to wtedy zyc nie umierac - zlego slowa o erze nie powiem :) o plusie i orange nie mowie juz nic bo jednak chyba o dziwo w erze najpredzej u mnie bedzie normalnie :)

  • 0

    17. ~  2007-05-08 14:11:20  host: p04-02.opera-mini.net

    Wlo, #2 - proszę nie pisz o czymś jeżeli ni masz o tym pojęcia. Ja mógłbym napisać - kupcie iPlusa przekonacie się o prawdziwym zasięgu EDGE. Prezes Bauc uruchamia go przecież wszędzie tam, gdzie jest taka potrzeba. Co do plusianego 3G, krążą ciekawe opinie - w Warszawie podobno jest ale mało kto go widział ;-)

  • 0

    18.  2007-05-08 14:16:07

    17. - o tym mam akurat pojęcie ;-) Ty o czym chciałeś pogadać? Bo ja także o Plusie - praktyki są dokładnie takie same u wszystkich sprzedawców. No i wolę sytuację kiedy na mapie nie ma zasięgu niż kiedy jest ale za to szybkość to 1/5 możliwości technlogii ;-) O tym ja mówię, a Ty?

  • 0

    19. ~  2007-05-08 14:20:53  host: p04-02.opera-mini.net

    Wlo, #5 - jest. Era tak samo bezczelnie kłamała przy promocji blueconnect. "najszybsz bezprzewodowy internet" chyba tak to szło. Uke do spółki z Uokik powinny przeprowadzić kontrolę.

  • 0

    20. ~  2007-05-08 14:33:51  host: p04-02.opera-mini.net

    Wlo, #18 - nie tylko na mapce, rzeczywistość też jest skrzecząco, smutna...

  • 0

    21. ~  2007-05-08 14:38:13  host: p04-02.opera-mini.net

    Tak btw. Plus dokonał aktualizacji strony zasięgu. Nadal jes kiepściutko. Widać nie ma popytu.

  • 0

    22.  2007-05-08 14:45:22

    Hmm zastanawia mnie ten Plus z ta mapka ;) od lutego mam edge w calym aleksandrowie lodzkim :) a wedlug Plusa ciagle mam gprs :D - DT dostal miesiac tamu w Aleksandrowie Kujawskim edge i jest na mapie juz to zaznaczone a w mym aleksandrowie edge chyba jakies duchy plusa robily ze na mapach tego nie maja ;)

  • 0

    23.  2007-05-08 15:02:59

    20. - to znaczy, że jak? na mapce nie ma a rzeczywistość wskazuje, że... jest?? ;-)

  • 0

    24. ~  2007-05-08 15:12:55  host: p04-02.opera-mini.net

    Wlo, 23 - reasumując. Idąc tokiem myślenia Prezesa Bauca. Rzeczywistość pokazuje, że nie ma popytu.

  • 0

    25.  2007-05-08 15:14:30

    No aktualizują co jakiś czas... Co do pokrywania tereny ciemniejszymniebieskim, to z tym jest trochę dziwnie. Nie znam się na tym, jedynie z obserwacji mogę coś powiedzieć. Np. długi okres czasu na mapie nie było pokrycia EDGE w pewnej części miasta... Jakby jeden sektor nie miał EDGE. "Badania terenowe" wykazywały jednak, że wszystkie sektory stacji miały EDGE, natomiast (to moja tylko popinia, nie musi być prawdziwa - mówię o obserwcji tylko) inny nadajnik, mniejszy, zlokalizowany właśnie na kierunku od tego większego nie miał EDGE. Tak więc znajdując się w zasięgu tego mniejszego (za oboma na linii łączącej nadajniki), teoretycznie w zasięgu większego (w linii prostej odległość między nimi to najwyżej 2 km) nie było szansy, zeby użytkownicy korzystali z EDGE, do czasu kiedy zaimplementowali EDGE także i na tym nadajniku - wtedy nie dość, że ta część miasta "dostała" EDGE ale i zasięg EDGE się zwiększył. Gdzieś chyba mam nawet obrazki mojej okloicy z tamtego okresu. Być może ta interaktywna mapa zasięgu także i takie przypadki potrafi odzwierciedlać? Nie wiem - jak mówię to tylko moje obserwacje.

  • 0

    26.  2007-05-08 15:21:21

    Bo nie ma tak naprawdę. Nie wmawiajmy sobie, że jeśli maleńka grupa użytkowników potrzebuje to znaczy, że jest popyt ;-) Ja chciałbym, żeby Plus zaopatrzył w EDGE dwie stacje w mojej okolicy - we wsi Rossoszyca i w mieście Złoczew. No - w Poddębicach też by się przydał... W sumie miasteczko całkiem spore jak na prowincję ;-) Nieee... UMTS niekoniecznie... :-D

  • 0

    27. ~  2007-05-08 15:56:05  host: p04-02.opera-mini.net

    Może najpierw EDGE i 3G w Warszawie a potem w Sieradzu, Złoczewie i Poddębicach. A może w stolicy też nie ma popytu? Za mała grupka userów?

  • 0

    28.  2007-05-08 16:02:24

    wlo: jesteś z łódzkiego?

  • 0

    29.  2007-05-08 16:26:16

    Hehe Wlo nie uwierzysz ja w Aleksandrowie czasami loguje sie do Poddebic z ery oczywiscie, jest tam edge ery ale to swiadczy o tym jak siec era w moim miescie jest skopana by pozwolic logowac sie do bts oddalonego o 25km !!!

  • 0

    30.  2007-05-08 16:35:30

    @PiotrM z tego co wiem to wlo mieszka w Sieradzu

  • 0

    31.  2007-05-08 23:18:34

    27. - nie wiem jak z EDGE w Warszawie, u mnie jest od lat (dwóch), w okolicy też nieźle, chociaż jakby było lepiej, byłoby lepiej ;-) Zgadza się. Typowa prowincja ;-D

  • 0

    32. ~  2007-05-08 23:31:52  host: p04-02.opera-mini.net

    Wlo, #31 - ja wiem jak wygląda 3G i EDGE w dankogrodzie, jak ser szwajcarski. Widać popytu nie ma... Polkomtel i Bauc mają doskonały data base marketing. Oceniają, że w tym kwartale ulic będzie popyt, ale już 300 metrów dalej nie będzie warto inwestować kasy w nowe graty do btsów i nodeB. Ja bym Bauca za to samym wicepremierem mianował, toż tak wiedza jest jak skarb! Jest jeszcze tylko jeden skarb w kaczystanie. Edgar ma na imię (drugie imię).

  • 0

    33. ~wrona  2007-06-16 09:48:02  host: dzn86.internetdsl.tpnet.pl

    hi a jak ja do jasnej anielci mam sobie ta kartę skonfigurować z vistą? skad sterowniki? pomóżcie

Dodaj swoją opinię