Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Nowy mobilny system operacyjny rodem z Azji?

Nowy mobilny system operacyjny rodem z Azji?

Q! 24 Sierpnia 2011 09:27

0 0

Władze Korei Południowej zastanawiają się nad stworzeniem własnego, mobilnego systemu operacyjnego. Miałoby to zagwarantować państwu mobilną niezależność względem takich gigantów jak Apple czy Google.

Południowokoreański wiceminister ds. nauki, Kim Jae-hong, poinformował, że jego kraj rozważa możliwość rozpoczęcia prac nad własnym mobilnym systemem operacyjnym. Miałby być on przeznaczony zarówno do telefonów, jak i komputerów działających w oparciu o tzw. chmurę.




Prace nad systemem miałyby ruszyć przed końcem 2011 roku, a udział w nich mogłyby wziąć takie firmy jak LG, Samsung, Pantech i inni. System tworzony miałby być w oparciu o licencje open source, co pozwoliłoby zainteresowanym firmom na tworzenie własnych rozwiązań na nim opartych.

Gdyby plan ten został wcielony w życie, to Azja mogłaby uchodzić za małe zagłębie jeśli chodzi o mobilne systemy operacyjne. Wszystko dlatego, że już wcześniej na tamtejszym rynku pojawił się chiński system operacyjny Aliyun. Szerzej o nim pisaliśmy w tej wiadomości.

Źródło tekstu: Electronista, wł     

Dodaj do:
w sumie: 12
  • 1

    1. ~  2011-08-24 09:31:27  host: z21-09.opera-mini.net

    Niech samsung uwolni bada OS

  • -1

    2.  2011-08-24 09:54:24

    @1 po co? To system awaryjny jakby Androida szlag trafił.

  • 0

    3. ~Mike  2011-08-24 09:55:37  host: 87-205-129-80.adsl.inetia.pl

    Bardzo dobrze kombinują, bo byliby niczym bez USA i Google. Modele na Bada są lepiej wykonane (metal) i tańsze niż tandetne plasticzany typu SGS I/II, a i tak sprzedają się cieniutko w porównaniu do robocikowych hitów.

  • -1

    4. ~  2011-08-24 10:09:04  host: z41-05.opera-mini.net

    Mowa o Korei Południowej czyli tej Komunistycznej ? To taki system będzie kontrolowany.

  • 1

    5.  2011-08-24 10:10:47

    @4 - komunistyczna to jest Korea, ale Północna.

  • 1

    6. ~...  2011-08-24 10:13:18  host: 178.180.2.31.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

    A u nas Pawlak łazi z ipadem i jeszcze się uśmiecha głupio. Można przecież zrobić tablety na Linuksie i dostosować do potrzeb polskiego systemu edukacji. Programiści by się znaleźli a składać też można u nas z chińskich komponentów. Efekt? Niska cena końcowa dostosowana do polskich realiów i dodatkowe miejsca pracy. Ale po co?

  • 0

    7. ~ZICO  2011-08-24 10:16:50  host: user-46-112-64-64.play-internet.pl

    #6: Bo u nas rządzi się na zasadzie "Co by tu jeszcze sprzedać panowie" a to byłoby (przynajmniej na początku) źródłem kosztów a nie dochodów.

  • -2

    8.  2011-08-24 11:16:26

    @6 Android to też Linux. Komuna upadła. Jeśli nikt się sam za to nie weźmie to państwo nikogo nie zmusi. Z resztą chinolom baterie trzymają max 4 godziny więc mało przydatne w szkołach. Marnej jakości ekran też nie pomaga. Tu trzeba by było czegoś na kształt noki N800 z ekranem 7" i hostem USB.

  • 1

    9. ~...  2011-08-24 11:38:05  host: 178.182.47.252.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

    @8 Jak znajdziesz mi ciąg przyczynowo-skutkowy, pomiędzy tym co napisałem a "Komuna upadła" to uznam że zrozumiałeś moją wypowiedź. Uznam też, że masz jako takie pojęcie o PRLu... Dobrze,że napisałeś "android to też linux". Powaga, pełen podziw. Jak na to wpadłeś?

  • 1

    10. ~  2011-08-24 16:09:29  host: z08-08.opera-mini.net

    @8 państwo może zachęcać,inspirować,stwarzać udogodnienia i warunki do tego żeby ludziom coś się chciało i opłacało zrobić.Może też zlecać prace badawcze,projekty,współfinansować,granty itp.

  • -2

    11.  2011-08-24 16:39:59

    @9 masz jakieś kompleksy na moim punkcie? Dam Ci pewną radę: zacznij się interesować tematem to może kiedyś wygrasz dyskusje ze mną bez wycieczek osobistych? Bo jak na razie odpuszczam bo zaczęło mnie już nudzić czytanie jaki to głupi jestem. Albo dziel wypowiedzi na dwa komentarze. W jednym mnie obrażaj a w drugim pisz o co chodzi bo mi szkoda marnować oczu na czytanie bredni do momentu kiedy z nienacka wyskoczy jakiś argument. Swoją drogą nie wiedziałem, że jestem taki ważny w twoim marnym życiu. Zamiast skupić na wiadomości piszesz w większości o mnie.@9 masz jakieś kompleksy na moim punkcie? Dam Ci pewną radę: zacznij się interesować tematem to może kiedyś wygrasz dyskusje ze mną bez wycieczek osobistych? Bo jak na razie odpuszczam bo zaczęło mnie już nudzić czytanie jaki to głupi jestem. Albo dziel wypowiedzi na dwa komentarze. W jednym mnie obrażaj a w drugim pisz o co chodzi bo mi szkoda marnować oczu na czytanie bredni do momentu kiedy z nienacka wyskoczy jakiś argument. Swoją drogą nie wiedziałem, że jestem taki ważny w twoim marnym życiu. Zamiast skupić na wiadomości piszesz w większości o mnie.

  • -1

    12.  2011-08-24 16:50:22

    @10 "producentów" tabletów mamy masę. Problemem jest mentalność. Żeby było tanie i dobre to Maemo 4, ARM Debian lub Ubuntu. Bo android na słabszym sprzęcie nie pojedzie. Ale tu dochodzi miłość ludzi do cyferek. Do tego trzeba przekonać do tych systemów. A to nie tylko kampania reklamowa pomoże ale... Trzeba napisać masę gier na te platformy. Dochodzą do tego wydawnictwa i producenci zeszytów którym to nie przypadnie do gustu. Oczywiście mogą sprzedawać podręczniki w formie PDF ale po tygodniu wszystkie na torrentach będą.@10 "producentów" tabletów mamy masę. Problemem jest mentalność. Żeby było tanie i dobre to Maemo 4, ARM Debian lub Ubuntu. Bo android na słabszym sprzęcie nie pojedzie. Ale tu dochodzi miłość ludzi do cyferek. Do tego trzeba przekonać do tych systemów. A to nie tylko kampania reklamowa pomoże ale... Trzeba napisać masę gier na te platformy. Dochodzą do tego wydawnictwa i producenci zeszytów którym to nie przypadnie do gustu. Oczywiście mogą sprzedawać podręczniki w formie PDF ale po tygodniu wszystkie na torrentach będą.

Dodaj swoją opinię