Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Nowy mobilny system operacyjny od Google

Nowy mobilny system operacyjny od Google

WitekT 4 Listopada 2007 20:07

0 0

Negocjatorzy Google są w trakcie podpisywania umów z operatorami, producentami telefonów, producentami oprogramowania i sprzętu. Firma przygotowuje się do konferencji planowanej na 5. listopada, na której ogłosi swoje ambitne plany dotyczące platformy dla aplikacji mobilnych - pisze serwis Internet Standard.

Google ma zaprezentować platformę deweloperską o otwartym kodzie źródłowym, która będzie zawierała pełną listę komponentów: system operacyjny, zestaw API, oprogramowanie pośredniczące, interfejs użytkownika, a nawet mobilną przeglądarkę WWW. Partnerami Google zostało ponad 30 firm światowego kalibru, włączając w to takich gigantów jak: Intel, Qualcomm, Broadcom, Nvidia, Sprint Nextel, T-Mobile, China Mobile, Telefonica, NTT DoCoMo, LG Electronics i HTC. Wiadomo, że jak na razie do inicjatywny nie dołączyli Nokia, Verizon i Apple.




Platforma deweloperska ma być dostępna dla wszystkich i ma umożliwiać bardzo dużą elastyczność i możliwość modyfikacji i dodawania rozszerzeń. Podstawowym celem, jaki założyło sobie Google, jest uproszczenie tworzenia aplikacji mobilnych i minimalizacja kosztów. W takim wypadku oferta Google będzie bezpośrednio konkurować z innymi platformami na rynku takimi jak Symbian, czy Windows Mobile.

Źródło tekstu: Internet Standard     

Dodaj do:
w sumie: 15
  • 0

    1. ~Alexxx  2007-11-04 20:35:09  host: pradnikf.gemini.net.pl

    Ale jaja. Google rulez.

  • 0

    2.  2007-11-04 20:39:34

    Czekam z niecierpliwością;) Będzie trzeba nowe działy na forum robić heh

  • 0

    3. ~TWDonald  2007-11-04 20:54:52  host: ip-89-174-127-37.multimo.gtsenergis.pl

    Ciekawe jaka zasobożerność w porównaniu do Symbiana

  • 0

    4.  2007-11-04 21:03:57

    za 5 lat google będzie wszędzie, pewnie jak włączę TV google, radio z logiem google.... Masakra... Szkoda że nie ja wymyśliłem google ;/

  • 0

    5. ~maras  2007-11-04 21:48:18  host: apn-77-113-71-213.gprs.plus.pl

    to fakt google wbija sie wszędzie.Za kilka lat kury zniosą jajka google, będzie jogurt z kawałkami google, lody o smaku google.Będą lodówki google, samochody i lotniska!!! Nawet nasz prezydent nazwie się kaczyński-google ;))

  • 0

    6.  2007-11-04 22:03:12

    Ale czy to znaczy, że nagle wszyscy producenci przesiądą się na GoogleOS? Czy może użytkownik będzie mógł wybrać nową (przykłądowo) Nokię N99 z Symbianem, GoogleOS'em lub jeszcze jakimś innym wg własnego uznania? A może pojawią się telefony, które będą mogły przełączać się między OS'ami? :) Jeszcze a propo zapowiadanej elastyczności GoogleOS'a - czy to znaczy, że jest możliwość iż będą na nim działać programy z Symbiana?

  • 0

    7.  2007-11-04 22:07:25

    Co będzie z Symbianem? Stanie się najmniej elastycznym i przydatnym systemem... (?)

  • 0

    8. ~  2007-11-04 23:43:50  host: 062016185023.customer.alfanett.no

    Celem jest telefon z "błyskawiczną" wyszukiwarką, epost (Gmail), mapy (Google Maps) i video (Youtube). Google ma nadzieje, że producenci telefonów zechcą instalować jego przeglądarkę w swoich produktach jako standard, pisze Wall Street Journal. Wynika z tego, ze to raczej chodzi o przeglądarkę a nie o system operacyjny...

  • 0

    9. ~  2007-11-05 02:31:49  host: nat.krt.net.pl

    a czy google OS nie bedzie czyms w stylu EyeOS lub Ghost? http://www.g.ho.st http://eyeos.org/

  • 0

    10.  2007-11-05 07:39:52

    Google wdziera sie wszedzie, dziwi mnie tylko ze zdementowali plotki na temat stworzenia wlasnego google telefonu.

  • 0

    11. ~TWDonald  2007-11-05 08:12:13  host: ip-89-174-40-83.multimo.gtsenergis.pl

    Chcą, by telefon był zaskoczeniem, a teraz zapewne poczekają z jego premierą do momentu premiery GoogleOS - dwa w jednym.

  • 0

    12. ~  2007-11-05 08:32:50  host: w3cache1.icm.edu.pl

    Jedna szokująca innowacja już była: http://www.google.com/tisp/ :D

  • 0

    13. ~jazz  2007-11-05 10:12:38  host: dop202.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Google dobrze robi wchodzac w rynek komorek, bo w internecie i tak sa wszedzie, a rozwijac sie trzeba. Wczesniej sprzedawali oprogramowanie min do komow LG i przyznam, ze wygodniej sie w ten sposob obsluguje gmaila. Od kiedy padl mit o ich wlasnym telefonie czekam na prawdziwe informacje stojace za ta plotka :)

  • 0

    14. ~Łukasz  2007-11-05 15:05:38  host: acvl139.neoplus.adsl.tpnet.pl

    A czy Symbian może konkurować z Windows Mobile? Chyba nie. Mam nadzieje że ten OS bedzie funkcjonalny ładny i obsługiwany głównie dotykiem...

  • 0

    15. ~Intermann  2007-11-05 16:57:29  host: public-gprs15959.centertel.pl

    :D Czyżby Darmowy OS od Google?? włączając telefon ujrzymy serię reklam od googole, podczas rozmowy video będą wyświetlane reklamy google interfejs użytkownika tez będzie przesycony reklamami googole a do smsów będzie automatycznie doklejał teksty reklamowe a żeby było śmieszniej interfejs będzie w kolorach googole nie mam nic przeciwko nie będzie mi się podobać to nie skorzystam czekam a więcej info. ;)

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-158-55-5.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ostatnie komentarze (wiadomości)

~Sebek | 2017-10-20 19:54:38

21 ja ci moge dać


~to ja | 2017-10-20 19:28:04

nie warto !!!


kabell | 2017-10-20 18:41:27

Ktokolwiek widział, ktokolwiek wie.


~opinioczeq | 2017-10-20 18:34:41

Idealny telefon dla grabarz.a


~Nik | 2017-10-20 18:26:01

#4. ~RadekNiestety nie ma jeszcze modemów na USB z LTE przynajmniej Kat.6, aż dziwne. Tak więc do routerów mozna podpiąć modem LTE max. Kat.4

Ankieta

Najlepszy dostępny na rynku smartfon to:

10 najlepszych smartfonów (październik 2017)

 

Zobacz wynik | Opinie (11)

Archiwum Ankiet