Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Nowy MobileNavigator dla systemu Android

Nowy MobileNavigator dla systemu Android

LuiN 21 Grudnia 2010 14:06

0 0

android realityscannermNavigon udostępnił oprogramowanie nawigacyjne MobileNavigator dla systemu Android w nowej wersji Eastern North Europe (EEN). Jedną z nowości jest praca w trybie rzeczywistości rozszerzonej podczas pieszych wędrówek.

Użytkownicy w Polsce i Czechach mogą teraz kupić w sklepie Android Market MobileNavigator’a w nowej wersji Eastern Europe North (EEN). Najważniejszymi elementami tej wersji są funkcje Naavigon Traffic Live, Lane Assistant (Asystent Pasa Ruchu) oraz zupełna nowość - Reality Scanner, funkcja, która po raz pierwszy pojawia się w portfolio produktów Navigon.

Traffic Live dostarcza w czasie rzeczywistym informacje o sytuacji na drodze, umożliwiając już na wczesnym etapie zorientować się, gdzie jest korek i ominąć go. Natomiast Reality Scanner to nowość dla korzystających z nawigacji w trybie pieszym. Z pomocą wbudowanej w urządzenie kamery cyfrowej oraz odbiornika GPS, funkcja lokalizuje cele specjalne (POI) w najbliższej odległości.

Nazwa celu jest wtedy nakładana na wyświetlany z kamery obraz, łącznie z ikonką celu i odległością do niego. Jeżeli użytkownik kliknie na wybrany cel, otworzy się okienko z dodatkowymi informacjami oraz możliwością poprowadzenia przez nawigację bezpośrednio do niego.
Dodatkowo, oprogramowanie wyposażono w znane już funkcje, takie jak MyRoutes, wprowadzanie współrzędnych czy Text-to-Speech, co pozwala jeszcze sprawniej i bezpieczniej nawigować do celu. Kierowca może też korzystać z funkcji Address Click - w innych aplikacjach dla systemu Android, które umożliwiają eksportowanie danych adresowych, wystarczy jedno kliknięcie, aby uruchomić MobileNavigator’a, który krok po kroku doprowadzi do wybranego przez nas celu.

Oprogramowanie Navigon MobileNavigator w wersji Eastern Euorpe North (EEN) jest dostępne w sklepie Android Market w cenie 59,95 euro. Do 6. stycznia 2011 trwa świąteczna promocja, w ramach której aplikacja kosztuje 39,95 euro. Oprócz mapy Polski, klienci otrzymują również mapy Węgier, Czech, Słowacji oraz Litwy, Łotwy i Estonii.

Źródło tekstu: Navigon     

Dodaj do:
w sumie: 1
  • 1

    1.  2010-12-21 20:15:18

    Nazwa celu jest wtedy nakładana na wyświetlany z kamery obraz, łącznie z ikonką celu i odległością do niego. Jeżeli użytkownik kliknie na wybrany cel, otworzy się okienko z dodatkowymi informacjami oraz możliwością poprowadzenia przez nawigację bezpośrednio do niego. Skoro kamera widzi obiekt POI po co jeszcze do niego nawigować ? :D

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-81-76-247.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Najpopularniejsze

Ankieta

Najlepszy smartfon do 1000 zł to:

Polecane smartfony - wakacje 2018

 

Zobacz wynik | Opinie (1)

Archiwum Ankiet