Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Nowy MMS-owy wirus

Nowy MMS-owy wirus

sirmark 8 Marca 2005 16:15

0 0

Zidentyfikowano pierwszego wirusa - CommWarrior - który po zainfekowaniu telefonu komórkowego rozsyła się jako załącznik do wiadomości MMS.

Wirus ochrzczony przez specjalistów od zabezpieczeń telefonów komórkowych z firmy SimWorks nazwą CommWarrior atakuje aparaty pracujące pod kontrolą systemu Symbian. W odróżnieniu od wcześniejszych programów tego typu, CommWarrior do rozprzestrzeniania się wykorzystuje nie tylko transmisję Bluetooth, ale też wiadomości MMS.
To znaczący postęp - do tej pory wirusy dla telefonów wykorzystywały do rozsyłania się moduł Bluetooth o zasięgu zaledwie 10 metrów od zainfekowanego urządzenia. Wirusy korzystające z MMS-ów, takie jak CommWarrior, mają znacznie większy potencjał by rozprzestrzenić się na skalę globalną - powiedział Aaron Davidson, dyrektor SimWorks.

CommWarrior skanuje książkę adresową i co pewien czas wysyła MMS-a z własną kopią do losowo wybranej osoby. W MMS-ie pojawia się też jedna z predefiniowanych wiadomości, które mają za zadanie nakłonić użytkownika do otwarcia załączonego pliku. Infekcja naraża posiadacza telefonu na duże koszty - zanim zorientuje się w sytuacji, może wysłać setki MMS-ów. Pocieszający jest fakt, że wirusa można stosunkowo łatwo zablokować. Wystarczy, że operatorzy sieci komórkowych zastosują odpowiednie filtrowanie wiadomości.

Źródło tekstu: Hacking.pl     

Dodaj do:
w sumie: 0


Nikt jeszcze nie wyraził swojej opinii.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-23-20-25-122.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Najpopularniejsze

Ankieta

Najlepszy smartfon do 500 zł to:

Polecane smartfony - wakacje 2018

 

Zobacz wynik | Opinie (0)

Archiwum Ankiet