Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Nowy MMS-owy wirus

Nowy MMS-owy wirus

sirmark 8 Marca 2005 16:15

0 0

Zidentyfikowano pierwszego wirusa - CommWarrior - który po zainfekowaniu telefonu komórkowego rozsyła się jako załącznik do wiadomości MMS.

Wirus ochrzczony przez specjalistów od zabezpieczeń telefonów komórkowych z firmy SimWorks nazwą CommWarrior atakuje aparaty pracujące pod kontrolą systemu Symbian. W odróżnieniu od wcześniejszych programów tego typu, CommWarrior do rozprzestrzeniania się wykorzystuje nie tylko transmisję Bluetooth, ale też wiadomości MMS.
To znaczący postęp - do tej pory wirusy dla telefonów wykorzystywały do rozsyłania się moduł Bluetooth o zasięgu zaledwie 10 metrów od zainfekowanego urządzenia. Wirusy korzystające z MMS-ów, takie jak CommWarrior, mają znacznie większy potencjał by rozprzestrzenić się na skalę globalną - powiedział Aaron Davidson, dyrektor SimWorks.

CommWarrior skanuje książkę adresową i co pewien czas wysyła MMS-a z własną kopią do losowo wybranej osoby. W MMS-ie pojawia się też jedna z predefiniowanych wiadomości, które mają za zadanie nakłonić użytkownika do otwarcia załączonego pliku. Infekcja naraża posiadacza telefonu na duże koszty - zanim zorientuje się w sytuacji, może wysłać setki MMS-ów. Pocieszający jest fakt, że wirusa można stosunkowo łatwo zablokować. Wystarczy, że operatorzy sieci komórkowych zastosują odpowiednie filtrowanie wiadomości.

Źródło tekstu: Hacking.pl     

Dodaj do:
w sumie: 0


Nikt jeszcze nie wyraził swojej opinii.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-144-73-205.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ostatnie komentarze (wiadomości)

mpiter | 2018-02-22 13:23:43

Nie marzę o niczym innym jak o Laysach 40 gramów za 1zł.


~ala | 2018-02-22 13:10:49

5,5mln kart pre paid mniej a system i tak kantuje.. eh..


~ | 2018-02-22 12:38:55

Dobra sieć. Nie mam zastrzeżeń.


~A | 2018-02-22 12:37:50

O co chodzi z tymi „takich komentarzy nie chcemy”?


~WILCZUS | 2018-02-22 12:37:26

To tylko zostało już tylko pić

Ankieta

Jak oceniasz nową ofertę Red Bull Mobile?

Red Bull Mobile zaprezentował nową energetyczną ofertę

 

Zobacz wynik | Opinie (3)

Archiwum Ankiet