Nowy livebox w ofercie TP
Ringu
3 Lutego 2011
10:14

Nowy livebox umożliwia łatwe tworzenie domowej sieci komputerowej - można do niego podłączyć 4 komputery kablem Ethernet i kolejne bezprzewodowo, dzięki łączności Wi-Fi. Zapewnia też większe bezpieczeństwo tej sieci, ponieważ wykorzystuje nowoczesny standard szyfrowania połączeń WPA.
Do liveboxa 2.0 można również podłączyć dysk zewnętrzny lub pendrive. Urządzenie działa jak serwer plików i udostępnia je w sieci lokalnej, co oznacza, że klient ma do nich dostęp z każdego komputera w domu. Z kolei zastosowany standard transmisji Wi-Fi "n" pozwala na o wiele szybsze przesyłanie plików. Z szybkiej transmisji będą mogli skorzystać także klienci posiadający starsze komputery. W niedługim czasie w oferta z liveboxem 2.0 zostanie wzbogacona o adapter WiFi "n" na USB.
Nowy livebox działa w standardzie DLNA, który pozwala na współdzielenie plików multimedialnych - czyli np. zdjęć czy filmów - w domowej sieci komputerowej. Oznacza to, że na ekranie telewizora możemy obejrzeć zdjęcia zapisane na dysku USB lub na dyskach podłączonych do liveboxa komputerów. Pracujące w standardzie DLNA nowoczesne telewizory, odtwarzacze multimediów czy liveradio po podłączeniu do liveboxa automatycznie wykryją pliki multimedialne znajdujące się w sieci domowej i umożliwią ich odtworzenie.
Ważnym dopełnieniem możliwości liveboxa 2.0 jest możliwość drukowania sieciowego. Dzięki niej można drukować dokumenty z dowolnego komputera w domu na jednej, podłączonej do liveboxa drukarce, pracującej w standardzie IPP.
Obecnie livebox 2.0 mogą zamawiać nowi klienci TP. Miesięczny koszt dzierżawy tego urządzenia to 10,08 zł.
Źródło tekstu: TP
0
@2 od 18 lutego? :-)
0
Matyk
a można starego zamienić na ten nowy ?? zadzwonię na błękitną linie i zgłoszę jakieś nieprawidłowości w działaniu tego starego, przejdzie ??
0
@9 - od 18 stycznia, tez mam go od tego dnia @4 - mam neo w trakcie umowy i mi "dali" lb2 problem moze byc z wymiana lb1 na lb2. rozne opinie slyszalem. ogolnie sprzet duzo lepszy niz poprzednik wifi n (ale 150), 2x usb (prinserver + storage), troszke uboga konfiguracja, ale do domu lub dla zielonego useras w sam raz.
0
@8 taka sama oplata byla za LB 1.1 @9 tak od 18.02 jest w ofercie @10 zamiast na BL zadzwon na ITN 800102102 unikniesz przlaczania
0
Wygląd tego liveboxa 2.0 to śmierdzi troszkę plagiatem. Wzorowany jest bardzo na Nintendo Wii konsolce do gier, ma nawet identyczne ściętą krawędź.
0
Livebox nic nie wart kupcie sobie fritz box vwlan 7270 lub najnowszy to zobaczycie. Żona miała neo 6Mb/s i u niej bylo3-4Mb/s a na fritzu było ciągle 6Mb/s zero zawieszeń voip do 10kont sip na 2osobnych telefonach i cuda cudeńka te urzadzenia potrafia,kto ich nie miał to sie nie przekona.Są drogie ale warte swojej kasy,ale z oryginalnym annexem A
0
WPA chyba już zostało złamane (no chyba, że się mylę). Wszystkie routery wspierają od dawna WPA2. Ciekawe, czy to "cudo chińskiej myśli technicznej" wspiera WPA2, a jeszcze bardziej ciekawi mnie kiedy polscy operatorzy przejdą na IPv6?
0
Livebox 2.0 umożliwia: •podłączenie za pomocą Wi-Fi (typ: B, G, N oraz szyfrowanie WEP, WPA lub WPA2) •podłączenie za pomocą przewodu Ethernet (maks. 3 komputery) •obsługę ADSL 2+ (opcje 10 i 20mbps) •obsługę usługi neostrada FTTH (neostrada światłowodowa, wymaga zewnętrznego ONT) •obsługę usługi telefonia internetowa tp (w tym livephone tp) •obsługę usługi tv w wersji IP oraz w wersji DTH •multiroom dla IPTV (2 dekodery) •podłączenie urządzeń pamięci masowej do portu USB i dostęp do danych z sieci lokalnej •prostą instalację bez konieczności instalowania żadnych programów na komputerze klienta
0
Ja w UPC mam WPA2 i szyfrowanie jest pewne. Ale z kolei pierwsze słyszę, żeby do abo dopłacać za używanie modemu, zwłaszcza, że dziś rp.pl opublikowała test o naciąganiu klientów przez operatorów na szybkości łącza, których nie są w stanie klientowi dać.
0
Mama nadzieję, że jest on dużo lepszy od wersji poprzedniej, która to była kompletnym nie wypałem. Użytkowałem ją dwa lata i nie było miesiąca bez problemów. Nie jest to tylko moja opinia. Pozdrawiam
0
nie doplaca sie tylko placi za jego dzierzawe (wypozyczenie) w neo+tv LB jest za darmo (ale nadal wypozyczony) za zniszczeni/zgubienie/ "zawieruszenie" LB2 tp zyczy sobie 300pln
0
Nightkriss
za zniszczenie lb1 bylo 600zł :P
0
@19 - jest lepszy, biegam na nim ok 2 tygodni i ani jednego problemu. @18 - lb jest nieobowiazkowy dla samego neo, chcesz to pozyczasz, nie, to nie...posiadacze neo+tv maja go wypozyczonego za free @15 - ma szyfrowanie WEP, WPA, WPA2 Aes/TKIP i mixed
0
derekpl
o ile ratalna splate po te 10 zl do kazdego rachunku bym zrozumial przy calkowicej cenie 300 zl jak ktos wspomnial za zgubienie zakladajac ze poza nazwa z poprzednia wersja nie ma nic wspolnego mozna jeszcze zrozumiec ale placic i wynajmowac w nieskonczonosc?? :)
0
@23 - nie ma obowiazku wynajmowania. tam, gdzie jest potrzebny (czyli neo + tv) jest wypozyczany za darmo/free/0 pln na m-c
0
Niech ktoś z Telepolis zajmie się kwestią przeciążenia węzła łódzkiego w Neo bo w godzinach szczytu nie da się korzystać z Neo. Spadek transferu tragiczny :( I tak ponoć ma być do czerwca :/
0
A ja mam straszne przeciążenie w Play 4G też niech się ktoś z Telepolis tym zajmie :)
0
Czy ta promocja wymarzony internet jest dla starych klientów? Bo pisze ze można a regulaminie a baba w tp co innego mówi ze musze wziasc z telewizja.
0
Testowałem nowego Liveboxa. Ciekawe urządzenie. Co najważniejsze ma wreszcie opcję DMZ oraz kilka innych przydatnych opcji. Niestety nie sprawdziłem odporności urządzenia na przesył dużych ilości danych w krótkim okresie czasu (zapychanie gardła programami typu P2P). Stary Livebox sobie z tym nie radził, zawieszał się. Nowy - nie wiem.
0
***