Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Nowy iPhone z ekranem o rozdzielczości 640 x 1136 pikseli?

Nowy iPhone z ekranem o rozdzielczości 640 x 1136 pikseli?

Q! 8 Sierpnia 2012 16:04

0 0

ios 6Wiele wskazuje na to, że potwierdzą się wcześniejsze plotki na temat ekranu o rozdzielczości 640 x 1136 w nowym iPhonie. Takie informacje płyną z kodu źródłowego symulatora systemu iOS w wersji 6.

Symulator systemu iOS ma pozwalać na skalowanie obrazu właśnie do rozdzielczości 640 x 1136. Oznaczać to może, że, zgodnie z wcześniejszymi informacjami, nowy iPhone wyposażony będzie w większy niż 3,5 calowy ekran. Co zyskamy dzięki większemu ekranowi i większej rozdzielczości?




W związku z większą rozdzielczością ekranu i samym ekranem, w menu pojawi się piąty wiersz ikon. W zamian za to fizyczny odstęp pomiędzy nimi ulegnie zmniejszeniu.

O tym, czy jest to prawda, dowiemy się już 12. września. Wtedy to ma zostać zaprezentowany nowy iPhone. Szerzej o tym pisaliśmy w tej wiadomości.

Źródło tekstu: 9to5mac, wł     

Dodaj do:
w sumie: 30
  • 0

    11. ~Jaro070  2012-08-08 18:25:53  host: public57772.xdsl.centertel.pl

    Jakie proporcje będzie mieć ekran? 4:3, 16:9 i 16:10 nie pasują, ciągle wychodzi coś po przecinku.

  • 0

    12. ~  2012-08-08 18:27:47  host: z35-05.opera-mini.net

    Masz na myśli handicapped persons?

  • -2

    13.  2012-08-08 18:52:32

    Dowiemy sie 12 wrzesnia - chociaz to tez pogloski z tym terminem. Lubie komentowac fakty. Dla mnie zmiana rozdzialki nie stanowi duzego problemu.

  • -1

    14. ~anty  2012-08-08 18:58:28  host: 92.60.132.22

    @13no tak..co mogl powiedziec applefan? lol zmiana rozdzialki jesli bedzie to masakra i tyle..mowie wam apple smierdzi czasami, a to jest przyklad jesli sie potwierdzi

  • 1

    15.  2012-08-08 19:04:56

    @13 Tobie nie szkodzi, ale dla deweloperów może to być problem.

  • 1

    16.  2012-08-08 19:09:15

    Dajcie spokój japkofanowi. nie wie co napisać, więc dął sobie czas do 12 września na ułożenie eseju z pracownikami Ajpla, czyli z kolegami przelewającymi mocny napój japkowy.

  • 0

    17.  2012-08-08 19:19:19

    @11 Około 16:9. Tak bywa, że nie wychodzą idealnie takie proporcje ekranu, jakie powinny być (patrz rozdzielczości 854x480 i 1366x768). Niewielkie różnice nie są istotne, bo i tak tego nie zauważysz. Tu jest to jednak dziwne, bo 1137x640 jest bliższe ideału.

  • 0

    18. ~crank1985  2012-08-08 19:27:06  host: 150.254.106.98

    @17 No nie wiem, nie widziałem jeszcze rozdzielczości z nieparzystą liczbą pikseli dla jednego z wymiarów. Nie jestem pewien, ale algorytmy kart graficznych chyba by powariowały.

  • 1

    19. ~JustMe  2012-08-08 19:30:24  host: cpc43-wolv14-2-0-cust146.16-1.cable.virginmedia.com

    @10 Napisal: Ktory ma od razu w pelni dzialjace oprogramowanie ze wsparciem dla disabled person. To już wiem czemu Applefan tak kocha iPhone :D

  • -2

    20.  2012-08-08 20:21:40

    @15 poczekajmy na premiere i zapowiedz Apple. Poglosek i falszywych produktow w celu zmylenia przeciwnika bylo juz bardzo wiele w przeszlosci.

  • 1

    21. ~extrawagancki  2012-08-08 20:38:56  host: 92.60.132.22

    @20 hoho jak to sie rzuca..apple w potrzasku to juz strach:P pozyjemy zobaczymy

  • 0

    22. ~pisul  2012-08-08 21:05:20  host: nat1.res.pl

    Z wyciekow widac ze dalej anteny (od wi-fi i 3g) na zewnatrz. Stary bumper odizoluje zwarcie jak sie go troche nad parafinowa swieca podgrzeje i naciagnie nim straci celcjusze. Robic applefani w domu nim apple patent dostanie i sadem postraszy

  • 0

    23.  2012-08-08 21:30:59

    @8 Galaxy Nexus ma PenTile. W SGS3 widać piksele czy tam subpiksele. W iPhone nawet wlepiając oczy w ekran obraz żyleta, trzeba nieźle się przypatrzeć by zauważyć jakieś naprawdę minimalne niedoskonałości.

  • 0

    24. ~pisul  2012-08-08 21:54:44  host: nat1.res.pl

    Po tym wlasnie poznasz posiadacza 3.5 calowego ekranu, po wylupiastych galkach ocznych.

  • 0

    25. ~SirAdi  2012-08-08 23:50:19  host: 87-99-52-67.internetia.net.pl

    "W związku z większą rozdzielczością ekranu i samym ekranem, w menu pojawi się piąty wiersz ikon." I to jeden z przykładów kopiowania Androida przez Apple.

  • 0

    26.  2012-08-09 00:01:53

    @22 zauważyłeś? Słowo "sąd" bez polskich znaków to "sad". Czyli wychodzi na to, że nazwa firmy jest adekwatna do jej polityki.

  • 0

    27. ~M.  2012-08-09 10:44:50  host: 088156008091.olsztyn.vectranet.pl

    @22 trafiłeś akurat kulą w płot, problemu z zasięgiem nie ma już w modelu 4S, konstrukcja antenty została poprawiona. W "4" był, owszem, ale nie na tyle znaczący żeby stanowiło to problem, a już na pewno nie większy niż w modelach innnych producentów.

  • 0

    28. ~  2012-08-10 13:15:47  host: public-gprs299639.centertel.pl

    @up ja tam o problemach innych producentow nie slyszalem, ale znam ten argument, ze jak cos jest *** w iphonie, to zaraz wszyscy tak maja.Powiem krotko-przestan pierd..ic takie brednie chlopie. Apple najpierw usilnie twierdzil, ze problemu z antena nie ma, po fali krytyki przyznal, ze faktycznie zje..li sprawe i zaproponowal uzytkownikom kupno etui elimujacego problem, natepnie pio kolejnej fali oburzenia zaczeli dodawac te wiesciackie etui do kazdego egzemplarza.Ja zadnego etui nie mam, bo mam tel.z gorilla glas,tylna scianke z kewlaru i nie mam zamiaru oszpecac mojego smarta jakims pogrubiajacym etui.

  • 0

    29. ~grześ  2012-08-10 14:12:30  host: host-n2-75-8.telpol.net.pl

    @23 a każdy posiadacz smartfona siada i szuka subpixeli zaraz po kupnie ... Subpixele sa dobrze widoczne w pen tile wvga i qhd, w hd z 10 cm może coś tam już widać, ale standardowa odległość użytkowa to coś koło 30-40 cm... Poza tym do niedawna iphone miał 320x480 i ajfonowcy nie płakali a teraz się czepiają 1280x800 ... i tak każdy weźmie co mu się podoba

  • 1

    30.  2012-08-12 23:38:53

    @20 Dokładnie. W pełni się z Tobą zgadzam. Poczekajmy z komentarzami do premiery. Bo znając życie, to przed premierą zawsze były wielkie nadzieje, podniecenie, niepotrzebne wzwody, a później było jak zwykle. Czyli tak jak w przypadku "new" iPad, czy iPhone for Ass: rozgoryczenie, żal i rozbicie wewnętrzne oraz trwałe pozbawienie kreatywności. "To inni dostali ekrany 4.8 cala, czterordzeniowe procesory, działające bluetooth, radio FM, a my dostaliśmy gadające od rzeczy Syry???"

Dodaj swoją opinię