Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Nowy iPhone w sprzedaży od 17. lipca

Nowy iPhone w sprzedaży od 17. lipca

LuiN 19 Maja 2009 22:09

0 0

iphone 4g Apple Worldwide Developers Conference 2009 tuż tuż, do sieci trafia więc kolejna dawka informacji na temat nowego telefonu Apple'a, który według najnowszych doniesień trafi do sprzedaży 17. lipca. Koniec z błyszczącymi obudowami - czas na gumę i mruganie.

Model z pamięcią 32 GB będzie kosztował w AT&T 299$, model 16 GB - 199$. Zgodnie z poprzednimi zapowiedziami pojawi się aparat fotograficzny 3,2 Mpix, możliwość nagrywania wideo, MMS-y, a do tego transmiter FM i cyfrowy kompas. Podwojona została ilość pamięci RAM i przy okazji wydłużono o połowę czas pracy na baterii.

Ten ostatni czynnik może być zasługą nowego ekranu, który wykonano w technologii OLED. Wreszcie kończy się era błyszczących obudów iPhone-ów - tym razem tył telefonu pokryty został gumo-podobnym, matowym tworzywem. Jabłkowe logo telefonu jest teraz... podświetlane, mrugające jabłko można jednak w razie potrzeby wyłączyć.




Nieco rozczarowuje brak metalowej ramki wokół ekranu, na osłodę jednak producent oferuje pełną nawigację satelitarną krok-po-kroku uzupełnioną o dość interesującą funkcję. Przy jednoczesnym użyciu aparatu fotograficznego, kompasu, Google Maps i GPS-u patrząc na świat za pośrednictwem ekranu telefonu zobaczymy dodatkowe opisy dotyczące stojących przed nami budynków i innych punktów orientacyjnych. Obiekty będą miały automatycznie przypisane linki do Wikipedii, w razie chęci poznania ich dokładniej.

Wciąż nie wiadomo jaką rozdzielczość będzie miał nowy ekran zastosowany w iPhonie. Źródło potwierdza jednak informację TELEPOLIS, że jedynie 640 x 960 pikseli zagwarantowałoby pełną zgodność z dostępnym do tej pory oprogramowaniem - o ile producent będzie chciał się pokusić o zwiększenie rozdzielczości ekranu.

Źródło tekstu: appadvice, wł     

Dodaj do:
w sumie: 35
  • 0

    16. ~transmiter  2009-05-20 07:04:08  host: 94.254.180.227

    Transmiter FM to swietny pomysl, powinien byc juz w kazdym telefonie.W aucie nawet karty SD nie sa juz wtedy potrzebne a o mechanicznym przezytku CD juz nawet nie wspomne.Moze wrescie producenci telefonow zaczeli by montowac seryjnie te transmitery bylo by super.

  • 0

    17. ~szalony  2009-05-20 07:50:54  host: apn-95-41-167-206.dynamic.gprs.plus.pl

    Ja takze uwazam ze obecnie kupno telefonu smartphone bez minimum paczki 100mb na na miesiac jest bezsensowne i zle swiadczy o kupujacym takie kombajny tylko do rozmow i szpanu... owszem na telefony bez systemu male paczki np 20mb sa ok ale na smartphony to minimum absolutnej przyzwoitosci to 100mb i wiecej ;-)

  • 0

    18. ~  2009-05-20 07:58:30  host: f143-052.opera-mini.net

    thonka jesteś moim erotycznym marzeniem:-)

  • 0

    19. ~  2009-05-20 08:18:42  host: chello084010081107.chello.pl

    do luin człowiek a kimzes jest doswiadczony znawca komurkowy to stwórz komurke jakze taki kozak zapewne gówno masz jakąs stara nokie a sie zucasz myslisz ze cie bedzie stac na iphone moze i tak jak sie wybierzesz do opikieki po pomoc lub pozbierasz makulature lub złom to moze uzbierasz na iphonika człowieku piszecie bzdury przelji m dowody na zakup jakiegos smartwona za 2 kółka bo jak na razie robisz zamieszanie pusta gadka mam hd i nie mam pakietów mam play fresh i korzystam z pełnego neta w htc hd bo mam na koncie duzo kasy wiec nie musze miec pakiecików ale play ma wprowadzic pakiety na neta i poczte wiec sobie go wykupiema wprowadzic na odpowiedz orange 39i pół cos ostatnio kozaczysz samom gadka jak by cie nakrecili nikt sie tu nie zuca tylko jeden znawca stwórca iphone narka

  • 0

    20. ~~papaj  2009-05-20 08:34:12  host: apn-95-41-97-246.dynamic.gprs.plus.pl

    ja mam pakiet 250mb za 20zl w plusie i jest git to dla mojej n95 .

  • 0

    21.  2009-05-20 08:40:05

    no więc ile iPhone'ów w Polsce się sprzedao do tej pory? Ile osób nie potrzebuje ememesów i wideorozmów, świadomie wybierając to cudo techniki i lansu?

  • 0

    22.  2009-05-20 08:44:10

    LuiN - a kupowanie porsche do jazdy po mieście? ludzie niech kupują co im się podoba... Ale niech nie robią z siebie pośmiewiska mówiąc, że kupują porsche bo nie potrzebują dużego bagażnika!!

  • 0

    23.  2009-05-20 08:47:38

    i widzisz? odezwał się 19, - jakiś komurkowy snob z kasą na koncie - dobrze, że nie na kącie chociaż ;-)

  • 0

    24.  2009-05-20 08:48:32

    a mi wystarcza pakiet 50 MB na kwartał a nawet na 4 miesiące ;-) tylko co w związku z tym?

  • 0

    25. ~kaplan  2009-05-20 09:01:56  host: apn-77-114-246-60.dynamic.gprs.plus.pl

    ja dlatego w play nie jestem bo to śmieszna sieć a nie multimedialna nam swojego ukochanego htc diamondka i kupilem go w play ale używam w plusie :-) mi za 10zł odpowiada 100mb w play za 100mb w taryfie która muszę mieć 1mb 5zl czyli za to co w plusie 10zł płace w play bym 500zł musiał płcić !!! Play już mnie wnerwia ze pakietów sensownych dla taryf głosowych nie daje i za kilka miesięcy koniec umowy i napewno umowę z nimi nie przedłuże na huj- /przepraszam ale mnie nosi/ mi wypasiony telefon jak nie ma sensownych pakietów danych ala jak w plusie.

  • 0

    26.  2009-05-20 09:22:40

    Luin ma racje. Smartphone bez nieograniczonego internetu jest tyle wart co komputer bez sieci. Operatorzy pewnie nie dają takie netu w komórkach ponieważ boją się VoIPa. Widać to po T-Mobile w Niemczech. Jeżeli ktoś jest cały czas w zasięgu 3G można myśleć o VoIP a 500MB wystarczy na około 10h gadania. Mój następny smartphon będzie tylko ze zryczałtowanym netem chyba że do abo głosowego dorzucą mi coś ala Play Online.

  • 0

    27. ~  2009-05-20 09:24:36  host: 212.160.172.70

    a co sądzicie o nowym LG KM900 zastanawiam sie co wybrać HTC HD czy właśnie ten LG.

  • 0

    28. ~mike278  2009-05-20 10:38:36  host: 87-205-190-178.adsl.inetia.pl

    27, z takim pytaniem zapraszamy na forum. do dzialu jaki telefon wybrac.

  • 0

    29. ~PLANET  2009-05-20 12:19:31  host: host-193-39-71-13.dag.pl

    Wpis #19 mnie rozwalil po prostu :D Fajnie pozujesz na takiego, co ma za duzo kasy, zeby ja policzyc, szkoda tylko ze ludzie wraz ze wzrostem stanu konta ucza sie takze oszczedzac, ale coz - sciemniaj dalej, wzglednie badz karkiem z dziesiecioletniego BMW ;) *** Co do samego komentarza LuiNa, nie zgodze sie. Czesc osob ma profil offline'owy, ale jednak potrzebuje zaawansowych rozwiazan (szczegolnie mysle tu o WM, ostatecznie Symbianie) - i takim wystarczy malutki pakiecik, a byc moze nawet jego brak. Ale faktycznie - to nie jest duzy odsetek. Niemniej jednak, jak to ***kaplan pisze, wcale 1 MB nie koszuje 5 zl. JUZ nie, od jakiegos czasu. Ale rzecz jasna, niewiele mniej. Oczywiscie, ja tez nie wyobrazam sobie prawie smartow bez ryczaltu danych, no ale coz, mozna i tak jak widac - czesto nieswiadomie, albo tez z pelna premedytacja, jak pokazuje przypadek spod 19tki ;) *** Co do samego nowego iP - dopoki nie bedzie ostatecznych spekow, wstrzymam sie od ostatecznej opinii, ale powiem tak - dwojako - od momentu zapowiedzi softu 3.0 ta zabawka zaczela byc w miare interesujaca, natomiast nowa wersja ma szanse dobic do stawki (choc pewnie i tak beda ulomnosci hardware'owe, ktorych juz sie nijak nie przeskoczy) konkurentow, przynajmniej sie relatywnie zblizyc. Z drugiej jednak strony widac pojscie na masowke - jesli powyzsze info sie potwierdzi, Apple pogarsza jakosc wykonania, co akurat w ICH przypadku byloby niejakim ewenementem. Przydalaby sie jeszcze wyjmowana bateria ;) Ale do w miare pewnej opinii trzeba sie wstrzymac do koncowych specyfikacji.

  • 0

    30. ~  2009-05-20 13:46:43  host: public-gprs68548.centertel.pl

    @Planet, wlo z @19 nie ma nawet co rozmawiac bo to na 90% sprzedawca w pracy. Na kilometr czuc marketingiem ten tekst upozowany nieudolnie na malolata i odwolujacy sie do kompleksow ewentualnego klienta. Otwarta jest tylko kwestia co sprzedaje :-)

  • 0

    31. ~  2009-05-20 16:55:57  host: nat-tor3.aster.pl

    Ech. Czy jest szansa ,że na jesieni będzie w Polsce w Erze jeśli wyjdzie w lipcu?

  • 0

    32. ~a  2009-05-20 17:47:32  host: inet20909nh-1.nat.umts.dynamic.eranet.pl

    31 - jest szansa, na jesieni przyszłego roku !

  • 0

    33. ~PLAMET  2009-05-20 18:12:56  host: host-193-39-71-13.dag.pl

    #30: faktycznie, ciekawy sposob spojrzenia na sprawe, calkiem zreszta mozliwy. Zaryzykowalbym, ze mimo wszystko chodzi o Play, w koncu jest otwarty konflikt z tym, co napisal LuiN i ironiczne odwolanie sie do Orange, generalnie wiec wszystko pasuje ;)

  • 0

    34. ~bpd  2009-05-20 19:10:15  host: chello089076128104.chello.pl

    @19 - Masz hd?? zajebi*** po prostu kisiel w majtach, daj LuiN'owi spokój człowieku, bo takie szczyle jak Ty, z nokią 3510i jarającymi się że to coś ma GPRS to zapewne play wystarcza! Człowieku przyznaj się ile Ty masz lat! żeby mieć nie kradzionego HD musiałbyś troszkę zarabiać, a jeśli byś legalnie zarabiał to zapewne znałbyś trochę gramatyki, bo wiedza podstawą dobrych zarobków, wrzuć swój post do worda to zobaczysz jak zrobi się kolorowo!!! Człowieku podają informacje a Tobie źle jeszcze ! Może po prostu nie czytaj jeśli Ci to przeszkadza! Śmiem Twierdzić że tylko dużo gadasz, i najeżdżasz na innych tylko po to żeby pokazać swoją wyższość!! ( "mam hd i w ch**** kasy na koncie, po co mi pakiety" - brawo za umiejętność podnoszenia swojego statusu w sposób anonimowy). A do osób dzięki którym wiesz co się dzieje w tej dziedzinie miej minimum respektu bo na pewno bardziej znają się na rzeczy niż Ty, ponieważ obcują z tym na co dzień. ------------------- Przepraszam redakcję Telepolis.pl za moją chaotyczną wypowiedź, rozumiem że jeśli narusza ona zasady przyjęte na portalu zostanie usunięta. Przepraszam także innych użytkowników za brak mojego opanowania. PZDR

  • 0

    35. ~Irol  2009-05-23 15:12:07  host: 79.97.27.70

    Zastanawiam się czy kupić 3G 16GB Białego za 1250zł czy może jednak poczekać na tego nowego w lipcu :| Doradźcie. A i nie kupię innego telefonu. Mam iPhona 2G i sprawuje mi się świetnie od Lipca. Miałem przedtem N95 która była masakryczna.

Dodaj swoją opinię