Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Nowy iPhone 3GS - s jak "speed"

Nowy iPhone 3GS - s jak "speed"

WitekT 8 Czerwca 2009 21:11

0 0

apple iphone 3gPrzed chwilą, na corocznej konferencji developerów, Apple zaprezentował nowego iPhone’a w wersji 3GS. Sam design pozostał bez zmian, jednak pod względem technicznym jest parę ulepszeń.

Nowości to przede wszystkim:
HSDPA 7,2 (w 3G było 3,6),
kamera 3 Mpix z autofokusem, balansem bieli, poprawioną jakością zdjęć przy słabym oświetleniu i kręceniem filmów 30 klatek na sekundę (poprzednio zwykła 2 Mpix),
dodano głosową kontrolę nad systemem (oprócz wybierania numerów z książki będzie można zapytać co jest w tej chwili odtwarzane, a telefon odpowie),
dodano kompas, który zintegrowano z programem Mapy,
dłuższa praca na baterii - 9 kontra 6 godzin przy przeglądaniu stron z włączonym WiFi i 12 kontra 10 godzin rozmowy przez GSM.

Niestety, nie ma ekranu OLED czy dodatkowej, przedniej kamery do wideorozmów.

iPhone 3G zostaje na rynku w cenie 99 dolarów w AT&T, 3GS będzie w cenie 199 dolarów za wersję 16 GB i 299 dolarów za wersję 32 GB. Tak samo jak dotychczas, telefon będzie dostępny w białej i czarnej wersji kolorystycznej.




Nowy iPhone 3GS będzie dostarczany do operatorów począwszy od 19. czerwca. Będzie go można już wkrótce dostać najprawdopodobniej także i w Polsce.

Co ciekawe, nowy telefon jest już promowany na stronie apple.com.

Źródło tekstu: wired, wł     

Dodaj do:
w sumie: 62
  • 0

    43. ~PLANET  2009-06-09 15:33:34  host: host-193-39-71-13.dag.pl

    No i w tym momencie iPhone juz mnie interesuje... no, ale moze nastepny... ;) Jesli nie sposoba mi sie predkosc dzialania Touch Pro2 (a juz mi podpadl brakiem sensownego selektora, to jest przeciez tragedia!), to chyba uzbroje sie w cierpliwosc i poczekam na sensowny model z Androidem na pokladzie. Ewentualnie cos z Symbianem na pokladzie - dajmy na to Omnia HD _Z_ QWERTY (bez to dziekuje, postoje), i oprocz obslugi paluchem MUSI miec rysik. Znowu poczekam troche jak widze, coz, trudno.

  • 0

    44. ~PLANET  2009-06-09 15:34:09  host: host-193-39-71-13.dag.pl

    Mialo byc rzecz jasna "iP juz mnie NIE interesuje".

  • 0

    45.  2009-06-09 17:40:54

    @43 a co to niby jest ten selektor ??

  • 0

    46. ~Rey  2009-06-09 17:52:06  host: nat-tor3.aster.pl

    Według plotek w najnowszym Iphonie miał być wbudowany odbiornik radia? Będzie?

  • 0

    47.  2009-06-09 18:29:09

    @46 to tylko plotka , apple nigdy by nie dało wbudowanego radia bo to by była konkurencja dla itunes

  • 0

    48. ~PLANET  2009-06-10 05:34:14  host: host-193-39-71-13.dag.pl

    quzo: selektor to roznego rodzaju manipulator kierunkowy... moze byc joystick, pad, kursory, pokretlo i inne takie tam... generalnie z doswiadczenia widze, ze w WM takowy sie bardzo przydaje, a TP2 niestety nie posiada go (a przynajmniej nie przez wysunieciem QWERTY, gdzie rzecz jasna (no moze nie tak do konca - vide X1) strzalki sa)

  • 0

    49. ~jarekt  2009-06-10 11:28:13  host: t07-01.opera-mini.net

    No to progres widze niezly. Od tylu lat na rynku i nadal zaden producent nie dosiegnal poziomu ip jesli chodzi o intuicyjnosc i szybkosc dzialania GUI czy ekranowej klawiatury. Co wazne upgrade OSu dla pierwszych wersji - to sie nazywa standart. I po co niby Apple mialby poprawiac warstwe hardware'owa? I tak na WM czy symbiana jeszcze przez lata nie bedzie takich gier jak na iPhona... I pisze to z pozycji osoby zaczynajacej od MDA1, ktora na stanie poza MDA Pro i MDA Vario ma 2 szt Touch HD. Zonie na bank bym ip kupil gdyby ceny nieco spadly...

  • 0

    50. ~  2009-06-10 16:31:01  host: chello089075132254.chello.pl

    PLANET ja nie widzę żadnej potrzeby aby w iphonie był selektor , chociaż w sumie ma najlepszy selektor jaki istnieje , czyli własny palec :D

  • 0

    51.  2009-06-11 13:06:41

    Wow mareszcie iPhone mam MMSy ;) Ale kamerki do video rozmow juz nie zdarzyli wprowadzic... No ale musi cos zostac dla iPhone 4G zeby sprzedaz byla. Zeby byla jasnosc.. Produkt Apple ma swietny wyglad, niesamowity interfejs i rownie niesamowite braki w funkcjach i hardware. Cieszy to, ze w koncu wyposazyli go w obsluge MMSow, bo moze nie jest to najwazniejsza funkcja, ale od 5 lat ma ja prawie kazdy telefon na swiecie aktyualnie nawet te za 300-400zl. Kolejna sprawa jest kamera - w koncu z autofocusem i z mozliwoscia nagrywania filmow iwec to juz nie tylko aparat fotograficzny ale pelna kamera :) Nie moge tylko pojac dlaczego nie dali drugiej kamerki do Video polaczen, w koncu mamy 2009 rok a nie 2003. W starszych wersjach sprzetowych ta funkcja by nie dzialala, ale w nowych az sie prosi o pelna funkcjonalnosc 3G. Dla mnei jest to nie pojete, ze sprzet z takiej polki (rzekomo smartfon nie ma video rozmow, dobrze ze kamerke i MMSy juz ma)

  • 0

    52. ~znawca.  2009-06-13 12:24:54  host: dynamic-78-8-231-181.ssp.dialog.net.pl

    oprócz mocniejszego procesora o mocy 600 MHz, z dwukrotnie większą ilością pamięci cache L1 i dodatkową pamięcią L2, posiada również dwa razy więcej pamięci RAM (256 MB) niż jego poprzednik. Oprócz tego nowy procesor iPhone'a posiada wsparcie dla PowerVR SGX!!! oraz wykonany jest w nowej technologii 65nm. Powiem tak, zobaczycie za pol roku gierki na gs to wam szczena opadnie, a na omni hd bedziecie mogli sobie pograc w excelu, bo do tego te wasze zlomy na windzie sa przystosowane.

  • 0

    53. ~znawca  2009-06-13 12:26:44  host: dynamic-78-8-231-181.ssp.dialog.net.pl

    zapomnialem wspomniec ze nowy procek graficzny ma pelne wsparcie OPEN GL 2.0! a wy zyjcie dale w swoim zacofanym swiatku umyslowym ^^

  • 0

    54. ~dahs  2009-06-14 22:58:03  host: 62.152.149.207.dsl.dynamic.eranet.pl

    no to sobie moze kupie w zimie ;d ip super jest multimedialny i do biznesu i do rozrywki . co prawda liczylem na inny wyglad ale jest okey i szkoda ze nie ma kakerki do vr ale to szczegol. jeszcze ip gs ma taka funkcje w kamerze jak monitorowanie zapisuje co jaksi czas filmiki jak kamera... i mowcie co chcecie ale jak sie pobeirze z app store tyle rozniych programow to inne telefony wymiekaja przy nim i co z tego ze nie ma lepszego aparatu itp jak i tak do lepszych zdjec cyfrowki sie uzywa

  • 0

    55. ~luk  2009-06-16 02:10:02  host: 87-205-238-144.adsl.inetia.pl

    Nie ma kamerki do wideorozmów, bo sieć 3g (konieczna w takim przypadku) ma słabe pokrycie w stanach, a najgorsze ma w AT&T - firmy z którą apple ma podpisaną umowę na wyłączną dystrybucję. Głupio by było, gdyby się okazało że ip ma funkcję, której operator nie potrafi obsłużyć. To nie Europa czy Japonia gdzie 3G ma większe pokrycie. Ot cała prawada..

  • 0

    56. ~West  2009-06-23 21:26:45  host: bgv13.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Tak jest swietny cudowny itp. tak jest niedorobiony itp. tak wprowadzili wiele nowych funkcji ale gdize jest kurde normalny bluetooth....?

  • 0

    57. ~zbulwersowany  2009-06-24 17:59:38  host: 82.160.70.2

    no własnie jak bluetooth'a nie było tak nie ma wciąż.

  • 0

    58. ~matt  2009-07-06 00:39:51  host: host18.abaks.pl

    Iphone zawsze miał bluetootha . Się nie znacie a gadacie tak jak inni ktorzy tez sie nie znaja tylko powtarzają

  • 0

    59. ~hrabia  2009-09-24 17:03:26  host: dbu36.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Gościu, bluetooth działa tylko(!) z komputerem gdzie zainstalowałeś oprogramowanie wcześniej! więc PRAWDZIWY bluetooth jest cholernie potrzebny.znawco.

  • 0

    60. ~jarek  2010-01-16 15:22:23  host: aehy30.neoplus.adsl.tpnet.pl

    czy ktos moze mi wytłumaczyć jak zalogować się do tego potypanego ituns?

  • 0

    61. ~Wiktor...  2010-07-21 17:37:54  host: ip-88-199-116-12.static.xcore.pl

    Witam.Czy może mi ktoś wytłumaczyć różnice po między oprogramowaniem 312,313i0S4

  • 0

    62. ~andrzej  2010-10-20 19:17:12  host: wap.plusgsm.pl

    podobno przez bluetootht można się połączyć tylko ze słuchawką i innym ip. Czy to prawda?

Dodaj swoją opinię