Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Nowy iPad się przegrzewa?

Nowy iPad się przegrzewa?

Q! 19 Marca 2012 20:52

0 0

Według informacji docierających z różnych źródeł, nowy iPad po kilku minutach intensywniejszego korzystania ma tendencję do przegrzewania się.

Nowy iPad zaprezentowany został na początku marca, o czym szerzej informowaliśmy w tej wiadomości. Na pierwsze półki sklepowe trafił on 16. marca. Nie minęło jednak jeszcze kilka dni, a już pierwsi jego użytkownicy informują o pierwszych problemach z nim związanych.

Konkretnie mowa jest o przegrzewającej się obudowie. Efekt tego ma być odczuwalny w prawym dolnym rogu urządzenia, a według niektórych użytkowników temperatura rozgrzanego tabletu może wynosić nawet około 47 stopni Celsjusza.




Objawy te mają występować nawet bez uruchomionej transmisji danych w technologii LTE. Tymczasem według serwisu The Next Web, nowy iPad może się na tyle rozgrzać, że urządzenie wyświetli o tym informację na ekranie i wyłączy się do czasu ostygnięcia.

Według niepotwierdzonych informacji, takie objawy mogą być przyczyną zastosowania m.in. 4-rdzeniowego układu graficznego oraz ogniwa o znacznie większej niż w iPadzie 2 pojemności. Obecnie pozostaje jedynie czekać na ewentualną reakcję Apple na zaistniały problem.

Źródło tekstu: Huffington Post, wł     

Dodaj do:
w sumie: 27
  • 1

    10.  2012-03-19 21:53:43

    @4 A zobaczysz, że tak będzie ;) . Wszystkiemu winni będą użytkownicy, bo źle trzymają, za długo użytkują lub robią to w złych warunkach termicznych.

  • 1

    11. ~Aaaa  2012-03-19 22:03:20  host: aacr62.neoplus.adsl.tpnet.pl

    gosciu: przed publikacją komentarza przeklej go do worda i sprawdź błędy (skoro sam masz z tym problem) bo po prostu razi w oczy to, co napisałeś

  • 0

    12.  2012-03-19 22:06:30

    "się przegrzewa". Nie kończy się zdania "się".

  • -1

    13. ~  2012-03-19 22:14:21  host: 19-to3-1.acn.waw.pl

    @12 Kto Ci powiedział, że nie kończy się zdania na ”się”? Bo ja nigdy o tym nie słyszałem. A co do iPada to i tak kupie. Dla mnie urzadzenie idealne, z taką rozdzielczością i baterią. A że się grzeje to chyba normalne... Na radiator za bardzo miejsca nie ma.

  • 1

    14.  2012-03-19 22:17:37

    @Zakrza - mówisz i masz. Tak miało być pierwotnie. ;-)

  • 1

    15.  2012-03-19 22:23:16

    @13., wykładowca na magisterskich studiach dziennikarskich na uniwersytecie. Konkretnie na kulturze języka.

  • 1

    16. ~Stiw Dzobs  2012-03-19 22:27:10  host: ip-78-30-110-147.free.aero2.net.pl

    Nie przegrzewa sie, tylko chroni uzytkownika przed zimnem ! Nie siejcie plotek ! Wszystko jest dobrze.

  • -1

    17. ~Stiw Dzobs.  2012-03-19 22:31:32  host: ip-78-30-110-147.free.aero2.net.pl

    15* Sie zachwyciłem !

  • -2

    18.  2012-03-19 22:36:48

    Nie zgodzę się z tym, używam od dwóch dni i jedynie był ciepły w normalnym stopniu, ładował się, grałem i było ok. Pewnie kolejny pieniacze chcą afery robić jak zwykle.

  • 0

    19.  2012-03-19 22:42:12

    @17 Nie błysnąłeś. W zdaniach dwuwyrazowych lepiej postawić "się" na końcu.

  • 1

    20.  2012-03-19 22:52:23

    @18 a nie pomyślałeś, że problem może dotyczyć tylko części urządzeń?

  • 1

    21. ~  2012-03-19 23:12:51  host: 159-205-65-65.adsl.inetia.pl

    Reakcja? Powiedzą, że można się nim ogrzać w zimne dni, proste. Generalnie to jest żadne zaskoczenie, już mackbooki air miały problem z grzaniem.

  • 0

    22. ~Stiw Nierób  2012-03-19 23:32:28  host: ip-78-30-120-213.free.aero2.net.pl

    19@ *To była cielęca ironia, a nie chęć błyśnięcia(myślałem, ze obejdzie się bez gwiazdek ! ) Gdyby wszyscy aplikujący o prace w wydawnictwie , w którym pracuje byli tak językowo błyskotliwi; jak podczas praktyk a później w czasie rozmów ( egzaminów!! ) kwalifikacyjnych - to nie mielibyśmy problemów ze znalezieniem pracowników- pensje mamy nadspodziewanie wysokie;jak na wydawnictwo książkowe nie przystało.

  • 0

    23.  2012-03-19 23:36:16

    @22 no i? Co ma jakieś wydawnictwo do tytułu na telepolisie?

  • 0

    24.  2012-03-20 00:09:51

    Wypuszczą nowy soft z "łatką" i pewnie coś w nim okroją by się tak nie grzało ;-)

  • 0

    25. ~  2012-03-20 06:55:53  host: z42-05.opera-mini.net

    I dobrze. Położy się go i można jajka smażyć.

  • 0

    26. ~  2012-03-20 08:32:50  host: gaja.tpnet.pl

    22. Pracujesz w wydawnictwie i pisać nie umiesz (tyle błędów edycyjnych w tak krótkim tekście)? Jakie stanowisko zajmujesz?

  • 0

    27. ~piyoter  2012-03-20 09:36:27  host: 80-48-219-10.pub.krusz-lan.pl

    Myślę, że jeśli ta wada będzie obejmować większą ilosć new ipadów, zablokuje wczesniejsze pomysły (dosć licznie prezentowane na youtube) wykorzystania tego tabletu jako deski kuchennej. Jak wiadomo, na ciepłej desce nie idzie rozbic kotletów schabowych, kruche ciasto bedzie się przyklejać do ciepłej powierzchni...Wiec ani tego wykorzystać jako narzedzie internetowe - bo LTE to "nie to" LTE, ani jako pomoc kuchenną, ani nawet jako termofor (bo choc cieplutki, to jakiś taki zbyt sztywny).

  • 0

    28. ~jarekt  2012-03-20 10:32:03  host: 178-37-3-31.adsl.inetia.pl

    Jedynka też mi się potrafiła przegrzać w czarnym etui na słonecznej plaży. Jak na razie żaden ze znajomych, ktorzy zanabyli iPada III nie narzeka na przegrzewanie...

  • 0

    30. ~  2012-03-21 05:04:11  host: 93-186-31-80.rdns.blackberry.net

    Jest odpowiedź rzecznik Apple ?The new iPad delivers a stunning Retina display, A5X chip, support for 4G LTE plus 10 hours of battery life, all while operating well within our thermal specifications. If customers have any concerns they should contact AppleCare.?

Dodaj swoją opinię