Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Nowy interfejs użytkownika LG UX 4.0

Nowy interfejs użytkownika LG UX 4.0

orson_dzi 7 Kwietnia 2015 13:31

2 0

LG poinformował o zastosowaniu w LG G4 najnowszego interfejsu użytkownika LG UX 4.0. Unowocześnione, łatwiejsze w użyciu i bardziej intuicyjne funkcje, które lepiej dostosowują się do indywidualnych potrzeb i upodobań użytkownika zostaną zaprezentowane wraz z najnowszym modelem LG pod koniec kwietnia 2015.

Podczas projektowania interfejsu LG UX 4.0 większy nacisk położono na ich optymalizację pod kątem indywidualnych oczekiwań poszczególnych użytkowników, tak aby każdy był w pełni zadowolony z urządzenia. Interfejs użytkownika został uproszczony - ograniczono liczbę czynności potrzebnych do skonfigurowania lub włączania funkcji. Nowe rozwiązanie o nazwie Quick Shot pozwoli na wykonywanie zdjęć przy wyłączonym wyświetlaczu. By uchwycić daną chwilę wystarczy dwukrotnie dotknąć tylny przycisk smartfonu. Udoskonalona funkcja Smart Bulletin zbiera natomiast istotne informacje z różnych aplikacji i wyświetla je na jednym ekranie, dzięki czemu wszystkie ważne powiadomienia znajdują się w jednym miejscu.

lg ux4 lg ux4

Nowy aparat został wyposażony w trzy tryby pracy - uproszczony, podstawowy oraz ręczny. W trybie uproszczonym wszystkie ustawienia są dobierane automatycznie, tak aby uzyskać wysoką jakość zdjęć. Tryb ręczny natomiast pozwala na korzystanie z zestawu funkcji, pozwalając użytkownikowi na pełną dowolność w ich doborze. Udoskonalony kalendarz pozwala natomiast wybierać i porządkować informacje o zdarzeniach z serwisów społecznościowych przez przeciąganie i upuszczanie terminów w odpowiednie miejsca. Wiele funkcji nowego kalendarza można obsługiwać dotykając ekranu oraz wykonując gesty.
Zobacz: inne filmy z kategorii Oprogramowanie


Udoskonalona funkcja Smart Notice analizuje plan dnia oraz harmonogram podróży, łącząc te informacje z nawykami użytkownika. Dzięki temu może wyświetlać powiadomienia dotyczące np. pogody lub lokalizacji, które trafią w zainteresowania użytkownika smartfonu.
Interfejs LG UX 4.0 został ulepszony także na poziomie Galerii. Smartfon analizując miejsce i czas wykonywanych zdjęć może tworzyć albumy poświęcone poszczególnym zdarzeniom. Inną funkcją inteligentnie dostosowującą smartfon do specyficznych potrzeb użytkownika jest Ringtone ID, czyli automatyczne komponowanie niepowtarzalnych melodii dzwonka dla każdego numeru z listy ulubionych kontaktów.

Zobacz: inne filmy z kategorii Telefony


Zobacz: LG G4 w GFXBench
Zobacz: LG zaprasza na konferencję

Źródło tekstu: LG     

Dodaj do:

Tagi: lg | lg g4 | lg ux 4.0

w sumie: 3
 • 0

  1. ~Adam M.  2015-04-07 13:38:38  host: h4-52.net.euron.pl

  Idą w dobra stronę, podoba mi się to. :)

 • 0

  2. ~LG  2015-04-07 13:47:12  host: 193.201.36.34

  Mam nadzieję, że ta nakładka będzie lepiej zoptymalizowana, niż obecna i że będzie dostępna również na telefonach dostępnych już na rynku, jak np. G3.

  PS. Mała literówka w tytule newsa.

 • 0

  3.  2015-04-07 14:03:25

  @2 a ja mam nadzieję, że będzie co najmniej tak dobrze zoptymalizowana jak obecna. Ciekawe jak im to wyszło. Reklamy strasznie kiczowate.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-225-32-164.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Najpopularniejsze

Ankieta

Najlepszy smartfon do 3000 zł to:

Polecane smartfony - wakacje 2018

 

Zobacz wynik | Opinie (0)

Archiwum Ankiet