Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Nowy HP iPAQ h6340

Nowy HP iPAQ h6340

sirmark 2 Listopada 2004 21:48

0 0

hp ipaq 6340 HP przedstawił nowy model komputera kieszonkowego HP iPAQ h6340, który obsługuje cztery narzędzia do komunikacji — pocztę elektroniczną, przesyłanie krótkich wiadomości (SMS), Internet i telefon. Dzięki wykorzystaniu technologii GSM/GPRS, bezprzewodowej sieci lokalnej1 (802.11b) i Bluetooth, komputer h6340 umożliwia użytkownikowi pozostanie w stałym kontakcie ze światem w domu, w pracy i w podróży.

Model h6340 jest odpowiedzią HP na popyt na urządzenia przenośne do przetwarzania danych i komunikacji głosowej. Wykorzystuje system operacyjny Microsoft Windows® Mobile 2003 dla komputerów kieszonkowych oraz procesor OMAP firmy Texas Instruments.

Model iPAQ h6340 został zoptymalizowany pod kątem bezprzewodowego dostępu do poczty elektronicznej w architekturze klient-serwer. Zapewnia możliwość synchronizacji w środowisku WLAN oraz WWAN, co przy wykorzystaniu oprogramowania Microsoft Exchange 2003 umożliwia odbieranie załączników poczty oraz synchronizację zadań w kalendarzu i książki adresowej.

Dzięki obsłudze GSM użytkownik może wykorzystywać iPAQ h6340 jako wysokiej jakości telefon komórkowy. Model iPAQ h6340 obsługuje wszystkie cztery wykorzystywane na świecie zakresy częstotliwości (850/900/1800/1900 MHz), zapewniając dostęp do sieci w dowolnym miejscu i z dowolną prędkością. Zintegrowana obsługa protokołu GPRS umożliwia wysyłanie, otrzymywanie i odpowiadanie na listy elektroniczne w czasie podróży oraz dostęp do Internetu i danych firmowych.

Model iPAQ h6340 został zaprojektowany w taki sposób, aby różne technologie dostępu radiowego mogły działać równocześnie, bez wzajemnych konfliktów, a użytkownik mógł szybko się między nimi przełączać. Funkcja automatycznego powiadamiania pozwala przełączać się z GPRS na bezprzewodową sieć lokalną i na odwrót, domyślnie proponując najszybszą dostępną opcję.

Zintegrowana obsługa WLAN przyspiesza i ułatwia dostęp do danych prywatnych i służbowych w domu, pracy oraz publicznych polach aktywnych funkcjonujących w kafejkach internetowych, hotelach czy na lotniskach.
Zintegrowana obsługa technologii Bluetooth umożliwia synchronizację i udostępnianie danych w sieciach osobistych, dostęp do Internetu, poczty elektronicznej, bezprzewodową wymianę wizytówek i dokumentów, a także druk dokumentów i zdjęć bezpośrednio z komputera kieszonkowego na drukarce HP obsługującej tę technologię.

Kluczowe funkcje iPAQ h6340 integrują technologię z życiem codziennym, zarówno w domu, jak i w pracy. Niezależna przyłączana klawiatura h6340 ułatwia pisanie listów, notatek i krótkich wiadomości SMS.

Korzystając ze zintegrowanego gniazda SDIO (secure digital input/output) można zwiększyć pamięć, co przekłada się np. na większe zasoby dostępnej muzyki lub zdjęć. Użytkownik może w ten sposób w prosty sposób dopasować iPAQ do swoich potrzeb, dodając dowolne rozszerzenia, takie jak np. karty pamięci czy bezprzewodowe karty sieciowe.
Do modelu iPAQ h6340 jest dołączonych szereg aplikacji opracowanych przez HP, pozwalających w pełni wykorzystać możliwości urządzenia. Narzędzie iPAQ Wireless zarządza komunikacją opartą na trzech dostępnych technologiach, zmniejszając ich wzajemną interferencję i usprawniając zarządzanie energią.

HP iPAQ File Store to nieulotna pamięć, przeznaczona do przechowywania krytycznych danych, odporna na rozładowanie baterii lub tzw. "twardy reset" urządzenia. Jej wielkość dochodząca do 20 MB pozwala zabezpieczyć dowolne dane przechowywane w iPAQ File Store. Ponadto użytkownik może także korzystać z 55 MB (wyodrębnionej z 64 MB pamięci SDRAM zainstalowanej w urządzeniu), jako dodatkowego dysku.

Aplikacja HP iPAQ Backup usprawnia proces tworzenia kopii zapasowych wybranych danych według zadanego harmonogramu, umożliwia monitorowanie stanu akumulatora, ochronę hasłem oraz kompresję pliku z danymi zapasowymi.

Aplikacja HP Mobile Print Center ułatwia druk dokumentów, poczty elektronicznej i zdjęć bezpośrednio z iPAQ h6340 na drukarkach HP obsługujących technologię Bluetooth, łącze na podczerwień lub sieć bezprzewodową.

Aby chronić krytyczne dane przechowywane w urządzeniu, komputer kieszonkowy HP iPAQ h6340 ma rozbudowane zabezpieczenia, takie jak:

· Oprogramowanie obsługujące wirtualne sieci prywatne (virtual private network — VPN) oraz wbudowany protokół bezpieczeństwa (wired equivalent privacy — WEP), zabezpieczające połączenia bezprzewodowe odpowiednio w sieciach WWAN lub WLAN.

· Zwiększony poziom bezpieczeństwa komunikacji bezprzewodowej z wykorzystaniem protokołów WEP, LEAP (Lightweight Extensible Authentication Protocol) i 802.1x.

Dane techniczne i zdjęcia HP iPAQ 6340

Źródło tekstu: HP     

Dodaj do:
w sumie: 2
  • 0

    1. ~  2006-07-07 18:59:50  host: apn-100-187.gprsbal.plusgsm.pl

    Mam to urządzonko! Bardzo polecam :)

  • 0

    2. ~razor  2006-09-06 01:53:29  host: 195.117.142.198

    niedawno zakupilem ten palmtopo-telefon i sprawuje się bardzo dobrze, zarowno jako telefon, i minikomputer. dzial na nim pocketpgadu, skype a nawet klient sieci torrent. mozna takze sterowac tv za pomocą tego ipaq-a. polecam;-)

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-225-32-164.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Najpopularniejsze

Ankieta

Najlepszy smartfon do 500 zł to:

Polecane smartfony - wakacje 2018

 

Zobacz wynik | Opinie (0)

Archiwum Ankiet