Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Nowy film prezentujący możliwości Nokii N97

Nowy film prezentujący możliwości Nokii N97

Q! 26 Marca 2009 15:59

0 0

nokia n97W Internecie pojawił się nowy oficjalny film producenta, przedstawiający możliwości jednego z najbardziej zaawansowanych telefonów firmy Nokia, modelu N97. Producent reklamuje obcowanie z Nokią N97 jako zupełnie nowe doświadczenie.

W zaprezentowanym filmie usłyszymy m.in. wypowiedzi różnych osób na temat nowego telefonu Nokii. Opisywana jest jego wydajność, jedność użytkownika z urządzeniem jeśli chodzi o przeglądanie Internetu oraz ogólne wrażenie jeśli chodzi o odbiór telefonu przez samych użytkowników. N97 ma łączyć w sobie nie tylko piękno zewnętrzne, ale również niesamowite bogactwo jeśli chodzi o funkcje oraz ich obsługę.

Oprócz tego w prezentacji możemy obejrzeć również w jak wygląda ekran tego zaawansowanego modelu telefonu. Wyświetlona została na nim m.in. strona internetowa oraz nawigacja GPS. Jednak to, co najbardziej przyciąga uwagę jest zupełnie nowe interfejs użytkownika. W zamieszczonym w Internecie materiale N97 została określona jako najnowocześniejsze urządzenie przeznaczone do korzystania z zasobów globalnej sieci. Czy tak się stanie? Niedługo się przekonamy.




Premiera N97 została zaplanowana na drugi kwartał b.r., czyli już niedługo. Szerzej o Nokii N97 pisaliśmy w tej oraz w tej wiadomości.



Zobacz: dane techniczne i zdjęcia telefonu w katalogu.

Źródło tekstu: IntoMobile, wł     

Dodaj do:
w sumie: 21
  • 0

    2.  2009-03-26 16:23:47

    Zastanawiam się, dlaczego Nokia robi z tego aż tak potwornie zaawansowany smartfon...

  • 0

    3. ~Artur  2009-03-26 16:44:20  host: gig122.internetdsl.tpnet.pl

    Bo to ma być kombajn multimedialny

  • 0

    4. ~  2009-03-26 16:47:26  host: 77-254-7-167.adsl.inetia.pl

    Telefon musi mieć mocny wibrator, że tak im się ręce trzęsą.

  • 0

    5. ~11  2009-03-26 16:49:09  host: host-89-230-120-70.nowaruda.mm.pl

    A ja bym taki chcial

  • 0

    6.  2009-03-26 17:06:17

    Zawiasy plastykowe, a obudowa? Nie pamiętam już, ale chyba też plastyk. Nie lubię jednak wyświetlaczy 16:1, identyczną rozdzielczość i wymiary ma ten z nowej Omnii. Nie wiem dlaczego producenci ostatnio wkładają duże gabarytowo wyświetlacze o słabej rozdzielczości. A jaki akcelerator graficzny ma ta Nokia?

  • 0

    7. ~Johny11  2009-03-26 17:16:19  host: ip-89-174-123-164.multimo.gtsenergis.pl

    Kolejna klapa. Szkoda zachodu. Nokia więcej straci niż zyska na tym modelu. Przyjdzie na szczęście niedługo Toshiba TG01. Nawet w Toshibie g900 jest większa rozdzielczość. Nie zdziwiłbym się jak by był jeszcze lepszy procesor graficzny. Symbian nie dogoni Windowsa.

  • 0

    8.  2009-03-26 17:23:41

    No, no całkiem ładny sprzęt, no i te otwieranie też pomysłowe. Poczekamy i zobaczymy co z tego wyjdzie w praktyce.

  • 0

    9. ~Myszowaty  2009-03-26 17:33:01  host: 77-253-146-223.adsl.inetia.pl

    Wszystko pięknie na Telepolis ale mi brakuje takich szczegółów w danych technicznych jak: Procesor, prędkość procesora, pamięć ram. Tego brakuje praktycznie we wszystkich Telefonach Nokii wiem, że można znaleźć gdzie indziej ale po co szukać?

  • 0

    10.  2009-03-26 17:54:57

    @Hose to, ze po miesiącu dwóch ten ochylany wyświetlacz bedzie luźno się sam otwierał... Przy tej wielkości ekranu i rozdzielczości będzie bardzo duża wielkość piksela. A wszystkie zaawansowane funkcje? tylko i wyłacznie dla szpanu, bo po co np. w Polsce tuner tv, skoro ani jedna stacja nie nadaje w formacie komórkowym. Ale oczywiście znajdą sie maniacy gotowi wydać 2500-3000 zł tylko dlatego żeby móc sie lansowaćza pomocą komorki. Bo jesli nie umieją wzbudzac sobą zainteresowania...

  • 0

    11. ~miro  2009-03-26 18:29:33  host: user-89-108-237-198.mobile.playmobile.pl

    Fajna muzyczka w tle :) telefon spoko, tylko cena jak by była dwa razy niższa to by było cool.

  • 0

    12.  2009-03-26 18:53:39

    rafiki - format jest nie 16:10 tylko 16:9, a rozdzielczość to QHD. Znaczy to tyle, że filmy będzie oglądało się bez "pasków". Wydaje mi się, że podzielenie na 4 rozdzielczości HD to całkiem dobre posunięcie. To raz. Dwa, przekątna ekranu N97 to 3,5 cala, a Omnii HD to 3,7 cala. Trzy - taka rozdzielczość to i tak prawie 2x więcej niż w 3,5-calowym iPhonie i HTC G1 - śmiem twierdzić, że to wystarczy.

  • 0

    13.  2009-03-26 18:55:55

    rafiki & Myszowaty - pilnujemy informacji na temat możliwości sprzętowych N97 - aktualnie nic nie wyciekło jeszcze, a tym bardziej nie ma oficjalnego info od Nokii. Akcelerator graficzny najprawdopodobniej będzie, co zaś chodzi o procesor, to spodziewam się ARM-a taktowanego zegarem 600 MHz - czyli tego samego, który trafił do Nokii E55.

  • 0

    14. ~  2009-03-26 19:05:58  host: 213-238-69-172.adsl.inetia.pl

    jezus maria jacy polacy to zazdrosny narod, jesli nie moga miec takiego telefonu to beda psioczyc na niego ze ma za duzo funkcji co za ludzie, a sami pewnie ukrywaja sie ze zwoim badziewiastym SE :D

  • 0

    15.  2009-03-26 19:09:44

    14 - nie no, nie popadajmy w skrajności - jeśli ktoś ma WVGA w Xperii X1, to i może marudzić:) Nowe telefony z Symbianem S60 piątej edycji będą miały nierozsądne ceny dla większości Polaków - w tym dla mnie:)

  • 0

    16.  2009-03-26 19:35:00

    LuiN dzieki za poprawienie, pomyliło mi się ;) Nie wszystkie, nawet te nowe, filmy są w tym formacie wydane. Do iPhone'a nie porównuję niczego, bo jak już mówiłem to specyficzny produkt stworzony dla idio... amerykanów. ARM vX, 5 czy 6? A może w ogóle coś lepszego? Tu nie chodzi o to, że kogoś nie stać, bo akurat tego kogoś kto to pisze, to stać, ale ja ciągle źle się czuję z tym, że producenci mają mnie [klienta] za idiotę i pakują stare chipsety do nowych urządzeń i używają potem niedomówień w stylu HD. Drugi powód to taki, że jeśli już mam coś wybrać, to chcę mieć jakiś większy wybór, a nie w kółko to samo tylko w innym ubranku, ale wewnątrz te same bebechy. Nawet HTC idzie tą drogą. Pomyśl o tym tak: masz środki, chcesz je przeznaczyć na jakiś dobry samochód, ale jak spojrzysz pod maskę, to wszystkie mają ten sam silnik, tę samą elektronikę, a różnią się jedynie fotelami i deską rozdzielczą.

  • 0

    17.  2009-03-26 19:37:06

    piyoter* Nie mówię że to nie są bajki reklamowe, powiedziałem tylko że "pranie" pokaże co ten sprzęt faktycznie jest wart.

  • 0

    18. ~  2009-03-27 00:16:37  host: public-gprs43457.centertel.pl

    Ok 150PPI uznaje sie za optymalne. Wyraznie wyzsze wartosci to juz bardziej marketing. No chyba ze ktos lubi szukac znajomych na trybunach Camp Nou. Dzisiaj problemem nie sa nowe funkcje tylko ich jakosc. Niestety presja "postepu" czesto skutkuje dziwacznymi efekciarskimi i zupelnie nieergonomicznymi wodotryskami. Np w Omnii rozwalilo mnie ze krzyzyk jest na gorze poza zasiegiem kciuka.

  • 0

    19. ~  2009-03-27 06:22:19  host: t10-05.opera-mini.net

    Cena absurd na dodatek juz odstaje od omnihd a wyjdzie za pol roku. Klapa. Pamietajcie tez ze 8 czerwca iphone next generation

  • 0

    20. ~qwerty  2009-03-30 21:10:32  host: 77-254-69-212.adsl.inetia.pl

    Telefon jak dla mnie za bardzo wszystkomający( nie chodzi o funkcje ale np. te klawiaturki, ekrany itp.) Zeby nie bylo to mam N82 i jest dla mnie idealna:)

  • 0

    21. ~opal.anglia  2009-07-03 13:28:25  host: nat68.mia.three.co.uk

    a ja mam ta nokie i nie narzekam, od wielu lat uzywam tej marki i takos zastrzezen nie mam,iphona mialem tylko 2tyg,nigdy wiecej! Polecam ten model, w koncu to NOKIA

Dodaj swoją opinię