Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Nowy dyrektor generalny w Alcatel-Lucent

Nowy dyrektor generalny w Alcatel-Lucent

sirmark 2 Września 2008 16:55

0 0

Rada Nadzorcza Alcatela-Lucenta zaaprobowała w dniu wczorajszym wybór Philippe Camusa na przewodniczącego rady nadzorczej z dniem 1 października. Ben Verwaayen został mianowany dyrektorem generalnym i dołączy także do rady nadzorczej firmy.

Philippe Camus, lat 60, jest narodowości francuskiej. W trakcie swojej międzynarodowej kariery zawodowej działał w wielu branżach. Był zastępcą dyrektora generalnego w Aeronautic Defense and Space Company (EADS) i kierował dużą, globalną firmą z branży zaawansowanych technologii. Jest także współzarządzającym partnerem w Lagardère, międzynarodowej grupie medialnej i partnerem w Evercore Partners, firmie inwestorskiej i doradczej z Nowego Jorku.
Ben Verwaayen, lat 56, jest narodowości holenderskiej i posiada bogate, wieloletnie doświadczenie zdobyte w branży telekomunikacyjnej i IT. Był dyrektorem generalnym w BT od lutego 2002 roku do 1 czerwca 2008 roku. Przedtem piastował także funkcję wiceprezesa zarządu firmy Lucent Technologies w Stanach Zjednoczonych, do której dołączył we wrześniu 1997 roku. Do tego momentu pracował przez 9 lat w KPN w Holandii jako prezes i dyrektor odpowiedzialny za spółkę córkę - operatora PTT. Wcześniej związany był z ITT, poprzednikiem Alcatela.

Źródło tekstu: Alcatel-Lucent     

Dodaj do:
w sumie: 0


Nikt jeszcze nie wyraził swojej opinii.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-166-160-105.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Czy uważasz, że iPhone'y powinny mieć port USB-C?

Piekło zaczyna zamarzać: przyszłe iPhone'y mogą mieć port USB-C

 

Zobacz wynik | Opinie (5)

Archiwum Ankiet