Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Nowy dyrektor generalny LG

Nowy dyrektor generalny LG

orson_dzi 2 Grudnia 2016 11:50

2 1

Firma LG poinformowała, że Jo Seong-jin, dotychczasowy szef działu Home Appliance & Air Solution (H&A) oraz jeden z trzech dyrektorów reprezentacyjnych odpowiedzialnych za kluczowe decyzje w całej spółce, został mianowany na stanowisko Dyrektora Generalnego. Nowy CEO przejął obowiązki ze skutkiem natychmiastowym - już od dziś koordynuje pracę wszystkich działów firmy LG Electronics, w tym H&A, Mobile Communications, Home Entertainment oraz Vehicle Components, a także nadzoruje ponad 120 oddziałów na całym świecie.

Jo Seong-jin (60 lat) jest związany z marką już od 1976 roku, kiedy to rozpoczął pracę w firmie Goldstar, będąc członkiem zespołu, który cztery lata później opracował pierwszą automatyczną pralkę LG. Przed objęciem stanowiska prezesa działu H&A, pełnił funkcję szefa kategorii pralek. W roku 2007, rząd koreański odznaczył go Orderem Brązowej Wieży za Zasługi dla Przemysłu, doceniając jego wkład w rozwój nowych technologii oraz koreańskiego przemysłu. W ostatnich miesiącach, Jo Seong-jin odegrał ważną rolę w ukierunkowaniu firmy LG na urządzenia klasy Premium, uczestnicząc we wprowadzaniu linii LG SIGNATURE oraz Signature Kitchen Suite, a także przygotowując fundamenty przyszłej działalności w dziedzinie Internetu Rzeczy (IoT) oraz inteligentnych domów.
Wśród awansowanych przez Zarząd firmy LG osób znalazł się również Song Dae-hyun (58 lat) - dotychczasowy szef regionu WNP i prezes spółki LG w Rosji, który od dziś przejmuje stanowisko prezesa oraz dyrektora generalnego działu Home Appliance & Air Solutions. Song Dae-hyun jest związany z firmą LG Electronics od 33 lat, w tym czasie był zaangażowany od strony biznesowej w prace nad prawie każdą główną linią produktów oferowanych przez dział H&A, takich jak klimatyzatory, lodówki, czy kuchenki mikrofalowe i piekarniki. Jako szef oddziału LG w Rosji i krajach WNP od roku 2012, odpowiadał za pomyślny rozwój działalności LG w regionie w okresie dużych wyzwań ekonomicznych.

Zarząd firmy mianował także 56 nowych wiceprezesów, w tym pięciu wykonawczych i trzynastu starszych wiceprezesów. Nowe funkcje i zakresy odpowiedzialności obowiązują od 1 grudnia 2016, natomiast nominacje wejdą w życie 1 stycznia 2017 po walnym zgromadzeniu akcjonariuszy.

Źródło tekstu: LG     

Dodaj do:

Tagi: jo seong-jin | lg

w sumie: 2
  • -2

    1. ~  2016-12-02 13:20:49  host: user-94-254-225-185.play-internet.pl

    Kompetentny człowiek. Studiowaliśmy razem i wtedy już wybijał się

  • 0

    2. ~  2016-12-02 19:18:47  host: 212.160.172.85

    pamiętam jak mu pieluchy zmieniałem.... żeby to człowiek wiedział że się tak wybije to bym zdjęć narobił :)

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-159-91-117.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Zmiany dotyczące bezpieczeństwa w systemach Apple'a to:

Apple utrudni użytkownikom lajkowanie na Facebooku

 

Zobacz wynik | Opinie (0)

Archiwum Ankiet