Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Nowy DSLAM od Alcatela

Nowy DSLAM od Alcatela

WitekT 7 Sierpnia 2006 19:30

0 0

alcatel 7324ruAlcatel wprowadza na rynek nową wersję koncentratora DSLAM Alcatel 7324 Remote Unit - niewielkiego urządzenia, przeznaczonego do obsługi użytkowników szerokopasmowego dostępu do Internetu realizowanego z wykorzystaniem technologii xDSL.

Podstawowe zalety koncentratora to: kompaktowa budowa (obudowa pizza-box o wysokości 1,5 U), przystępna cena, obsługa najnowszych standardów ADSL (m.in. ADSL2, ADSL2plus i READSL2) oraz wsparcie dla świadczenia zyskujących popularność usług triple play, obejmujących szybki dostęp do Internetu, IPTV i VoIP. Dodatkowo tryb pracy ADSL2/ADSL2+ annex M umożliwia symetryczny dostęp z przepływnościami do 2 Mb/s w obu kierunkach transmisji.

Jest to rozwiązanie umożliwiające usługodawcom ekspansję na rynku, przy zachowaniu ograniczonych nakładów inwestycyjnych na modernizację infrastruktury. Urządzenie zostało specjalnie zaprojektowane pod kątem wymagań stawianych koncentratorom DSL montowanym w lokalizacjach o niewielkim zapotrzebowaniu na usługi DSL i ograniczonym miejscu na instalację. Dostawcy internetowi mogą rozszerzyć dzięki niemu zasięg oferowania usług także o użytkowników z terenów o niskiej gęstości zaludnienia, których obsługa wcześniej była nieopłacalna.
W obecnej wersji koncentrator został wyposażony w 48 portów. Dzięki obsłudze protokołu IGMP (ang. Internet Group Management Protocol), urządzenie Alcatel 7324 RU wysyła strumienie wideo tylko do tych abonentów, którzy zgłosili takie zapotrzebowanie. Zapobiega to niepotrzebnemu kierowaniu ruchu do wszystkich abonentów oraz optymalizuje wykorzystanie pasma przez aplikacje, takie jak telewizja rozsiewcza. Przy transmisji wideo, a zwłaszcza telewizji rozsiewczej, która z natury rzeczy wymaga wysokich przepływności, ma to kolosalne znaczenie dla optymalizacji wykorzystania pasma.

Alcatel 7324 RU może być bezpośrednio połączony z metropolitalną siecią ethernetową lub z systemem Alcatel 7302 Intelligent Services Access Manager (ISAM). Oferowany jest szeroki wybór interfejsów up-link, w tym optyczne 1000Base-SX, 1000Base-LX oraz miedziane 100/1000Base-Tx. Ponieważ koncentrator jest wyposażony w 2 porty Ethernet, drugi z nich może być wykorzystany do podłączenia innego koncentratora A7324 RU.

Pozostałe nowe funkcjonalności to testowanie linii w trybie SELT (ang. Single Ended Line Testing) lub DELT (ang. Dual Ended Line Testing), translacja protokołu PPPoA na PPPoE oraz dynamiczne zarządzanie mocą na linii ADSL.

Źródło tekstu: Alcatel     

Dodaj do:
w sumie: 1

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-162-227-37.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Czy uważasz, że Play zdąży pokryć własnym zasięgiem całą Polskę do 2020 roku?

Play ma 6000 stacji BTS

 

Zobacz wynik | Opinie (2)

Archiwum Ankiet