Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Nowy (choć nie do końca) format kart pamięci

Nowy (choć nie do końca) format kart pamięci

WitekT 4 Czerwca 2007 17:49

0 0

Tajwański instytut ITRI (Industrial Technology Research Institute) opracował kartę pamięci w nowym standardzie miCard (Multi Interface Card). Produkt uzyskał już aprobatę MultiMedia Card Association, stowarzyszenia zajmującego się standaryzacją kart pamięci.

Produkt przeznaczony jest do pracy z aparatami cyfrowymi, telefonami komórkowymi oraz innymi niewielkimi urządzeniami wyposażonymi w złącze USB, które jest standardem w komputerach osobistych. Karta ma wymiary 12x21x1.95mm (dla porównania mała karta microSD ma 15x11x1mm) i będzie kompatybilna ze złączem MMC, co sprawi, że zbędne będzie kupowanie nowych czytników. Prędkość transferu danych wynosi 60MB/s, a możliwe jest zwiększenie do 120 MB/s. Podsumowując, jest to karta MMC z interfejsem USB.




Produkcją miCard zainteresowanych jest 12 tajwańskich producentów elektroniki, m.in. A-Data, Asustek i BenQ. Pełna specyfikacja miCard ma być opublikowane jeszcze w czerwcu, a masowa produkcja ruszyć ma na początku III kwartału tego roku. Początkowo ma być dostępna w pojemności 8GB, ale w przyszłości możliwe będzie jej zwiększenie nawet do 2TB.

Źródło tekstu: Neowin, 4Press, EETimes.com     

Dodaj do:
w sumie: 15
  • 0

    1.  2007-06-04 17:55:10

    Że ile????? 2TB? OSZ KUR...

  • 0

    2.  2007-06-04 18:06:23

    Przy 2TB można z powodzeniem wywalić normalny dysk twardy.

  • 0

    3.  2007-06-04 18:11:12

    ale zapis bedzie zapewne wolniejszy niz zwykły dysk...

  • 0

    4. ~  2007-06-04 18:36:42  host: acpr48.neoplus.adsl.tpnet.pl

    2TB na kostce 1cm/2cm OMG :D

  • 0

    5. ~HANgmAn  2007-06-04 18:50:00  host: auo114.internetdsl.tpnet.pl

    Jednak żółtki to zółtki co my byśmy bez nich zrobili. Jz nie chodzi o wywalanie twardzieli ale pendrivy DVD czy BluRay to bendzie dziadostwo :P Ja wymiękam , jedno co mnie zastanawia to cena. Jdnak 2TB za załóżmy 3tyś zł to i tak bendzie fajnie, w kieszeni takie małe acz wielkie archiwum hehe

  • 0

    6. ~Nemo  2007-06-04 19:14:40  host: vu154.internetdsl.tpnet.pl

    #3 - zapis na usb jest szybszy

  • 0

    7.  2007-06-04 19:19:17

    I co z tego? Jeśli to coś ma działać w systemie fat32 to pojedynczy plik nie bedzie mogl miec wiecej niz kilkaset mega...

  • 0

    8. ~PanTomek  2007-06-04 19:19:55  host: 87-205-84-42.adsl.inetia.pl

    Mi się zdaje, że zawsze pojemność dysków w domowych pecetach będzie ileś tam razy większa niż pojemność pamięci w "urządzeniach kieszonkowych", więc teraz wyobraźcie sobie jaką wtedy będą miały pojemność dyski :)

  • 0

    9. ~c  2007-06-04 20:22:50  host: klej.net

    7. "to cos ma dzialac w systemie fat32". A od kiedy to system plikow zalezy od sprzetu?

  • 0

    10. ~Chrome  2007-06-04 21:22:44  host: 212.160.172.70

    lol karta już 100GB by była overkillem.... ale nie będę narzekać jak będą i większe :>

  • 0

    11. ~WhiteSmurff  2007-06-04 22:17:49  host: acpa23.neoplus.adsl.tpnet.pl

    #7 a kto teraz uzywa fata32? kazdy juz na ntfs'ach siedzi....

  • 0

    12.  2007-06-04 23:47:14

    #11 ntfs też ma ograniczenia: "tylko" 32 GB w jednym pliku.

  • 0

    13. ~mar  2007-06-05 08:05:16  host: aarj94.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Transfer wynosi 60 a nawet 120MB/s? Jak to możliwe skoro port USB ma przepustowość max 300Mbit/s=38MB/s? To jakaś ściema...

  • 0

    14.  2007-06-05 08:50:55

    mar: a dlaczego zakładasz, że nowa karta będzie wykorzystywała interfejs USB 2.0 do osiągania maksymalnych transferów? Być może będzie z nim wstecznie kompatybilna.

  • 0

    15. ~  2007-06-05 11:06:52  host: bcp35.neoplus.adsl.tpnet.pl

    ale przewaznie uzywa sie fat-a daltego ze wiekszosc urzadzen bezproblemowo sobie z nim radzi :) np aparaty telefony itp itd a ntfs to juz wiekszy probllem do zgryzienia przy zapisie fakt ze teraz istnieja rozwiazania juz ale trzeba by jeszcze placic licencje pewnej firmie ;) Pozatym transfer w USB 2.0 wynosi 480 Mbit/s (60 MB/s)ale osiagniecie tego w rzeczywistosci nie jest takie latwe :) pozatym moga uzyc nowszego standaru usb ;)

Dodaj swoją opinię