Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Nowy cennik roamingowy Virgin Mobile

Nowy cennik roamingowy Virgin Mobile

sirmark 2 Lipca 2013 11:57

9 1

Virgin Mobile Polska wprowadził od 1 lipca nowy cennik roamingowy - zgodny z tzw. Eurotaryfą. Dzięki temu użytkownicy zapłacą mniej za połączenia, SMSy, MMSy i transmisję danych w roamingu w Strefie Euro, czyli w 44 krajach i terytoriach UE - w tym także w Chorwacji (nowym członku Unii Europejskiej).

Operator zastosował maksymalne, dopuszczalne stawki. Według Eurotaryfy UE rozliczenia w roamingu dla użytkowników powinny przebiegać w następujący sposób:
  • dla połączeń głosowych - opłaty naliczane są z taktowaniem sekundowym, zarówno dla połączeń wykonywanych jak i odebranych. Dla połączeń wykonywanych dostawca usług może określić minimalną długość pierwszego impulsu (do 30 sekund). Klienci Virgin Mobile Polska zapłacą od 1. lipca w roamingu w Strefie Euro: 1,22 zł za minutę połączenia do Polski (do 30. czerwca było 1,48 zł/minutę) i 0,36 zł/minutę. za połączenie przychodzące.
  • dla wiadomości SMS - opłata pobierana jest za każdą wysłaną wiadomość, operatorzy nie pobierają natomiast opłat za odebranie wiadomości SMS. Klienci za wysłanie SMS zapłacą 0,41 zł.
  • transmisja danych - opłata za każdy wykorzystany megabajt danych, naliczanie według kilobajtów (z wyjątkiem MMS, za które może być pobierana opłata jednostkowa). Klienci zapłacą za MMS 1,99 zł oraz 2,30 zł za 1 MB transmisji danych.

Ceny połączeń do innych krajów europejskich, reszty świata oraz sieci satelitarnych przedstawione są w załączonym cenniku szczegółowym usług.




Zobacz: pełny cennik Virgin Mmobile Polska od 1 lipca

Źródło tekstu: Virgin Mobile     

Dodaj do:

Tagi: roaming | virgin mobile

w sumie: 43
  • -2

    25. ~  2013-07-02 16:25:17  host: v56-16.opera-mini.net

    DanielR, bonus 50% nie obniza stawek o 50%. Dziecko, jak ty gimnazjum skonczyłeś?

  • 0

    26. ~  2013-07-02 16:28:34  host: v56-16.opera-mini.net

    jeszcze prosze powiedziec ile to jest 208,33minuty. Widze, ze ktos tutaj nie do konca potrafi poslugiwac sie jednostkami miary czasu

  • 0

    27. ~  2013-07-02 16:30:11  host: v56-16.opera-mini.net

    Nie stac mnie na Virgin, za drogo to wychodzi

  • 0

    28.  2013-07-02 16:32:52

    @25, ile razy to jeszcze powtórzysz, jadąc po mnie personalnie, by połechtać swoje sfrustrowane ego? Ślepy jesteś? Nie widzisz, że w poście 22 zostało to już wyjaśnione?

  • -1

    29. ~  2013-07-02 16:38:04  host: v56-16.opera-mini.net

    28, ktos inny to wyjasnil a ty brnąles ze swoja kulawą matematyką dalej. Hejtuj dalej tylko popraw liczenie

  • 0

    30.  2013-07-02 16:44:03

    @29, gdzie po poście 22, a nawet 15 upierałem się, że 50% bonus obniża stawki o 50%? Jestem tylko człowiekiem, jak każdy, któremu mogą zdarzyć się pomyłki. Pomyliłem się i ZA SWOJĄ POMYŁKĘ PRZEPRASZAM. ZACHOWAŁEM SIĘ JAK GÓWNIARZ. Zadowolony? ;-)

  • 0

    31. ~  2013-07-02 16:46:19  host: v56-16.opera-mini.net

    138,88minuty a co to za wielkosc, ile to dokladnie jest? Nie przepraszaj. Mniej emocji, szkoda zdrowia. A ile razy ja o tym pisalem, ze napisales 'ile razy bedziesz to powtarzal' ;)

  • 0

    32.  2013-07-02 16:53:32

    @31, nie wiem ile razy Ty o tym pisałeś. Faktem jest, że powtórzyłeś pytanie po osobie spod postu nr 15. A o wyliczenie minut mnie chyba nie pytasz? Pytaj autorów tego wyliczania.

  • 0

    33. ~  2013-07-02 17:02:29  host: v56-16.opera-mini.net

    DanielR, ja nie pytalem tylko stwierdzilem. Nr 15 pytal, nie wiem na ile ironicznie a na ile rzeczywiscie. Przywolywales komentarz 22 wiec myslalem, ze to ty tylko wylogowalo cie. Niewazne, wazne, ze błąd zostal poprawiony tylko te 0,88minuty jeszcze ciekawi ;) Ide pobiegac. Milego popoludnia

  • 0

    34. ~  2013-07-02 17:07:12  host: user-188-33-60-159.play-internet.pl

    ale dajecie się wkręcać... wy tak poważnie ? jeśli komuś VM wychodzi 36,45, 79 itp. groszy za odbierane niech odbiera w plusie lub u innego opa mi wychodzi ok 24 groszy i będę odbierał w Dziewicy ;)

  • 0

    35. ~  2013-07-02 17:08:08  host: user-188-33-60-159.play-internet.pl

    za 100 minut odebrane w Unii jedyne 24 zł - nieźle !

  • 0

    36. ~  2013-07-02 19:01:59  host: ip-151-248-32-236.free.aero2.net.pl

    Ilu z Was odbierze 100minut w roamingu? 99% z Was spędzi wakacje pod blokiem albo wyjedzie do dziadków na wieś a tutaj wszyscy liczą wydatki w roamingu. Można się z was pośmiac nieźle

  • 3

    37.  2013-07-02 21:50:16

    @36 Kolego wyżej, jakbyś nie zauważył to temat dotyczy stawek w roamingu, więc rozmawiamy o roamingu. Nie twój zasr... interes kto gdzie spędza wakacje. Także daruj sobie tą prywatę i idź z takimi tekstami na forum onetu. Co do samego bonusu, to realnie obniża on stawkę. Jeżeli dostaje czegoś więcej, to znaczy że rzadziej muszę to kupować. Realnie, więc kosztuje mnie to mniej. Nie trzeba wielkiej filozofii by to pojąć Co innego gdyby nie było długich ważności konta i długich ważności bonusu i byłbym zmuszony wykorzystywać bonus na siłę w krótkim terminie.

  • 1

    38. ~lulek  2013-07-02 22:44:05  host: mieszka2.core.roni.com.pl

    W roamingu płacę 1,22 zł. a jak chcę zadzwonić do np. Niemiec 2,66 zł. ... Kocham Polskie sieci komórkowe...

  • -1

    39. ~  2013-07-02 23:01:00  host: V33-02.opera-mini.net

    TT i heyah 5 lat temu juz dawali 100% bonus i byl lament a teraz 50% w niszowym virgin chwalą pod niebiosa. Virgin sie konczy i jeszcze dzialaja na Pleyu

  • 1

    41.  2013-07-02 23:05:53

    39, naprawdę? Nie gadaj? Dawali 100% więcej na rok? Chyba coś mnie ominęło... Już pomijam, że porównywać ofertę T-mobile do Virgin to już trzeba być wyjątkowym ignorantem...

  • 1

    42.  2013-07-02 23:56:49

    @39 Nie ma to jak własny świat interpretacji. :-) Akurat tak się składa, że pamiętam pierwsze podwójne doładowania w Heyah i TT i nie było żadnego lamentu, tylko zachwyt na maxa. Inna sprawa, że PD były organizowane średnio 2 razy do roku, jeszcze inna sprawa, że w Virgin masz połowę tego gratis, ale wtedy kiedy sam chcesz i na tak długo jak chcesz. Nie rozwodzę już się na temat różnicy w cenach podstawowych, bo to każdy głupi zauważy bez lupy.

  • 0

    43. ~  2013-07-03 23:55:29  host: public-gprs398210.centertel.pl

    38 tak jest w Europie, a nie tylko w Polsce. Stawki roamingowe są urzędowo ograniczone dlatego nie może być więcej niż xx.xx a stawki połączeń międzynarodowych w sieci macierzystej to już inna bajka i panuje tu wolna Amerykanka ;)

  • 0

    44. ~  2013-07-04 00:01:25  host: public-gprs398210.centertel.pl

    Artykuł nieprecyzyjny. Może sugerować że operator może ustawić pierwszy takt do 30 sek. A tutaj jest on właśnie na tyle ustawiony. Jako laik pomyslalbym, że wychodzące są traktowane sekundowkami od pierwszej sekundy a nie jest to prawda, bo za pierwsze 30sek. płacimy polowe stawki minutowej, a dopiero potem są sekundowki.

  • 0

    45. ~  2013-07-04 20:42:56  host: mieszka2.core.roni.com.pl

    43, co jest w innych krajach mnie nie interesuje ja jestem w Polsce i pisze o polskich sieciach.

Dodaj swoją opinię