Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Nowości w systemie Nokia Belle SP2/Symbian Donna [wideo]

Nowości w systemie Nokia Belle SP2/Symbian Donna [wideo]

Q! 14 Sierpnia 2012 09:34

0 0

Do sieci trafił materiał wideo prezentujący nowości, które znajdą się w kolejnej wersji systemu Symbian.

System trafi na rynek najprawdopodobniej jako drugi dodatek do wersji Belle, FP2 (ang. Feature Pack 2). Jednak nieoficjalnie będzie to kolejna wersja systemu, która powinna nosić nazwę Donna. Szerzej o zamieszaniu z tym związanym pisaliśmy w tej wiadomości.

W kolejnej wersji systemu znajdziemy m.in. nowy sposób odblokowania ekranu poprzez przesunięcie palcem po jego powierzchni (ang. swipe to unlock), zmieniony interfejs aparatu fotograficznego oraz zmieniony interfejs sklepu muzycznego.




Zobacz: inne filmy z kategorii Oprogramowanie


Źródło tekstu: Nokia Innovation, wł     

Dodaj do:
w sumie: 32
  • -2

    16. ~MI$  2012-08-14 12:22:35  host: gateway-wroclaw.eltron.pl

    A to nie jest przypadkiem Nokia c7 ??

  • 1

    17.  2012-08-14 12:26:38

    @MI$ - raczej 701. Obydwa modele z zewnątrz są bardzo podobne, różnią się tylko detalami.

  • 3

    18.  2012-08-14 12:27:26

    Symbian Belle jest OK. Używam Androida od przeszło 2 lat i mimo wszystko uważam, że Belle jest całkiem sprawnym systemem do korzystania z telefonu na co dzień ;) Jedyne co mi w nim przeszkadza to gry JAVA w OviStore, bo np. za podobną kasę mam z Google Play również Asphalt 6 z nieporównywalnie lepszą grafiką i grywalnością. Poza tym system jak najbardziej OK, no i bateria w tych Nokiach trzyma kilkukrotnie dłużej niż w takim Desire Z, EVO 3D czy RAZR. Android moim zdaniem na nieporównywalnie większe możliwości dzięki wsparciu przez tak wielu programistów, natomiast dzisiejszy Symbian wydaje mi się nieco lepiej spersonalizowany pod swoje urządzenia. A kto nie korzystał z Belle niech nie pluje jadem, to już nie jest ten sam system co w 5800 czy N97 ;)

  • 2

    19.  2012-08-14 13:09:55

    @6, @11 Jak ja uwielbiam fanboyów zielonego robocika :). Tym to się w głowie nie mieści jak może w ogóle istnieć coś innego niż najwspanialszy Android i jak w ogóle można chcieć używać czegoś innego, skoro uwielbiany przez nich system jest idealny. Powiem tak - dla was jest, dla mnie (i paru innych osób) nie. Pogódźcie się z tym i tyle. A wracając do tematu wiadomości - Belle FP 2 ciężko ocenić po tym filmiku, ale jeśli będzie działał sprawniej i zużycie baterii w telefonach pozostanie na znośnym poziomie, to można się będzie zastanowić nad zakupem 808`ki.

  • 1

    20.  2012-08-14 13:18:59

    @6-chlopcze-bys sie zdziwil jakie rzeczy byly robione na atari. co do artykulu/symbiania-sam mam NokieE63 i jestem z niej zadowolony; zgadnijcie ile trzyma bateria? (odp.4-5dni-szok,prawda;);). Symbian bylby dalej dobry gdyby nie zostal porzucony a Nokia nie eksperymentowala z innymi systemami (ktore pozniej rowniez porzucala...). ps.planuje kupic (dla zony) telefon i zastanawiam sie nad dwoma-LG Swift L7 oraz Samsung S Advnance.Ktory polecilibyscie? prosze o odp osob, ktore uzywaly/uzywali tych telefonowA moze jakis inny w tym przedziale cenowym??..thx

  • 0

    21. ~  2012-08-14 14:04:47  host: z03-07.opera-mini.net

    @ freq - porównaj sobie specyfikacje i cenę wymienionych do Motoroli Atrix. tamtych nie używałem Atrix tak. bardzo polecam rozwadze za 999 zl

  • -2

    22. ~  2012-08-14 14:36:33  host: z37-05.opera-mini.net

    sweet nokie muaaa lovciam Manka;*

  • 0

    23.  2012-08-14 15:38:51

    @21-ograniczam sie do tego, co ma play w swojej ofercie(wybacz-moglem napisac wczesniej,moj blad). Co do motoroli-pamietam, ze miala problemy z wtyczka od ladowarki(konkretnie z jej wylatywaniem-nie byla mocno osadzona).Jak jest teraz?

  • 2

    24.  2012-08-14 17:43:49

    Uwielbiam hejterów Nokii i Symbiana spod znaku zielonego ludzika, ja wiem, że kolejna duża aktualizacja systemu jest powodem waszej frustracji, bo przecież wiadomo, że wy na taki cymes nie możecie liczyć. Psy szczekają, Belle jedzie dalej. Do 2016 :)

  • 0

    25. ~  2012-08-14 19:54:23  host: rtr-5-225.interkar.pl

    Ta aktualizacja należy się też N8 i E7...Fajnie jakby xda zrobiło taki rom....

  • 0

    26. ~afej  2012-08-14 23:45:57  host: apn-37-7-19-154.dynamic.gprs.plus.pl

    Od wielu lat miałem Symbiana. W marcu miałem do wyboru N500 z Belle i Lumie. I po tygodniu użytkowania wybrałem Lumie. Ma wiele wad, zamknięty system, kulawy dźwięk bez equalizera, ale to przyszłość. W Belle mogłem zrobić wszystko, ale sofy i szybkość to 5 lat do tylu. Szkoda.

  • 0

    27.  2012-08-15 07:56:17

    @26 raczej przeszlosc. WP 7.8 i koniec. Aktualizacji do WP 8 nie uswiadczysz. Z dwojga zlego wybrales gorsze :)

  • 1

    28. ~kuki  2012-08-15 10:47:41  host: dynamic-78-8-96-221.ssp.dialog.net.pl

    @26 korzystales z Lumii tak chociaż przez tydzień?Bo widzę, nonsens w tym co czytam u Ciebie.Miałem dwie Lumie i są świetnymi telefonami. Zapatrzyles się w jabłko a wcale nie jest idealne. Ja np. wytrzymałem jablkiem miesiąc i jak zobaczyłem jak pęka po upadku to pozbyłem się tego pseudo cudu. Co kto lubi tylko, żeby znać trzeba było chociaż mieć.

  • 0

    29. ~tylek ci pęka  2012-08-15 11:00:41  host: 178.182.170.88.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

    strasznie swietne sa te lumie, zwlaszcza irytujaca klawiatura ktorej nie mozna zmienic na taka jaka by sie chcialo (jak np. w androidzie), i nie tylko klawiatura, tam nic nie mozna zmienic - uzywazmsz tego jak sobie producent wymyslil. dobrze ze zostawil mozliwosc wyboru dzwonka, bo przeciez tez mogl za ciebie zadecydowac i wybrac "najladniejszy".

  • 0

    30.  2012-08-15 11:39:28

    @29 akurat klawiatura w WP7.x jest świetna. Myślałem, że nic tu nie pobije tego w iOS a tu proszę.

  • 0

    31. ~bez nicka  2012-08-15 11:50:26  host: 188.147.187.96.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

    nastepnu klakier windowsa? To ze tobie sie podoba nie znaczy ze jest swietna i wygodna dla wszystkich. To tak jak ja jezdzac fiatem brawia powiedzialbym ze dla mnie jest swietny, i co ty na to ze swoim porsche? pokaz mi jak wlaczyc etykiety alternatywne, zebym bez zbednego klikania piszac uzyl wykrzynika, nawiasu badz innych znakow, ktore w mojej klawiaturze wyswietlane sa nad litera

  • 0

    32. ~kuki  2012-08-15 14:20:38  host: dynamic-78-8-96-221.ssp.dialog.net.pl

    @31 Tu klakier , jakiego cudu używasz kotku? :D

  • 0

    33.  2012-08-16 11:56:37

    Witam, od miesiąca testuję Nokię N8 z Belle (którą kupiłam dla męża) a od tygodnia - Sony Xperia P z Android 2.3.7, który wybrałam dla siebie. Chciałabym się z Wami podzielić moimi refleksjami. Od lat używałam tylko Nokii, przesiadka na androida sprawiła, że po jednym dniu używania telefonu, który mnie skusił ze względu na jego urodę (ot kobieca logika...) byłam gotowa wrzucić go na Allegro i kupić sobie drugą Nokię N8. (Lumie choć ładne nie odpowiadają mi ze względu na ograniczone możliwości personalizacji). Nie zrobiłam tego ale moje odczucia nadal są ambiwalentne. SX P bardzo mi się podoba wizualnie, ma mnóstwo możliwości dopasowania prawie wszystkiego pod siebie poprzez ściągnięcie odpowiedniej aplikacji ze sklepu Play. I to paradoksalnie mi przeszkadza. Stary dobry symbian dawał mi zawsze full pakiet w najlepszym gatunku, który zresztą też można było wzbogacić aplikacjami z Ovi Store. W Nokii N8 podoba mi się wszystko. A już na pewno nie do pobicia jest galeria i edytor foto (proszę mi wskazać choć jedną aplikację na Androida, która choć w połowie dorównywałaby edytorowi w Nokii nawet starszego typu), W systemowej galerii xperii z poziomu telefonu nawet nie można zmienić tytułu zdjęcia, ani przenieść go do innego folderu, nie mówiąc już o innych funkcjach edycji. Ściągnęłam sobie aplikację QuickPic która ma te funkcje, ale niewiele więcej... Podobnie zrezygnowałam z systemowej aplikacji SMS na Go SMS Pro, którą można ładnie spersonalizować i co najważniejsze - powiększyć czcionkę. Tak – z tych telefonów korzystają nie tylko małolaty z sokolim wzrokiem, ale i ludzie w moim wieku Mam 50 lat i lubię nowe gadżety, dlatego apel do programistów – uwzględniajcie możliwość powiększenia interfejsu aplikacji... Nawet kalendarz musiałam wymienić, bo brakowało mi opcji dwutygodniowego powiadamiania o zdarzeniu. Praktycznie, codziennie wzdycham z nostalgią, że Nokia jakąś funkcję miała lepiej rozwiązaną... Proszę mi wierzyć że symbian Bel

  • 0

    34. ~andrunio  2012-08-18 19:44:50  host: 77-253-9-43.adsl.inetia.pl

    Android ma dużo funkcji i programów ale większość jest zrobiona aby była a nie aby dobrze działała. W nokii jak coś zrobią to działa to bardzo dobrze

  • 0